22.11.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2010, sygn. IPPP3/443-817/10-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-817/10-2/KC

Możliwość zastosowania mechanizmu reverse charge, prawo do zwrotu nadwyżki podatku należnego nad naliczonym oraz moment ujęcia faktur korygujących w ewidencji podatku VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 17.08.2010r. (data wpływu 23.08.2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania mechanizmu reverse charge, prawa do zwrotu nadwyżki podatku należnego nad naliczonym oraz momentu ujęcia faktur korygujących w ewidencji podatku VAT - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23.08.2010r. wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania mechanizmu reverse charge, prawa do zwrotu nadwyżki podatku należnego nad naliczonym oraz momentu ujęcia faktur korygujących w ewidencji podatku VAT.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

P (dalej: Spółka lub P.) posiada siedzibę w Niemczech, jest zarejestrowany na potrzeb podatku od towarów i usług (dalej: podatku VAT) m.in. w Niemczech i w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nabywa elektroniczne podzespoły i urządzenia, półprzewodniki oraz baterie do produkcji sprzętu komputerowego (dalej: towary). Towary te nabywane są zarówno od kontrahentów spoza Unii Europejskiej, m.in. z Malezji i Filipin, jak również od kontrahentów pochodzących z Unii Europejskiej, m. in. Niemiec, Holandii.

Obecny model dostawy towarów do nabywców oparty jest na następujących zasadach:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne