Interpretacje

Interpretacja
31.12.2009 Podatki

wnoszone aportem nieruchomości stanowią jedynie wybrane aktywa a nie zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa na potrzeby ustawy o PDOP.

Interpretacja
31.12.2009 Podatki

uregulowania dotyczące prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku wynajmu leasingowanych samochodów osobowych

Interpretacja
31.12.2009 Podatki

Czy w przypadku likwidacji osobowej spółki handlowej, opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

Interpretacja
31.12.2009 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa tak w zakresie transakcji obejmującej wszystkie planowane Nieruchomości, jak również w zakresie obejmującym jedynie Nieruchomość Pierwszą, Drugą oraz Piątą, czy też stanowi wybrane aktywa dla potrzeb ustawy o VAT i ustawy o PDOP? Czy w przedstawionym stanie faktycznym wniesienie przez Wnioskodawcę w

Interpretacja
31.12.2009 Podatki

podział majątku likwidacyjnego polegający na przeniesieniu wszystkich składników tego majątku, stanowiących przedsiębiorstwo w rozumieniu art. art. 55¹ Kodeksu cywilnego, na własność jedynego wspólnika Wnioskodawcy należy uznać za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty z tytułu zmiany postanowień umowy kredytowej

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

1) Spółka wnosi o potwierdzenie, że na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o o podatku dochodowym od osób prawnych wartość pożyczonych odpłatnie paliw nie stanowi przychodu Spółki w momencie otrzymania przedmiotu pożyczki. Również w momencie zwrotu przedmiotu pożyczki na podstawie art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 10 lit. a) tej ustawy Spółka nie będzie uprawniona do rozpoznania kosztu uzyskania

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

Czy realizując projekt dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Stowarzyszeniu przysługuje prawo do odliczenia i zwrotu należnego podatku VAT poniesionego w związku z realizacją ww. projektu?

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

Dotyczy opodatkowania usługi dzierżawy pojemników i kontenerów na gromadzenie odpadów.

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

Usługi szkoleniowe dotyczące oprogramowania dystrybuowanego przez Spółkę powinny zostać potraktowane jako usługi pomocnicze do dostawy oprogramowania i opodatkowane według stawki właściwej dla świadczenia głównego, a wiec według stawki 22%. Szkolenia w zakresie oprogramowania komputerowego, które nie są związane z wdrożeniem ani dostawa oprogramowania, będą podlegały zwolnieniu na gruncie ustawy VAT

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

koszty prowizji pośredników ubezpieczeniowych powinny być zaliczone do kosztów bezpośrednio związanych z przychodami, o których mowa w art. 15 ust. 4 updop koszty prowizji pośredników ubezpieczeniowych powinny być rozpoznawane podatkowo analogicznie jak dla potrzeb księgowych, tj. stosownie do wielkości przychodu z tytułu zmniejszenia stanu rezerw techniczno - ubezpieczeniowych, o którym mowa w art

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

Czy wynagrodzenie należne partnerowi, z którym zawarta jest umowa handlowa, w której w sposób szczegółowy określono zasady przyznawania gratyfikacji, może być rozpoznawane jako poniesiony koszt podatkowy już na podstawie raportu generowanego przez Spółkę, gdy Spółka nie otrzymała wprawdzie faktury w miesiącu, w którym usługa była świadczona ale w tym miesiącu powstało zobowiązanie do zapłaty na rzecz

Interpretacja
30.12.2009 Podatki

Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego - Lokalna Grupa Działania nie jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na posiłki w trakcie spotkań z kontrahentami, inwestorami w restauracji

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

Czy wydatki ponoszone w związku z organizacją spotkań z kontrahentami (w tym wydatki na nabycie drobnego poczęstunku, napojów, zapłata za posiłek w restauracji) stanowią koszty uzyskania przychodu z działalności spółki?

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

Czy podstawę naliczenia zryczałtowanego podatku dochodowego, w przypadku dokonywania wypłat z tytułu należności licencyjnych na rzecz zagranicznego kontrahenta powinna stanowić wartość netto faktury, czy wartość brutto wraz z VAT-em ?

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

Czy w ww. stanie faktycznym opłaty ustalone w umowie leasingu, ponoszone przez kolejnego korzystającego ( Wnioskodawcę) z tytułu używania środków trwałych ( samochodu osobowego) stanowić będą koszt uzyskania przychodów w zakresie określonym w art. 17b ustawy o PDOP bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 i ust. 5 ustawy o PDOP?

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

Kiedy Spółka może zaliczyć dokonane odpisy aktualizujące wartość niespłaconych należności do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

3. Czy prawidłowe jest stanowisko, że wynagrodzenie wypłacane na rzecz Banku za usługi świadczone przez Bank na rzecz Wnioskodawcy będzie stanowiło dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust 1 ustawy o ClT?

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

Czy w związku z treścią certyfikatu rezydencji, jaki możliwy jest do uzyskania przez C. od brytyjskich władz podatkowych stanowiącym, iż wymienione z imienia i nazwiska osoby są wspólnikami spółki komandytowej C. i posiadają miejsce zamieszkania (rezydencję podatkową) na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i posiadają określony udział w zyskach i majątku C., Spółka

Interpretacja
29.12.2009 Podatki

1. Czy Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? Jeżeli tak, to Wnioskodawczyni prosi o wykładnię prawną oraz wskazanie PIT-u jaki powinna sporządzić Spółdzielnia, np. PIT 8C, pozycja inne?2. Jaki PIT roczny winna wypełnić Wnioskodawczyni i gdzie wpisać uzyskany ww. dochód?

Poprzednia Następna