11.08.1989 Kadry i płace

Wyrok SN z dnia 11 sierpnia 1989 r., sygn. I PR 311/89

Ocena, czy w konkretnej sytuacji faktycznej dochodzi do „likwidacji działu pracy”, zależy od całokształtu okoliczności występujących w tej konkretnej sytuacji faktycznej.

Nawet niecelowe zlikwidowanie działu pracy rodzi skutki prawne z art. 43 k.p.

Sąd Najwyższy po rozpoznaniu sprawy z powództwa Mieczysława R., Andrzeja W., Krystyny W., Danuty G., Marii K. i Anny M. przeciwko Zespołowi Opieki Zdrowotnej w S. o uznanie wypowiedzenia warunków pracy za bezskuteczne na skutek rewizji powoda Mieczysława R. od wyroku Sądu Rejonowego – Sądu Pracy w Strzelcach Opolskich z dnia 29 grudnia 1988 r. IV P 77/88 – oddalił rewizję.

Uzasadnienie

Powód Mieczysław R. był zatrudniony w pozwanym Zespole Opieki Zdrowotnej na stanowisku kierownika pracowni stomatologicznej i równocześnie pełnił funkcję zakładowego inspektora pracy. Powodowie Andrzej W., Krystyna W., Anna M., Danuta G. i Marian K. zatrudnieni byli w tej samej pracowni na stanowiskach, techników dentystycznych.

W dniu 11.X.1988 r. pozwany Zespół Opieki Zdrowotnej skierował do Głównego Lekarza Wojewódzkiego w O. pismo następującej treści:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty