Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: otwarty fundusz emerytalny
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
31.01.2005 Podatki

Jakimi stawkami podatku VAT opodatkować usługi związane z ubezpieczeniami i funduszami emerytalno - rentowymi ?

Interpretacja
30.03.2005 Podatki

Czy przy dokonywaniu, zgodnie z art.45b ustawy z dnia 22 sierpnia 1997r. o pracowniczych programach emerytalnych / Dz.U. Nr 139 poz. 932 z późn. zm./ (dalej ustawa o ppe) przekształcenia grupowego ubezpieczenia emerytalnego na pracowniczy program emerytalny, w przypadku gdy pracownik zdecyduje o kontynuowaniu gromadzenia środków w ramach pracowniczego programu emerytalnego, przeniesienie tych środków

Interpretacja
14.04.2005 Podatki

Czy składkę płaconą na fundusz emerytalny (tak zwany III filar) można odliczyć od dochodu jako składkę zapłaconą w roku podatkowym bezpośrednio na własne ubezpieczenie emerytalne?

Interpretacja
05.05.2005 Podatki

Czy środki wycofane z Otwartego Funduszu Emerytalnego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
22.06.2005 Podatki

Czy przy przeniesieniu środków z grupowego ubezpieczenia emerytalnego do pracowniczego programu emerytalnego, Spółka ma do czynienia z postawieniem zgromadzonych środków do dyspozycji uczestników progarmu, a co za tym idzie - czy fakt ten wywołuje skutek w postaci powstania zobowiązania podatkowego?

Interpretacja
18.08.2005 Podatki

Czy do przychodów z tytułu świadczenia usług ubezpieczenia i funduszy emerytalno-rentowych można zastosować opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Interpretacja
26.09.2005 Podatki

Czy dopłaty rekompensujące członkom OFE niedobór środków spowodowany niewykonaniem obowiązków przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
25.02.2008 Podatki

Czy podlegają opodatkowaniu otrzymane przez Podatniczkę, jako menedżera wysokiego szczebla, w związku z przejściem na emeryturę, środki pieniężne w walucie GBP pochodzące z Planu Emerytalnego prowadzonego przez firmę z siedzibą w Jersey oraz certyfikaty akcji?

Interpretacja
16.07.2009 Podatki

Czy obecnie w przypadku wypłaty Członkowi najbliższej rodziny środków zgromadzonych na rachunku w Funduszu Zmarłego Członka, który zmarł przed dniem 17 lutego 2001 r. Towarzystwo powinno obliczyć, pobrać zryczałtowany podatek w wysokości 19% i wpłacić go organowi podatkowemu?

Interpretacja
05.10.2009 Podatki

1. Czy dochody otrzymane w związku z pracą wykonywaną w Australii tj. z tytułu zaległego urlopu i stażu pracy należy uwzględnić w rozliczeniu podatkowym za 2009 r. skoro od tych dochodów zapłaci Pani podatek jako rezydent Australii? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie musiała uwzględnić w zeznaniu rocznym środki z funduszu emerytalnego z Australii, na odblokowanie których złożyła wniosek w kwietniu 2009

Interpretacja
08.06.2010 Podatki

opodatkowanie środków wypłaconych środków na rzecz małżonka na podstawie dyspozycji członka Funduszu.

Interpretacja
15.06.2010 Podatki

zwolnienie z opodatkowania przychodów otrzymywanych z Edukacyjnego Funduszu Emerytalnego Stanu Nowy Meksyk

Interpretacja
28.07.2010 Podatki

Czy w świetle postanowień Konwencji oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pobierana przez wnioskodawcę emerytura z brytyjskiego pracowniczego funduszu emerytalnego jest opodatkowana w Polsce, a jeżeli tak, to czy przychody uzyskane przez wnioskodawcę z tytułu wypłaty ww. emerytury są wolne od podatku dochodowego?

Interpretacja
13.08.2010 Podatki

Należy stwierdzić, iż w rozliczeniu emerytury zagranicznej Wnioskodawca nie może uwzględnić kosztów uzyskania przychodu obejmujących standardowe opłaty prowizje bankowe za transfer gotówki, naliczane zagranicą przez bank wykonujący zlecenie funduszu emerytalnego, a następnie w kraju przez bank P.

Interpretacja
05.04.2011 Podatki

Jak potraktować uzyskany dochód, związany z wypłatą środków z Planu Emerytalnego w USA oraz jak prawidłowo dokonać rozliczenia podatku?

Interpretacja
20.05.2011 Podatki

1. Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31.12.2010r, w związku z regulacją art. 6 ust. 1 pkt 10 i pkt 11 UPDOP, prawidłowym jest twierdzenie, że Spółka zobowiązana była do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłacanych dywidend na rzecz zagranicznych funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, będących

Interpretacja
20.05.2011 Podatki

1) Czy podatnik będzie zobligowany do opodatkowania w Polsce dochodu uzyskanego w związku z wypłatą środków z otwartego funduszu emerytalnego? 2) Jaką stawkę podatku dochodowego od osób fizycznych powinien zastosować Wnioskodawca?

Interpretacja
22.12.2011 Podatki

Opodatkowanie w Polsce należności z tytułu likwidacji prywatnego funduszu emerytalnego z Kanady (III filar).

Interpretacja
28.02.2012 Podatki

Czy Otwarty Fundusz Emerytalny dokonując wypłaty na rzecz wnioskodawcy środków zgromadzonych przez zmarłego syna słusznie potrącił od całej kwoty 19% podatek ?

Interpretacja
29.02.2012 Podatki

W zakresie skutków podatkowych związanych z dokonywaniem jednorazowych wypłat środków z IKZE niespełniających przesłanek do uznania ich za wypłatę oraz wynikających z tego tytułu obowiązkach informacyjnych

Poprzednia Następna