Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zapłata podatku
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
10.09.2003 Podatki

W jakiej formie należy zapłacić podatek od towarów i usług z tytułu najmu lokali użytkowych dla podmiotów gospodarczych?

Interpretacja
12.09.2003 Podatki

Czy istnieje obowiązek posiadania rachunku bankowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą i zapłaty za jego pośrednictwem podatków w sytuacji gdy nie jest się podatnikiem podatku VAT, czy też może dokonać zapłaty podatków z konta osobistego lub imiennego konta internetowego?

Interpretacja
17.02.2004 Podatki

Kto zapłaci za zobowiązanie podatkowe w przypadku wypłacenia przez byłego pracodawcę wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, dodatek za pracę w godzinach nocnych, pranie odzieży, dodatek za pracę przy komputerze, wyrównanie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy, wyrównanie zasiłku chorobowego, na mocy zawartej ugody sądowej?

Interpretacja
31.03.2004 Podatki

Czy można zapłacić zaległy podatek VAT za osobę, która poprosiła o to, nie udzielając pisemnego pełnomocnictwa?

Interpretacja
27.05.2004 Podatki

Podatnik wystąpił z zapytaniem w jaki sposób należy postąpić, aby odzyskać podatek VAT, gdy należności z tytułu wystawienia faktury VAT nie zostały zapłacone przez kontrahenta oraz czy występuje możliwość odzyskania zapłaconego podatku z faktur, których należności przez kontrahenta nie zostały uregulowane?

Interpretacja
13.08.2004 Podatki

Uprzejmie proszę o udzielenie mi informacji na temat sposobu zapłaty podatku dochodowego i rozliczenia kosztów umowy o konsultacji naukowej.Jestem profesorem Wyższej Uczelni a wymieniona Umowa została zawarta pomiędzy moją osobą a Naukowym Instytutem X.Umowa dotyczy prac naukowych o charakterze autorskim zatem przyjmuję koszty uzyskania przychodów od całej sumy wymienionej w Umowie w wys. 50%.Ze swej

Interpretacja
06.10.2004 Podatki

Pytanie dotyczy możliwości wykorzystywania w prowadzonej działalności gospodarczej konta osobistego (ROR) do celów rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Interpretacja
31.01.2005 Podatki

Czy przedsiębiorca powinien wystąpić do urzędu skarbowego z wnioskiem o wydanie zaświadczenia VAT-25 potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku z tytułu przywozu z kraju Unii Europejskiej przyczepy specjalnej kempingowej?

Interpretacja
18.03.2005 Podatki

czy zapłacony przez Spółkę (potrącony przez płatnika) podatek od otrzymanych dywidend Spółka może odliczyć od kwoty podatku w jakimkolwiek roku podatkowym, w którym po raz pierwszy od zapłaty podatku od dywidend wykaże podatek dochodowy od osób prawnych

Interpretacja
24.03.2005 Podatki

Czy jestem obowiązany odprowadzić nalezny podatek VAT od sprzedaży w sytuacji, gdy nabywca nie dokonał zapłaty za wydany towar?

Interpretacja
29.03.2005 Podatki

Jak płacić podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu najmu nieruchomosci nie stanowiacego pozarolniczej działalności gospodarczej (zasady ogólne).

Interpretacja
06.04.2005 Podatki

Podatnik nabył od kontrahenta z Niemiec samochód osobowy z zamiarem jego dostawy na terenie kraju i bez dokonania rejestracji. Podatnik nie prowadzi działalności w zakresie handlu samochodami. Pytanie podatnika dotyczy:1. prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego stanowiącą 50% kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego. 2. stawki

Interpretacja
15.04.2005 Podatki

Czy podatek od sprzedaży nieruchomości, a następnie przekazanie jej w formie darowizny powinien zostać pobrany przez notariusza ?

Interpretacja
27.04.2005 Podatki

Czy należy przeprowadzić remanent likwidacyjny, naliczyć oraz zapłacić podatek VAT w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci przedsiębiorstwa (z wyłączeniem nieruchomości) do spółki prawa handlowego.

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Czy w związku z nabyciem na terytorium innych państw członkowskich Wspólnoty używanych środków transportu celem dalszej odsprzedaży, Podatnik zobowiązany jest do składania informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu (VAT-23) i zapłaty podatku od towarów i usług z tytułu nabycia środka transportu w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego na rachunek urzędu skarbowego

Interpretacja
24.06.2005 Podatki

Czy spółka z o.o. otrzymaująca dochody z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych mających siedzibę na terytorium RP może odliczyć w 2004r. na podstawie art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zryczałtowany podatek pobrany przez płatnika w grudniu 2004r. a odprowadzony w styczniu 2005r.

Interpretacja
27.06.2005 Podatki

Czy Spółka ma obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowego nabycia nowych środków transportu?

Interpretacja
19.07.2005 Podatki

Podatnik zapytuje o zasady opodatkowania VAT usług świadczonych przez biegłych na zlecenie sądu, prokuratury. PI/005-62/05/Z/08, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
23.08.2005 Podatki

Czy z tytułu nabycia samochodu który sprowadził z Niemiec (na lawecie) samochód, który ?nie był w stanie samodzielnie poruszać się? z powodu uszkodzenia powypadkowego. Pojazd został zakupiony dnia 10 marca 2005 r., zaś pierwsza rejestracja pojazdu na terenie Niemiec miała miejsce w dniu 5 listopada 2004 r - zobowiązany jest do zapłaty podatku od towarów i usług?

Interpretacja
31.08.2005 Podatki

Jaką deklarację powinna sporządzić Spółka i w jakim terminie ją złożyć oraz w jakim terminie należy wpłacić podatek dochodowy z tytułu wypłacanych odsetek od zaciągniętej w 2005 r. od firmy zagranicznej z Niemiec pożyczki?

Interpretacja
22.09.2005 Podatki

Czy w przypadku rozkładania na raty opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego lub innych należności, w tym czynszu dzierżawnego, odraczania terminu ich zapłaty bądź ich umorzenia, rozłożeniu na raty, umorzeniu, bądź odroczeniu terminu zapłaty podlega wartość opłaty brutto /tj. Z podatkiem VAT/, czy też netto /a więc podatek VAT podlegałby zapłacie w całości/?

Interpretacja
28.02.2006 Podatki

1. Czy w związku z przekształceniem spółki jawnej w spółkę z o.o. - wypracowany w okresie przejściowym (tj. pomiędzy datą zgłoszenia wniosku o przekształcenie, a datą dokonania zmiany w KRS) wynik finansowy rozliczonuy ma być w spółce z o.o., czy w dotychcasowej spółce jawnej ?2. Czy w przypadku wyceny majątku powyżej jego wartości ewidencyjnej w spółce przekształcanej powstaje obowiązek podatkowy

Interpretacja
10.04.2006 Podatki

Czy spłata przez Bank udziałów osobie wskazanej przez członka spółdzielni na podstawie art. 16 § 3 ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r., Nr 188, póz. 1848 z późn. zm.) jest ( ....) zwolniona z zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?

Poprzednia Następna