Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zaległości podatkowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
08.08.2003 Podatki

Czy zaświadczenie o niezaleganiu jest tożsame z zaświadczeniem o wygaśnięciu zobowiązania? Czy bank, za pośrednictwem którego prowadzone są rozliczenia między właścicielem nieruchomości (nierezydentem) a najemcami (rezydentami) powinien na podstawie comiesięcznego zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami udostępniać środki pochodzące z najmu właścicielowi nieruchomości?

Interpretacja
28.01.2004 Podatki

Jak nalezy rozliczyć podatek od dywidendy w związku z uchyleniem przez Sąd uchwały wspólników o podziale zysków?

Interpretacja
22.03.2004 Podatki

Czy istnieje możliwość przeprowadzenia ze strony urzędu skarbowego postępowania polegającego na przejęciu wymagalnej, nieprzedawnionej wierzytelności na poczet przyszłego czy też już należnego podatku dochodowego od osób fizycznych oraz niezapłaconego podatku VAT?

Interpretacja
10.05.2004 Podatki

Czy nabywca nieruchomości z wolnej ręki w postępowaniu upadłościowym odpowiada za zobowiązania podatkowego upadłego? Czy ewentualna odpowiedzialność obejmuje długi powstałe przed ogłoszeniem upadłości jak również po jej ogłoszeniu, czy tylko te, które powstały po dniu ogłoszenia upadłości sprzedawcy nieruchomości wskutek czynności podjętych przez samego syndyka?

Interpretacja
12.05.2004 Podatki

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.Czy w związku z nieterminową zapłatą podatku zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 1997 r. w sprawie ustanowienia łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej (Dz. U. Nr 46, poz. 289 ze zm.) Spółka traci prawo do ulg podatkowych?Czy jest to utrata czasowa np. okres miesiąca czy roku podatkowego

Interpretacja
05.11.2004 Podatki

Przedmiotem zapytania podatnika jest ustalenie czy nabywca składników majątku związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, o wartości ponad 15.000 zł odpowiada solidarnie z podatnikiem za powstałe do dnia nabycia zaległości podatkowe (na podstawie art. 112 § 1 pkt 3 ustawy OP) w sytuacji nabycia własności: 1. na podstawie postanowienia sądu o przysadzeniu własności (art. 998 § 1 ustawy z dnia

Interpretacja
12.05.2005 Podatki

Czy zapłata zaległych wynagrodzeń przejmowanym od Szpitala pracownikom oraz zaległości z tytułu zobowiązań budżetowych Szpitala (w szczególności zaległości podatkowe wobec przejmowanych pracowników, zaległości z tytułu płatności na ZUS, należności budżetowych z tytułu wynajmowanych pomieszczeń) stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
20.05.2005 Podatki

Jaki jest zakres odpowiedzialności nabywcy nieruchomości (za należności podatkowe upadłego i masy upadłości) kupionej od syndyka, w ramach sprzedaży z wolnej ręki?

Interpretacja
08.06.2005 Podatki

Czy podlegają opodatkowniu zasądzone wyrokiem Sądu odsetki od świadczeń: zadośćuczynienia, odszkodowania i renty? Czy podlegają naliczeniu odsetki za zwłokę z tytułu nieuiszczenia podatku dochodowego za rok 2003 w ustawowym terminie, w sytuacji wystawienia przez płatnika błędnej informacji PIT-SC i jej skorygowania dopiero w I/2005 roku?

Interpretacja
17.05.2006 Podatki

Spółka w 2001 r. otrzymała dywidendę, od której potrącono i wpłacono podatek dochodowy. W latach: 2001-2002 Spółka poniosła stratę, 2003-2004 rozliczała straty z lat ubiegłych, dlatego nie zmniejszyła zobowiązania z tytułu podatku dochodowego o zapłacony podatek od otrzymanych dywidend. Spółka ma zobowiązania z tytułu podatku VAT. Czy może wystąpić o zaliczenie podatku dochodowego od otrzymanej dywidendy

Interpretacja
17.04.2007 Podatki

Dotyczy zaliczenia kwoty zwrotu podatku od towarów i usług figurującej na koncie osoby fizycznej na poczet zaległości figurującej na koncie spółki jawnej.

Interpretacja
20.09.2007 Podatki

Czy w przypadku udzielenia przez jednostkę samorządu terytorialnego ulgi w spłacie zobowiązania wobec m.st. Warszawy osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej należy wystawić informację o wysokości przychodów PIT-8C z tytułu:1.umorzenia należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ordynacji podatkowej, wynikających z umów cywilnoprawnych (wieczyste użytkowanie, przekształcenie

Interpretacja
29.02.2008 Podatki

Czy wartość umorzonych zobowiązań stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegający opodatkowaniu tym podatkiem?

Interpretacja
31.03.2008 Podatki

Czy Spółka może świadczyć usługi przedstawiciela podatkowego na rzecz klienta (podatnika), z którym umowa została zawarta po dniu 21 sierpnia 2007 r., a który został zarejestrowany dla celów VAT przez właściwy organ podatkowy, jako podatnik reprezentowany przez Spółkę?W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy utrata przez Spółkę statusu przedstawiciela podatkowego tych klientów (podatników

Interpretacja
12.05.2008 Podatki

W którym miesiącu rozliczeniowym w deklaracji VAT-7 Spółka będzie mogła wykazać 60 dniowy zwrot nadwyżki podatku naliczonego?

Interpretacja
21.08.2008 Podatki

Czy dokonując aktualnie darowizny prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Sądu Rejonowego na cele nie związane z działalnością Wnioskodawcy należy opodatkować ww. darowiznę podatku VAT z równoczesną możliwością odliczenia części podatku VAT zapłaconego do S.A. w miesiącu maju 2007r. w kwocie XXXX,80 zł.? Czy też transakcja darowizny przedmiotowego prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz

Interpretacja
31.12.2008 Podatki

Czy przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zaległości podatkowe stanowiące dochód jednostki samorządu terytorialnego jest czynnością podlegającą opodatkowaniu w świetle ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
03.03.2009 Podatki

Czy przeniesienie własności rzeczy lub praw majątkowych (w trybie art. 66 ustawy Ordynacja podatkowa) w zamian za wygaśniecie zobowiązań podatkowych będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
08.04.2009 Podatki

CIT - w zakresie skutków podatkowych restrukturyzacji niemieckiego rezydenta podatkowego będącego wspólnikiem polskiej spółki komandytowej

Interpretacja
09.06.2009 Podatki

Czy w przypadku dokonania korekty zeznania podatkowego po dniu 01 stycznia 2009 r. w odniesieniu do stanów faktycznych ujętych w zeznaniu za lata wcześniejsze, Spółka ma prawo zastosować obniżone odsetki w wysokości 75% do zaległości podatkowych ujawnionych w złożonym zeznaniu korygującym?

Interpretacja
09.06.2009 Podatki

Czy w przypadku dokonania korekty zeznania podatkowego po dniu 01 stycznia 2009 r. w odniesieniu do stanów faktycznych ujętych w zeznaniu za lata wcześniejsze, Spółka ma prawo zastosować obniżone odsetki w wysokości 75% do zaległości podatkowych ujawnionych w złożonym zeznaniu korygującym?

Poprzednia Następna