01.02.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 1 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.766.2021.2.EB

Opodatkowanie sprzedaży ruchomości w drodze licytacji komorniczej.

Interpretacja indywidualna  – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży ruchomości jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 9 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania sprzedaży ruchomości. Uzupełnił go Pan – pismem z 17 stycznia 2022 r. (wpływ 25 stycznia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

W związku z faktem, iż w dniu 3 sierpnia 2020 r. Spółka (...) Sp. z.o.o. (poprzednio (...) Sp. z o.o.), NIP: (...), REGON: (...), KRS (...) z siedzibą (…) została wykreślona z rejestru podatników podatku od towarów i usług, zwrócił się Pan z pytaniem, czy sprzedaż zajętych ruchomości protokołem zajęcia z dnia 5 czerwca 2020 r., których sprzedaż nastąpiła 10 lutego 2021 r. miała nastąpić z doliczeniem podatku VAT.

W odpowiedzi na tak zadane w wezwaniu pytania:

1.Jaka/jakie dokładnie ruchomość/ruchomości były przedmiotem postępowania egzekucyjnego?

2.Kiedy dłużnik nabył ruchomość/ruchomości będącą/będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego i na podstawie jakiej umowy (jakiego tytułu prawnego)?

3.W jaki sposób, do jakich celów (w tym na potrzeby własne) dłużnik od dnia nabycia do dnia sprzedaży wykorzystywał ruchomość/ruchomości będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego?

4.Czy ruchomość/ruchomości będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego były wykorzystywany przez dłużnika w prowadzonej działalności gospodarczejw rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r.poz. 685 ze zm.) czy do celów innych niż działalność gospodarcza?

5.Czy ruchomość/ruchomości będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego były wykorzystywane przez dłużnika wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku? Jeśli tak, to do jakiej działalności zwolnionej? Należy wskazać podstawę prawną zwolnienia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne