28.02.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2017, sygn. 1462-IPPP3.4512.119.2017.1.RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP3.4512.119.2017.1.RD

W zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, obowiązku rejestracji jako podatnika VAT na terytorium kraju oraz określenia miejsca świadczenia usługi leasingu sprzętu do wideokonferencji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r. poz. 201) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 16 lutego 2017 r. (data wpływu 17 lutego 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, obowiązku rejestracji jako podatnika VAT na terytorium kraju oraz określenia miejsca świadczenia usługi leasingu sprzętu do wideokonferencji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lutego 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, obowiązku rejestracji jako podatnika VAT na terytorium kraju oraz określenia miejsca świadczenia usługi leasingu sprzętu do wideokonferencji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) posiadająca siedzibę w Finlandii jest częścią Grupy Y. (dalej: Grupa). Spółka jest zarejestrowana dla celów VAT w Finlandii.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca świadczy w szczególności usługi polegające na leasingu sprzętu do wideokonferencji dla spółek z Grupy, w tym na rzecz polskiego podmiotu z Grupy będącego zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT w Polsce.

W związku z przedmiotową usługą leasingu, sprzęt do wideokonferencji został przetransportowany przez Spółkę bezpośrednio z Finlandii do Polski. Okres leasingu będzie trwał od 3 do 4 lat. Po zakończeniu leasingu sprzęt do wideokonferencji zostanie powrotnie przetransportowany z Polski do Finlandii. Przez cały okres leasingu oraz po jego zakończeniu sprzęt do wideokonferencji pozostanie własnością Wnioskodawcy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne