Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: samochód służbowy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
30.07.2003 Podatki

Czy opłata za przejazd autostradą poniesioną w celu dotarcia do miejsca wyznaczonego przez podatnika, mająca związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, stanowi koszt uzyskania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

"Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ekwiwalent pieniężny wypłacony za używane przez pracowników przy wykonywaniu pracy, stanowiące ich własność narzędzia, materiały lub sprzęt, tj. między innymi samochód osobowy"

Interpretacja
26.10.2004 Podatki

Zgodnie z umową o pracę pracownikowi przysługuje prawo do posiadania i używania do celów służbowych samochodu osobowego. Czy przejazdy samochodem służbowym z miejsca zamieszkania do pracy i z powrotem stanowią realizację przez pracownika celu służbowego, czy też korzystanie z ww. samochodu jest dla pracownika nieodpłatnym świadczeniem? Jak należy to świadczenie wycenić?

Interpretacja
26.10.2004 Podatki

Czy można wnieść aportem do firmy ( działalność gospodarcza) samochód osobowy będący własnością podatnika i uzywać go jako samochód służbowy? Jeżeli tak, to w jaki sposób określić jego wartość początkową, jak go amortyzować, jakie koszty można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ?

Interpretacja
26.10.2004 Podatki

1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na używanie samochodów służbowych na cele prywatne przez pracowników należy doliczać do osiąganego przez pracownika dochodu, a tym samym opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na używanie samochodów służbowych na cele prywatne przez pracowników mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

1) Czy małżonek może pobierać na samochód zakupiony na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przez drugiego z małżonków ryczałt i rozliczać delegacje w jednostce państwowej i samorządowej?2) Czy dojazd do pracy własnym samochodem w jednostce państwowej bądź samorządowej może być traktowany jako używanie samochodu do potrzeb zakładu pracy?3) Czy samochód zakupiony na potrzeby działalności gospodarczej

Interpretacja
15.11.2004 Podatki

Czy podatkiem dochodowym od osób fizycznych należy obciążyć należności wypłacone pracownikowi, związane z wykorzystaniem do celów służbowych i prywatnych samochodu osobowego stanowiącego własność pracodawcy?

Interpretacja
18.11.2004 Podatki

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług projektowania i usług kosmetycznych. W miesiącu lipcu 2004 r. zakupiłem samochód osobowy na firmę. Zakup udokumentowany został fakturą VAT (częściowo odliczony podatek VAT). Z uwagi na to, że nie stać mnie na zakup drugiego samochodu, samochód ten będzie używany również dla celów prywatnych. W związku z tym pytam w jaki sposób powinienem amortyzować

Interpretacja
07.12.2004 Podatki

1. Czy korzystanie przez przedstawiciela handlowego z samochodu będącego własnością Spółki można uznać za zawarcie umowy użyczenia i w związku z tym czy powstaje u przedstawiciela handlowego przychód z nieodpłatnego świadczenia?2. Czy korzystanie przez Członka zrządu Spółki z samochodu służbowego stanowi zawarcie umowy użyczenia i czy u członka zarządu powstaje przychód podlegający opodatkowaniu?"

Porada
26.02.2005

Niektórzy pracownicy naszej firmy dysponują samochodami pracodawcy nie tylko do celów służbowych, ale również prywatnych, m.in. jeżdżą nimi codziennie z domu do pracy i z powrotem. Jest to dodatkowe świadczenie dla pracowników, ponieważ to my ponosimy koszty zużycia samochodów, mimo iż następuje ono tylko częściowo w związku ze sprawami służbowymi. Czy korzyści materialne z tego tytułu wchodzą do podstawy

Porada

Zatrudniony u mnie na stanowisku przedstawiciela handlowego pracownik samowolnie użył samochodu służbowego do własnych celów. Podczas jazdy, po godzinach pracy i zrealizowaniu obowiązków służbowych doszło do kolizji, w której poniósł szkodę właściciel innego pojazdu. Czy w takiej sytuacji do naprawy szkody jest zobowiązany pracownik czy jego pracodawca?

Interpretacja
05.08.2005 Podatki

Czy używanie przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych powoduje powstanie u niego przychodu?

Interpretacja
05.08.2005 Podatki

Czy wartość nieodpłatnego świadczenia - udostępnienie samochodu służbowego (zaliczonego do środków trwałych firmy i w leasingu operacyjnym) na potrzeby prywatne pracowników - doliczona do wynagrodzenia brutto jest kosztem uzyskania przychodu Spółki? Czy należny VAT jest takim kosztem? Nieodpłatne świadczenie stanowi przychód pracownika.

Interpretacja
23.09.2005 Podatki

Czy wystawiane przez Spółkę faktury dokumentujące otrzymanie zadatku (raty) oraz faktury dokumentujące sprzedaż pojazdu pracownikowi (końcowe) winny korzystać ze zwolnienia od podatku?

Porada
28.09.2005

Jednemu z naszych pracowników (przedstawicielowi handlowemu) firma udostępnia samochód służbowy do korzystania w celach prywatnych. Czy wartość nieodpłatnego świadczenia w tej formie przypadająca poza godzinami pracy będzie stanowić podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne?

Interpretacja
21.10.2005 Podatki

Czy wykorzystanie samochodu służbowego dla celów prywatnych jest nieodpłatnym świadczeniem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Interpretacja
31.01.2006 Podatki

Dot. prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu samochodów osobowych wykorzystywanych do jazd demonstracyjnych, w momencie gdy przekazywane są one do użytkowania jako środki trwałe.

Interpretacja
01.02.2006 Podatki

Jak należy ustalać wartość świadczenia dla pracownika w postaci samochodu służbowego używanego do celów prywatnych?

Interpretacja
18.04.2006 Podatki

Czy wydatki związane z używaniem przez pracowników samochodów służbowych na cele prywatne stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
08.08.2006 Podatki

Dotyczy miejsca świadczenia oraz powstania obowiązku podatkowego u podatnika, który zamierza zawrzeć umowę z niemieckim dostawcą, w oparciu o którą nabywać będzie usługi leasingu operacyjnego samochodów służbowych.

Interpretacja
16.10.2006 Podatki

Czy podatnik musi posiadać zaświadczenie z dodatkowego badania technicznego potwierdzające, że samochód spełnia wymogi ustawy o VAT dla samochodu ciężarowego, by skorzystać z prawa do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego wykazanego na fakturze dokumentującej ratę leasingową?

Interpretacja
29.11.2006 Podatki

Wątpliwości Spółki dotyczą prawidłowości rozliczenia prywatnych jazd pracowników ww. samochodami służbowymi.

Interpretacja
08.02.2007 Podatki

Czy jest nieodpłatnym świadczeniem, wynikającym ze stosunku pracy, wykorzystanie samochodu służbowego na przejazd z miejsca zamieszkania do siedziby zakładu pracy, w sytuacji gdy miejsce to - na podstawie odrębnych przepisów zostało wyznaczone jako miejsce garażowania samochodu służbowego?

Poprzednia Następna