Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: rabaty premiowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
16.02.2004 Podatki

Czy wydatki (przekazane dystrybutorom gratisy) za pomocą których przeprowadzają one sprzedaż promocyjną mogą być kwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości czy też są objęte limitem 0,25%?Czy podatek VAT naliczony od wartości przekazanych materiałów stanowi koszt uzyskania przychodów w pełnej wysokości?

Interpretacja
16.06.2004 Podatki

Jak rozliczyć zgodnie z przepisami o podatku VAT i podatku dochodowego od osób prawnych przyznaną przez sprzedającego nagrodę pieniężną przyznaną swojemu kontrahentowi (Kupującemu) z tytułu realizacji obrotu powyżej określonej wielkości?

Interpretacja
07.10.2004 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy wyjaśnienia czy "premie pieniężne" nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i w konsekwencji powinny być dokumentowane notami księgowymi.

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Podatnik zamierza podjąć akcje promocyjne mające na celu zintensyfikowanie swojej sprzedaży. Jedna z akcji miałaby następującą formułę: każdy podmiot - kontrahent, który dokona zakupu danego produktu w określonej ilości będzie mógł dokonać zakupu kolejnej sztuki tego produktu za cenę 1 grosza, bowiem na ten produkt kontrahent otrzymuje rabat wartościowy w takiej wysokości, że cena po rabacie wynosi

Interpretacja
17.06.2005 Podatki

W jaki sposób należy zaksięgować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zdarzenia gospodarcze wynikające z otrzymanych faktur korygujących ?

Interpretacja
21.07.2005 Podatki

Czy podlega opodtkowaniu podatkiem od towarów i usług czynność otrzymania premii pieniężnej przez kontahenta niemieckiego?

Interpretacja
04.08.2005 Podatki

Czy premia otrzymana w związku z dokonaniem zakupów towarów handlowych, powinna być traktowana jako rabat pomniejszający wartość zakupionych towarów handlowych, czy też stanowi przychód z działalności gospodarczej?

Interpretacja
19.09.2005 Podatki

czy koszty związane z zakupem przez Spółkę towarów przekazywanych następnie klientom nie będących bezpośrednimi odbiorcami Spółki są kosztem uzyskania przychodów w roku poniesienia tych kosztów.

Interpretacja
17.01.2006 Podatki

Czy sprzedaż promocyjna podlega ograniczeniu do 25% przychodu jako reprezentacja i reklama i czy nie jest darowizną ?

Interpretacja
21.03.2006 Podatki

Czy otrzymana nota kredytowa w roku podatkowym 2006 z datą wystawienia 2006 roku, która dokumentuje przyznany rabat za zakup towarów za rok 2005 koryguje koszty podatkowe w roku nabycia towarów czy w roku otrzymania dokumentu?

Interpretacja
11.05.2006 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona prowadzi działalność wydawniczą. W celu zwiększenia sprzedaży wydawanych gazet i czasopism organizuje konkursy i promocje z udziałem partnerów (tzw. współorganizatorów). W ich ramach zamieszcza w gazetach i czasopismach kupony rabatowe lub kupony uprawniające do nieodpłatnego nabycia towarów lub usług współorganizatora. W tym celu zawiera

Interpretacja
27.06.2006 Podatki

Czy w przypadku przeprowadzonej akcji promocyjnej, zwrot gotówki ostatecznemu klientowi powinien być kwalifikowany u Spółki dla celów CIT jako rabat finansowy wpływający, w momencie jego udzielenia, na zmniejszenie przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,

Interpretacja
18.09.2006 Podatki

Podatnik ma wątpliwości, czy wartość sprzedawanych promocyjnie bluz i lekarstw w cenie zakupu stanowi w całości koszt uzyskania przychodów, czy też koszt ten podlega limitowaniu.

Interpretacja
13.03.2007 Podatki

Czy dostawa dodatkowej ilości towarów jest rabatem w rozumieniu art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług i czy należy opodatkować podatkiem od towarów i usług dodatkową ilość towarów oraz wystawić fakturę wewnętrzną ?

Interpretacja
10.08.2007 Podatki

1)Czy zgodnie z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym od 01.01.2007 r. który będzie miał zastosowanie do Spółki od dnia 01.02.2007 r.) Spółka w momencie zrealizowania warunków przewidzianych w umowach lub porozumieniach dotyczących premii przysługujących odbiorcom może na koniec okresu rozliczeniowego danej premii zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość

Interpretacja
18.06.2008 Podatki

Czy Spółka prawidłowo klasyfikuje premie pieniężne udzielane kontrahentom jako rabaty zmniejszające ceny towarów, powodujące zmniejszenie obrotu oraz podstawy opodatkowania?Czy przyjęty przez Spółkę sposób kwartalnego korygowania ceny towarów poprzez wystawianie zbiorczej faktury korygującej w ostatnim dniu danego kwartału jest prawidłowy?

Interpretacja
23.06.2009 Podatki

Na podstawie not Spółka jest w stanie określić kwotę udzielonego aptekom rabatu finansowego i w związku z tym posiada prawo do obniżenia kwoty podatku należnego z tytułu udzielonego rabatu aptekom od zakupionych od hurtowni produktów leczniczych.

Interpretacja
21.07.2009 Podatki

Możliwość odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach, które dokumentują udzielone przez Wnioskodawcę swojemu kontrahentowi rabaty.

Interpretacja
23.07.2009 Podatki

Opodatkowanie wypłacanych premii pieniężnych w sytuacji, gdy premie pieniężne są związane ze zrealizowaniem dostaw w konkretnie określonym przedziale czasowym (roku, półroczu, kwartale), a w zamian za ich udzielenie nie ma miejsca żadne dodatkowe świadczenie na rzecz dostawcy towarów, oraz gdy w zamian za udzielenie premii pieniężnych ma miejsca zobowiązanie do prowadzenia akcji o charakterze promocyjnym

Interpretacja
07.08.2009 Podatki

Otrzymanie premii pieniężnej, którą można przyporządkować do poszczególnych dostaw nie stanowi świadczenia usług

Interpretacja
07.08.2009 Podatki

Wypłacana premia pieniężna stanowi w istocie rabat zmniejszający podstawę opodatkowania zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy o VAT

Interpretacja
31.08.2009 Podatki

Ustalenie, czy pomiędzy Wnioskodawcą a jego kontrahentem ma miejsce świadczenie usług, z tytułu którego wynagrodzeniem jest premia pieniężna wypłacona przez Wnioskodawcę oraz czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wystawionych faktur.

Interpretacja
31.08.2009 Podatki

Ustalenie, czy pomiędzy Wnioskodawcą a jego kontrahentem ma miejsce świadczenie usług, z tytułu którego wynagrodzeniem jest premia pieniężna wypłacona przez Wnioskodawcę oraz czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wystawionych faktur.

Interpretacja
04.09.2009 Podatki

Opodatkowanie i dokumentowanie premii pieniężnych oraz odliczenie podatku naliczonego (rabat, faktura korygująca, brak prawa do odliczenia).

Poprzednia Następna