Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: dowód
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł
12.04.2004

Nie można nakładać na organy podatkowe nieograniczonego obowiązku poszukiwania dowodów świadczących na korzyść podatnika. To przede wszystkim on sam powinien dołożyć wszelkiej staranności, aby zadbać o swoje interesy - wyrok WSA (sygn. akt III SA 2328/02).

Artykuł
13.06.2004 Podatki

Nie można na organy podatkowe nakładać nieograniczonego obowiązku poszukiwania dowodów. Podatnik powinien sam ujawnić wszystko to, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy - wyrok NSA (sygn. akt FSK 78 i 79/04).

Artykuł
13.10.2004 Podatki

Wielokrotnie już po wydaniu decyzji podatkowej, a nawet po wniesieniu skargi do WSA pojawiają się nowe dowody w sprawie. W takiej sytuacji osoby, których one dotyczą, powinny wykorzystać przysługujące im nadzwyczajne środki odwoławcze. Takim nadzwyczajnym środkiem jest wznowienie postępowania. Najczęściej pojawiającym się wówczas pytaniem jest, czy to możliwe, by decyzja II instancji (izby skarbowej

Artykuł
29.03.2005 Podatki

Na organach podatkowych, a nie na podatniku, ciąży obowiązek dostarczenia dowodów, które pozwolą ustalić faktyczne okoliczności w sprawie - wyrok NSA (sygn. akt FSK 1755/04).

Artykuł
29.05.2005 Podatki

Odmienne wykładnie przepisów prawa stanowiące podstawę decyzji orzekającej co do istoty sprawy nie stanowią ani nowej okoliczności faktycznej, ani nowych dowodów uzasadniających wznowienie postępowania podatkowego - wyrok białostockiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (sygn. akt I SA/Bk 31/05).

Artykuł

Od 7 listopada 2019 r. zacznie obowiązywać największa od kilkunastu lat nowelizacja procedury cywilnej. Wpłynie ona także na procesy toczące się przed sądami pracy. Jedną z nowości - odnoszącą się tylko do sądów pracy - jest zmiana przewidująca możliwość dalszego nakazania zatrudniania pracownika na czas procesu po nieprawomocnym przywróceniu pracownika do pracy przez sąd pierwszej instancji. Wcześniej

Artykuł
28.11.2019 Podatki

Aby oszacować koszty sprzedaży prowadzonej przez podatnika przez internet, organy podatkowe muszą dysponować chociażby pośrednimi dowodami ich poniesienia. Jeżeli podatnik takich dowodów nie dostarczył, szacowanie nie może dotyczyć samej okoliczności poniesienia przez niego wydatków, gdyż faktu tego z natury oszacować nie można - wyrok NSA z 9 października 2019 r., sygn. akt II FSK 3780/17.