16.11.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.538.2020.2.MPU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.538.2020.2.MPU

w zakresie braku prawa do odliczenia od podatku należnego kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur na prace związane z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 września 2020 r. (data wpływu 10 września 2020 r.) uzupełnionego pismem z 10 listopada 2020 r. (data wpływu 10 listopada 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do odliczenia od podatku należnego kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur na prace związane z realizacją projektu pn. () - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 września 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do odliczenia od podatku należnego kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur na prace związane z realizacją projektu pn. (). Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 10 listopada 2020 r., stanowiącym odpowiedź na wezwanie Organu z 9 listopada 2020 r., znak: ().

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Gmina () (dalej jako ,,Wnioskodawca lub ,,Gmina) planuje realizację projektu pn. () Celem operacji jest: wymiana () szt. opraw oświetleniowych wyposażonych w lampy sodowe na nowe LED. Projekt będzie realizowany na terenie miejscowości zlokalizowanych w Gminie (). Przeprowadzony audyt energetyczny oraz inwentaryzacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy () wykazały, że większość oświetlenia ulicznego w gminie to przestarzałe technologicznie lampy sodowe, których moc nie jest adekwatna do potrzeb w danych lokalizacjach. Lampy, ze względu na niską efektywność, wykorzystują nadmierną ilość energii elektrycznej, co przekłada się na niepotrzebną emisję CO2. Oprawy są wyeksploatowane, w przeciętnym stanie technicznym. Sposób ich montażu nie zapewnia optymalnego oświetlenia jezdni, co wpływa na poziom bezpieczeństwa w Gminie. Poziom zapotrzebowania energetycznego wpływa na zanieczyszczenie powietrza dwutlenkiem węgla. Głównym problemem jest zatem niska efektywność energetyczna oświetlenia w Gminie () wpływająca negatywnie na stan środowiska i jakość powietrza.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne