Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: refundacja ceny leków
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
27.01.2004 Podatki

Moment uzyskania przychodu w przypadku refundacji ceny leków przez Narodowy Fundusz Zdrowia ?

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

Kiedy wykazać przychód w przypadku korekty recept dokonanej przez NFZ zmniejszającej przychód z tytułu refundacji leków za lata 2002 - 2003?

Interpretacja
28.07.2004 Podatki

dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku refundacji leków zakontraktowanych w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

1) czy refundacja dla apteki za leki wydane klientom jest obrotem podlegającym VAT ?2) czy podatnik powinien wykazywać obrót (należność od klienta + refundacja) z chwilą sprzedaży leków ?

Interpretacja
02.08.2004 Podatki

dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania przez aptekę refundacji za leki z Narodowego Funduszu Zdrowia, sposobu obliczania podatku należnego od otrzymanej refundacji oraz sposobu ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży leków podlegających refundacji

Interpretacja
04.08.2004 Podatki

1) czy refundacja dla apteki za leki wydane klientom jest obrotem podlegającym opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?2) czy podatnik powinien wykazywać obrót (należność od klienta + refundacja) z chwilą sprzedaży leków ?3) czy naliczane przez hurtownie farmaceutyczne premie uzależnione od wartości zakupionych przez aptekę leków podlegają opodatkowaniu VAT i wg jakiej stawki ?

Interpretacja
10.08.2004 Podatki

1. Czy refundacje otrzymane za leki przez apteki od NFZ podlegają opodatkowaniu VAT ?2. Czy obrotem ze sprzedaży leków jest kwota należna pomniejszona o kwotę refundacji niezależnie od tego, czy sprzedaż ze wzgledów technicznych została zafiskalizowana na kasie w 100% ?

Interpretacja
08.09.2004 Podatki

Pytający prosi o wyjaśnienie, czy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług powstaje od całej wartości (zapłaconej przez pacjenta oraz kwoty refundowanej przez NFZ) w momencie sprzedaży leków, czy oddzielnie od kwoty płaconej przez pacjenta i oddzielnie w momencie zapłaty przez NFZ. Zdaniem Pytającego, podstawą opodatkowania jest cały obrót zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r

Interpretacja
25.10.2004 Podatki

Kiedy i w jaki sposób rozliczać podatek VAT wykazany w rachunkach refundacyjnych składanych do NFZ ?

Interpretacja
16.11.2004 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w aptekach i czy kwota refundacji otrzymana z Narodowego Funduszu Zdrowia jest traktowana jako dotacja?

Interpretacja
17.01.2005 Podatki

dotyczy dokumentowania sprzedaży detalicznej - za pomocą kasy fiskalnej - leków refundowanych przez NFZ

Interpretacja
26.01.2005 Podatki

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że przedmiotem działalności Spółki jest prowadzenie aptek. Obowiązek podatkowy w podatku VAT przy sprzedaży leków refundowanych powstawał w spółce w chwili wydawania leku od całej kwoty należnej za sprzedany lek, łącznie z częścią refundowaną. Do kasy fiskalnej wprowadzona jest cała należność za lek, a nie tylko część otrzymana od klienta, nieobjęta

Interpretacja
15.02.2005 Podatki

Czy do przychodów 2004 roku należy zaliczyć kwoty wynikające ze "zbiorczych zestawień recept podlegających refundacji przez NFZ" dotyczących miesiąca grudnia 2004r., mimo że faktycznie przekazane zostaną one na konto apteki w miesiącu styczniu 2005 roku. OG/005/229/PDI/2004, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Interpretacja
04.04.2005 Podatki

Do przychodów którego miesiąca należy zaliczać należną od NFZ refundację ceny leków i materiału medycznego, czy do miesiąca w którym wydano leki, czy do miesiąca, w którym otrzymano refundację?

Interpretacja
05.04.2005 Podatki

Jaki jest moment (data) powstania przychodu z tytułu otrzymania refundacji za leki od Narodowego Funduszu Zdrowia, jesli jest zawarta umowa cesji wierzytelnosci pomiedzy apteką, określonym dostawcą a NFZ?

Interpretacja
13.04.2005 Podatki

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej prowadze sprzedaż leków . W momencie sprzedaży leku część zapłaty otrzymuje od pacjenta część jest mi refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie odrębnych przepisów. Od dnia 1 maja 2004 r. obowiązek podatkowy od dokonywanej sprzedaży leków powstaje w dwóch terminach- w części opłacanej przez pacjenta na zasadach ogólnych, w części finansowanej

Interpretacja
04.05.2005 Podatki

Czy rezygnacja z opłat ryczałtowych przy sprzedaży leków i wydawanie ich za 1 grosz jest dla apteki stratą, którą można potraktować jako reklama niepubliczna i zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów w kwocie nie wyższej niż 0,25 % rocznego przychodu apteki?

Interpretacja
07.06.2005 Podatki

Czy zapłata ceny za zbywane wierzytelności podlega opodatkowaniu w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w sytuacji gdy nie następuje uznanie rachunku bankowego otrzymaną kwotą refundacji?

Interpretacja
20.06.2005 Podatki

Dot. podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży leków za pełną odpłatność oraz leków refundowanych przez NFZ.

Interpretacja
23.06.2005 Podatki

Spółka prowadzi aptekę. Wydawanie leków jest ewidencjonowane przy pomocy kasy fiskalnej, a wartość ewidencjonowana obejmuje całkowity koszt leku ( wraz z kwotą refundowaną przez NFZ ). W deklaracji VAT-7 zawiernae są kwoty zaewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej ( całościowe ), refundacja z NFZ ( która wpływa później ) nie jest już uwzględniana w deklaracji, gdyż wcześniej Spółka wykazała cały obrót

Interpretacja
28.06.2005 Podatki

Dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży leków refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Interpretacja
10.05.2006 Podatki

czy kwota zwróconej nienależnej refundacji powinna zmniejszyć przychód apteki czy też jest kosztem uzyskania przychodu w dacie zwrotu ?

Poprzednia Następna