Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wartość dodana
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
28.09.2006 Podatki

Czy świadczenie usługi w zakresie księgowości, z wyjątkiem deklaracji podatkowych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
15.09.2008 Podatki

Co dla Wnioskodawcy jest przychodem podlegającym ujęciu w prowadzonej na potrzeby polskiego przedsiębiorstwa podatkowej księdze przychodów i rozchodów, podlegającym opodatkowaniu polskim podatkiem dochodowym od osób fizycznych wartość netto wystawionych przez Wnioskodawcę faktur holenderskich, czy wartość brutto tych faktur, czyli wartość sprzedanej usługi wraz z holenderskim podatkiem VAT?

Interpretacja
17.02.2009 Podatki

Czy podatek od wartości dodanej wyliczony od usługi transportu, płacony kwartalnie Niemczech będzie w opisanym powyżej przypadku stanowił koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych w Polsce?, Czy zwrot podatku od wartości dodanej, otrzymany z niemieckiego urzędu skarbowego w przyszłym roku należy traktować jako przychód w dacie otrzymania?

Interpretacja
31.07.2009 Podatki

Czy zapłacony w Niemczech podatek od wartości dodanej może stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
08.12.2009 Podatki

w zakresie sposobu ustalenia przychodu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa na rzecz kontrahentów z Niemiec

Interpretacja
08.12.2009 Podatki

w zakresie momentu dokonania korekty przychodu należnego z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej w związku z nienależnym pomniejszeniem tego przychodu o podatek od towarów i usług

Interpretacja
15.06.2011 Podatki

W jakiej wartości (brutto/netto) należy ujmować w kosztach uzyskania przychodów zakup papieru?

Interpretacja
15.06.2011 Podatki

Czy otrzymany w późniejszym terminie zwrot podatku od wartości dodanej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
18.08.2011 Podatki

Czy w prezentowanym zdarzeniu przyszłym, w związku z otrzymanym aportem (wkładem niepieniężnym) w postaci przedsiębiorstwa, w skład którego będą wchodzić składniki majątku (w postaci m.in. praw do znaków towarowych i/lub wzorów przemysłowych zarejestrowanych w UPRP lub OHIM), które nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez Osobę Trzecią

Interpretacja
08.11.2011 Podatki

W jaki sposób można uwzględnić w deklaracji dot. Podatku dochodowego, zapłacony niemieckiemu urzędowi skarbowemu podatek opisany w rubryce 68, aby uniknąć zapłaty podatku dochodowego od należności, która finalnie nie została przez Wnioskodawcę zainkasowana?

Interpretacja
12.12.2011 Podatki

1.W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) składników majątkowych w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy? 2.W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) składników majątków w przypadku niewystąpienia

Interpretacja
12.12.2011 Podatki

W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) składników majątkowych w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy? W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) składników majątków w przypadku niewystąpienia

Interpretacja
11.01.2012 Podatki

Czy nabyte w drodze wkładu niepieniężnego niezarejestrowane znaki towarowe stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji w księgach Spółki jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawa majątkowe?W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) niezarejestrowanych znaków towarowych

Interpretacja
09.07.2012 Podatki

Czy otrzymując kwotę zwrotu podatku pomniejszoną o honorarium za pośrednictwo w zwrocie podatku od wartości dodanej mam obowiązek pobrać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 20% przychodów ?

Interpretacja
10.10.2012 Podatki

Czy otrzymując kwotę zwrotu podatku pomniejszoną o honorarium za pośrednictwo w zwrocie podatku od wartości dodanej mamy obowiązek pobrać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 20% przychodów ?

Interpretacja
31.10.2012 Podatki

Czy prawidłowe jest zaliczanie poniesionego kosztu podatku od wartości dodanej do kosztów podatkowych a otrzymanego zwrotu do przychodów podatkowych?

Interpretacja
15.07.2013 Podatki

1. Czy podatek od wartości dodanej zawarty w fakturach kosztowych wystawionych przez zagraniczne firmy stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu?2. Czy dokonany zwrot podatku od wartości dodanej w związku z zagranicznymi zakupami będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
15.07.2013 Podatki

udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów oraz przychodów podatkowych

Interpretacja
02.09.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatku zapłaconego w kwocie brutto, tj. wraz z podatkiem od wartości dodanej.

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

Czy w związku z nabyciem przez Wnioskodawcę ZCP w drodze umowy datio in solutum powstanie dodatnia wartość firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 ustawy CIT w wysokości różnicy między ceną nabycia ZCP a wartością rynkową aktywów pomniejszoną o wartość zobowiązań związanych z ZCP?

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

Czy wartość firmy powstała w związku z nabyciem ZCP podlega amortyzacji zgodnie z art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy CIT?

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

kwalifikacja do przychodów podatkowych zwróconego podatku od wartości dodanej (pytanie 2 oznaczone we wniosku)

Interpretacja
20.04.2015 Podatki

Czy w wyniku zawarcia umowy leasingu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, stosownie do art. 16b ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do amortyzowania wartości firmy zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli takowa powstałaby jako dodatnia różnica pomiędzy należną zbywcy ceną nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (rozumianą jako suma opłat przewidzianych w umowie

Poprzednia Następna