Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wystawca faktury
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
28.04.2004 Podatki

Jaką stosować nazwę podatnika i numer NIP po 1 maja 2004 r na fakturach sprzedaży w przypadku wystawiania ich w oddziałach firmy, które dotychczas były jednostkami wyodrębnionymi i samodzielnie sporządzającymi bilans oraz posługiwały się odrębnymi numerami NIP ?

Interpretacja
21.05.2004 Podatki

Czy jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą mogę używać nazwę firmy zawierającą - oprócz mojego imienia i nazwiska także wyrazy "Gospodarstwo Rolne".

Interpretacja
09.06.2004 Podatki

Dotyczy powstania obowiązku podatkowego w oparciu o art. 20 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Czy wystawione po dniu 1 maja 2004 r. faktury VAT muszą zawierać podpisy osób uprawnionych do ich wystawienia i otrzymania?

Interpretacja
11.08.2004 Podatki

Stan faktyczny:Spółka nasza otrzymuje faktury od wewnątrzwspólnotowego dostawcy zawierające kilkadziesiąt pozycji asortymentowych. Takich faktur w jednym m-cu jest kilka. W myśl art. 106 ust. 7 ustawy zobowiązani jesteśmy wystawić fakturę wewnętrzną, gdyż transakcja ta stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.Zapytanie:Art.106 ust. 7 ustawy o VAT mówi, iż można wystawić jedną fakturęwewnętrzną w

Interpretacja
27.08.2004 Podatki

Stan faktycznySpółka dostaje od kontrahenta unijnego (Niemcy) towar w celu aby wykonać na nim usługę przerobu. Towar nie jest własnością Spółki tylko właścicielem tego powierzonego towaru jest firma niemiecka. Są to produkty spożywcze np. czarna jagoda.Od 1 maja 2004 r. zasady rozliczania usług przerobu uszlachetniającego uległy zmianom w przypadku, gdy towar został sprowadzony z kraju członkowskiego

Interpretacja
17.09.2004 Podatki

Udzielenie informacji o zakresie stosowania przepisów w zakresie podatku od towarów i usług regulujących kwestie skorygowania błędnie zastosowanej stawki VAT na fakturze sprzedaży oraz okresu, w jakim podatnik może wystawić fakturę korygującą sprzedaż.

Interpretacja
04.10.2004 Podatki

Jak powinien określać (oznaczać) siebie podatnik na dowodach księgowych, w przypadku, gdy prowadzi on działalność gospodarczą w 2 różnych zakresach (Indywidualna Praktyka Lekarska, Pracownia Projektów i Nadzoru Budowlanego)?

Interpretacja
12.10.2004 Podatki

Podatnik pyta, czy w związku z treścią art. 86 ust. 12 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w miesiącu otrzymania faktury VAT i towaru czy też dopiero w momencie zapłaty w sytuacji, gdy podatnik otrzymuje faktury nabycia towarów, w których podmiot sprzedający (dokonujący dostawy) zastrzega sobie prawo własności

Interpretacja
15.10.2004 Podatki

Czy można na fakturach wystawianych dla celów podatku od towarów i usług umieszczać adresy oddziałów firmy?

Interpretacja
29.12.2004 Podatki

Podatnik zapytuje, jaki adres podatnika powinien widnieć na fakturach VAT wystawianych przez kontrahentów: adres siedziby czy adres, gdzie faktycznie dostarczany jest towar. Czy jest możliwe stosowanie przez kontrahentów skrótu nazwy, tj. zamiast Firma Handlowo - Usługowa stosowanie FHU pomimo, iż w systemie REGON Podatnik nie podał skrótu działalności w postaci "FHU". Czy na wystawianych fakturach

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Czy faktury VAT wystawiane przez Podatnika oraz faktury zakupu powinny zawierać pełną nazwę i adres siedziby Spółki oraz nazwę i adres wyodrębnionego oddziału Spółki?

Interpretacja
23.03.2005 Podatki

Czy w przypadku otrzymania faktury VAT, na której wystawca omyłkowo wskazał jako nabywcę towarów lub usług jedną ze spółek przejętych przez Podatnika, dopuszczalne jest wystawienie przez Podatnika noty korygującej i odliczenie podatku VAT naliczonego wykazanego na tej fakturze?

Interpretacja
01.04.2005 Podatki

Kto w przypadku gdy umowy komisu są zawierane z osobami nie będącymi podatnikami podatku VAT ma wystawić fakturę VAT, stanowiacą podstawę obnizenia podatku należnego o podatek naliczony?

Interpretacja
11.05.2005 Podatki

Stan faktyczny:Spółka na zlecenie kontrahenta z Włoch wykonuje usługi uszlachetniania. Firma włoska jest podatnikiem podatku VAT na terytorium Włoch, ma numer unijny i podała ten numer usługodawcy dla potrzeb dokonywanych transakcji.Firma włoska wysyła materiały i dodatki krawieckie. Spółka po wykonaniu wykrojów z powierzonego materiału, wysyła wykroje wraz z dodatkami w procedurze uszlachetniana biernego

Interpretacja
02.06.2005 Podatki

Spółka wystawia faktury dokumentujące dostawy, w których wartość transakcji wyrażona jest w walucie obcej. Bieżący kurs średni NBP na dany dzień jest ogłaszany w tym dniu dopiero o godz. 11:00 co Spółce bardzo utrudnia i dezorganizuje pracę uniemożliwiając wystawianie faktur przed tą godziną.Wnioskujący pyta, czy mając na uwadze powyższe względy może stosować do faktur wystawianych do czasu ogłoszenia

Interpretacja
07.06.2005 Podatki

Małżonkowie prowadzili działalność gospodarczą na imię obojga małżonków od 1995 r. (w formie tzw. spółki małżeńskiej), przy czym jeden z nich występował jako podatnik podatku od towarów i usług. W 1996 r. zakupili nieruchomość. Przy zakupie odliczono podatek naliczony - sprzedający naliczył podatek VAT od wartości budynku w stanie nieukończonym, nie naliczył natomiast podatku VAT od wartości prawa

Interpretacja
30.06.2005 Podatki

Czy można wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż na rzecz kilku odbiorców, będących względem wystawcy faktury dłużnikami solidarnymi?

Interpretacja
06.07.2005 Podatki

Czy mogę korzystać z 2 pieczątek w swojej działalności z tym samym nazwiskiem, NIP -em i regonem, różniące się nazwą firmy, tzn. czy mogę wystawiać 2 rodzaje faktur:- jeden na usługi transportowe ze swoją numeracją- drugi na usługi budowlane ze swoją numeracją.

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

Jak należy dokumentować w świetle przepisów dotyczących podatku od towarów i usług świadczone przez podatnika usługi korekty i tłumaczenia tekstów, wykonane na zlecenie Europejskiego Banku Centralnego z siedzibą we Frankfurcie nad Menem w Niemczech?

Interpretacja
25.07.2005 Podatki

Zastosowanie prawa podatkowego w sprawie terminu płatności i obowiązku składania deklaracji VAT-7.

Interpretacja
25.07.2005 Podatki

Wnioskodawczyni korzysta ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT i zajmuje się wykonywaniem następujących usług: tłumaczenia i usługi sekretarskie (PKWiU 74.85.Z), nauka języków obcych (PKWiU 80.42.A) oraz kształcenie ustawiczne dorosłych i pozostałe formy kształcenia gdzie indziej nie sklasyfikowane (PKWiU 80.42.B).Wnioskodawczyni ma wątpliwość co do tego czy wymagana jest od niej jakaś rejestracja

Poprzednia Następna