Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zorganizowana część przedsiębiorstwa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
24.11.2003 Podatki

Czy różnice kursowe występujące w związku ze spłatą kredytu zaciągniętego w walucie obcej na cele inwestycyjne, stanowią koszt uzyskania przychodów? Czy Spółka ma prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych otrzymanych w formie aportu?

Interpretacja
22.01.2004 Podatki

1) Czy sprzedaż przez spółkę w częściach, wszystkich składników majątkowych Zakładu (jej jednostki produkcyjnej, nie sporządzającej samodzielnie bilansu) jest sprzedażą zorganizowanej części przedsiębiorstwa?2) Czy sprzedaż po 1.01.2004 r. węzła betoniarskiego, należącego do Zakładu, na którego wydatek spółka uwzględniła w uldze inwestycyjnej 1999 r. i premii inwestycyjnej 2000 r. spowoduje utratę

Interpretacja
15.03.2004 Podatki

Czy objęcie udziałów w zamian za zorganizowaną część przedsiębiorstwa stanowi przychód?

Interpretacja
26.08.2004 Podatki

Czy wartość nominalną udziałów (akcji) w spółce kapitałowej objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa zalicza się do przychodów?

Interpretacja
06.09.2004 Podatki

Czy spółka jawna otrzymująca tytułem wkłądu zorganizowaną część przedsiębiorstwa osoby fizycznej zgodnie z art.93a par.2 ust.2 ordynacji podatkowej wstępuje we wszystkie prawa i bowiązki tej osoby a w szczególności czy nie istnieje obowiazek dopkonania korekty podatku naliczonego odliczonego przez osobę fizyczną przy nabyciu towarów związanych z prowadzoną działąlnościa gospodarczą i będacych przedmiotem

Interpretacja
01.10.2004 Podatki

Spółka zamierza dokonać transakcji zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa od Spółdzielni. Założeniem transakcji ma być przejęcie działalności Spółdzielni w zakresie skupu i produkcji wyrobów mleczarskich. W tym celu Spółdzielnia odsprzeda w całości i bez wyjątku rezerwy aktywów materialnych i niematerialnych oraz wszystkie składniki jej majatku. W gestii Spółdzielni oraz na jej koszt i odpowiedzialność

Interpretacja
05.10.2004 Podatki

Czy w przypadku podziału przez wydzielenie dokonywanego w trybie art. 529 § 1 pkt. 4 ksh w spółkach przejmujących należy (oprócz dokonywania amortyzacji dla celów podatkowych według zasady kontynuacji w art. 16g ust. 9 updop) uznać, iż wycena pozostałych składników majątkowych przejętego przedsiębiorstwa powinna być przyjęta dla celów podatkowych na zasadzie kontynuacji zapisów z ksiąg handlowych spółki

Interpretacja
06.10.2004 Podatki

Czy dochodem ze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest różnica pomiędzy ceną sprzedaży a wartością majątku trwałego i obrotowego wynikającą z ksiąg spółki sprzedającej?

Interpretacja
17.11.2004 Podatki

Spółka kupuje zorganizowaną część przedsiębiorstwa (niesporządzającą samodzielnie bilansu) w postaci 3 aptek. Wydzielona część przedsiębiorstwa obejmuje składniki materialne i niematerialne, w tym majątek trwały wraz z wartościami niematerialnymi i prawnymi, zapasy magazynowe, należności pieniężne od kontrahentów oraz zobowiązania pieniężne względem kontrahentów związane z działalnością aptek. Czy

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

Jakie skutki podatkowe wywoła w spółce dzielonej w trybie art. 529 par. 1 pkt 3 k.s.h. przekazanie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki przejmującej?

Interpretacja
21.12.2004 Podatki

Czy nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa z kraju UE podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy nabycie wartości niematerialno- prawnych podlega opodatkowaniu podatkiem VAT jako zakup usług ?

Interpretacja
27.01.2005 Podatki

Czy sprzedaż wszystkich składników majątkowych i niemajątkowych związanych z prowadzeniem działalności polegającej na organizowaniu szkoleń i konferencji stanowić będzie sprzedaż "zorganizowanej części przedsiębiorstwa"?

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Jaką należy przyjąć jako sumę wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytej w drodze wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz czy odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowią k.u.p.

Interpretacja
23.03.2005 Podatki

Czy spółka prawidłowo obliczyła dodatnią wartość początkową firmy w kwocie 3.444.650,22 PLN wynikającą z faktycznie dokonanych przez spółkę płatności pomiędzy kontrahentami w kraju z tytułu nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa?

Interpretacja
24.03.2005 Podatki

Podatnik wnosi zapytanie, czy w opisanym poniżej przypadku nastąpiło wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
12.04.2005 Podatki

dotyczy skutków podatkowych podziału spółki w trybie art. 529 § 1 i następne ustawy - Kodeks spółek handlowych

Interpretacja
29.04.2005 Podatki

Zespół Szkół zapytuje: Czy od przekazanego, całego przedsiębiorstwa Warsztaty winny zapłacić podatek VAT

Interpretacja
08.06.2005 Podatki

Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług czynność sprzedaży przedsiębiorstwa podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
27.07.2005 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy ustalenia wartości oraz momentu powstania przychodu ze sprzedaży przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
08.08.2005 Podatki

Czy powstanie podatek dochodowy od osób prawnych u spółki dzielonej (podatnika), u spółki do której zostanie przeniesiona część majątku spółki dzielonej oraz u gminy - właściciela udziałów w ww. spółkach?

Interpretacja
22.08.2005 Podatki

Czy wniesienie aportem kupionego jako przedsiębiorstwo młyna można potraktować jako wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych ?

Interpretacja
12.09.2005 Podatki

Czy poniesione przez Spółkę z o.o. wydatki na wykonanie ekspertyz technicznych i prawno-podatkowych związanych z zakupem zorganizowanej części przedsiębiorstwa stanowią koszty uzyskana przychodu w momencie ich poniesienia czy poprzez odpisy amortyzacyjne?Czy wszystkie ww. wydatki należy kwalifikować jako wydatki inwestycyjne?

Poprzednia Następna