Wyrok SN z dnia 16 marca 1995 r. sygn. I PRN 2/95

Oświadczenie woli zakładu pracy o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia jest złożone pracownikowi z chwilą, gdy doszło do niego w taki sposób, że mógł się zapoznać z jego treścią, chociaż tego nie uczynił (art. 61 k.c. w związku z art. 300 k.p.).

Przewodniczący SSN: Kazimierz Jaśkowski

Sędziowie SN: Maria Mańkowska, Andrzej Wróbel (sprawozdawca)

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 16 marca 1995 r. sprawy z powództwa Barbary G. przeciwko Przedsiębiorstwu Przemysłu Mięsnego w S. o odszkodowanie, na skutek rewizji nadzwyczajnej Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" [...] od wyroku Sądu Wojewódzkiego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie z dnia 6 października 1994 r. [...]

oddalił rewizję nadzwyczajną.

Uzasadnienie

Powodowie Barbara G., Zbigniew G. i Zbigniew M. w pozwie skierowanym przeciwko Przedsiębiorstwu Przemysłu Mięsnego w S. domagali się przywrócenia do pracy oraz zasądzenia na ich rzecz wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy. W toku procesu zmienili treść żądania domagając się zasądzenia odszkodowania w wysokości wynagrodzenia za czas wypowiedzenia w związku z naruszeniem przepisów o rozwiązywaniu umów bez wypowiedzenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty