29.04.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.56.2019.2.KW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.56.2019.2.KW

w zakresie opodatkowania niewymienionych palet

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2019 r. (data wpływu 1 lutego 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 8 kwietnia 2019 r. (data wpływu 16 kwietnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania niewymienionych palet jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania niewymienionych palet.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 8 kwietnia 2019 r. o brakujący podpis, przedstawienie pytań oraz poprzez doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (z uwzględnieniem pisma z dnia 8 kwietnia 2019 r.).

Spółka cywilna prowadząca działalność pod firmą S.C., zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą, prowadzi działalność w zakresie transportu drogowego towarów. Wspólnikami Spółki są wyłącznie dwie osoby fizyczne.

Wnioskodawca rozlicza się z wykorzystaniem liniowej formy opodatkowania oraz jest zobowiązany do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym do składania w zakresie podatku od towarów i usług deklaracji miesięcznych.

Firma Wnioskodawcy świadczy usługi przewozu towarów po krajach Unii Europejskiej, najczęściej na trasie Niemcy Niemcy lub Niemcy inny kraj UE. Niektóre z tych przewozów odbywają się z opcją wymiany palet, tj. na miejscu załadunku kierowca oddaje puste palety, które ma na stanie w zamian za załadowane, a na miejscu rozładunku dostaje z powrotem taką samą ilość pustych palet, które oddał na miejscu załadunku. Zdarza się jednak, że czasami Spółka otrzymuje rachunki (bez podatku VAT) od zagranicznych kontrahentów za niewymienione lub niezwrócone palety.

W jaki sposób firma Wnioskodawcy powinna rozliczyć rachunki od kontrahentów zagranicznych?

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne