Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: przejęcie długu
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
06.04.2004 Podatki

W jaki sposób ustalić wartość firmy oraz łączną wartość początkową nabytych środków trwałych - w przypadku nabycia przedsiębiorstwa w drodze wniesienia do spółki na podstawie przepisów o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych?

Interpretacja
31.05.2004 Podatki

W złożonym zapytaniu Spółka A wyjaśnia, że zawarła transakcję w wyniku której sprzedała posiadane udziały w Spółce B Sp. z o.o. w zamian za zwolnienie z długu względem firmy Y w związku z tym pyta, czy różnice kursowe od przejmowanych zobowiązań naliczone na dzień potrącenia - kompensaty - może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy kwota umorzonych odsetek od kredytu bankowego stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
04.07.2005 Podatki

W związku z tym podatnik pyta się, czy mają wpływ na wysokość kosztów uzyskania przychodu dodatnie/ujemne różnice kursowe wynikające z różnicy pomiędzy wartością kwoty przejętego przez osobę trzecią długu wyrażonego w USD, a wartością kwoty w złotych polskich jaką dłużnik zapłacił osobie trzeciej?

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Czy wartość zakupu na cele prowadzonej działalności gospodarczej pawilonu handlowego obejmująca kwotę wpłaconą z tytułu przelewu wierzytelności oraz kwotę przejęcia długu stanowi koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
17.11.2005 Podatki

czy należy kompensować wartość przejętych umową cesji zobowiązań z wartością przejętych ta samą umową wierzytelności, środków trwałych i obrotowych.

Interpretacja
05.12.2005 Podatki

Wątpliwości Podatnika budzi, czy przekazane wynagrodzenie z tytułu odpłatnego wstąpienia w umowy leasingu zawarte przez innego leasingobiorcę stanowić będzie koszt uzyskania przychodu.

Interpretacja
08.05.2006 Podatki

dot. spłat dokonywanych przez spółkę w związku z przejętym długiem. Celem tego przejęcia było prowadzenie produkcji rolnej na wydzierżawionej nieruchomości i uzyskiwanie z tego tytułu przychodów.Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej skoro przychody z działalności rolniczej, nie są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnychto to w konsekwencji koszty wymienione przez Spółkę we wniosku , jako koszty

Interpretacja
24.06.2006 Podatki

Czy odsetki i prowizje płacone do banku od momentu przejęcia kredytów stanowią koszt uzyskania przychodu ?

Interpretacja
29.06.2006 Podatki

Czy zapłata należności (zobowiązań płacowych podmiotu, od którego Spółka zakupiła nieruchomości) na podstawie sądowego wyroku jest uznawana za koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
17.07.2006 Podatki

Wnioskodawca zamierza przejąć za długi nowozabudowany budynek z gruntem, będący własnością współpracującej z nim spółki (dystrybutora). Po dokonaniu sprzedaży wnioskodawca zamierza wydzierżawić nieruchomość tej samej spółce na dalsze prowadzenie dotychczasowej działalności. Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości ma uchronić dystrybutora przed ogłoszeniem jego upadłości i utrzymaniem sprzedaży prowadzonej

Interpretacja
11.08.2006 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym przejęte przez Spółkę, wraz z całym nabytym przedsiębiorstwem państwowym, zobowiązania tego Przedsiębiorstwa, których kwoty były w nim wyłączone z kosztów uzyskania przychodów (ponieważ koszty te co do zasady - zgodnie z treścią art. 16 ust.1 pkt 11 , pkt 27, pkt 57 oraz pkt 57a pdop- stają się kosztami uzyskania przychodów dopiero z chwilą faktycznej zapłaty,

Interpretacja
16.09.2006 Podatki

Spółka X (jest podatnikiem VAT) przejmuje dług Spółki Y (spółka jest podatnikiem VAT). Dług ten powstał w związku z nabyciem przez Spółkę Y od osoby fizycznej w drodze umowy sprzedaży zestawu komputerowego. W/w osoba fizyczna zawarła umowę ze spółką X w wyniku której spółka ta zgodziła się na przejęcie długu spółki Y. Na powyższą czynność zgodę wyraziła spółka Y składając stosowne oświadczenie.Czy

Interpretacja
12.10.2006 Podatki

Spółka zastanawia sie, czy przejęte wraz z całym przedsiębiorstwem państwowym zobowiązania tego Przedsiębiorstwa, których kwoty były w nim wyłączone z kosztów uzyskania przychodów :1) powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu podatkowej wartości początkowej firmy (czyli: powinny pomniejszać wartość rynkową składników majątkowych wchodzących w skład kupionego przedsiębiorstwa z dnia kupna), co oznacza

Interpretacja
15.03.2007 Podatki

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności obciążenia kontrahenta wartością różnic kursowych wynikających z wyceny przejętego przez Spółkę długu według kursu EURO z dnia przejęcia długu w stosunku do kursu EURO z dnia uruchomienia przejmowanych kredytów.

Interpretacja
02.04.2007 Podatki

Czy spłata zadłużenia czynszowego przy zamianie lokali mieszkalnych przez jedną ze stron, powoduje konieczność wystawienia przez wierzyciela informacji o przychodach z innych żródeł oraz niektórych przychodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C) osobie fizycznej, której zaległość została spłacona przez drugą stronę umowy przejęcia długu?

Interpretacja
10.04.2007 Podatki

Czy i kiedy Spółka może zaliczyć odsetki naliczane przez przejmującego dług od kwot wyłożonych przezeń za Spółkę do kosztów uzyskania przychodu? Spółka zaciągnęła pożyczki od spółki powiązanej. Dług z tych pożyczek został przejęty przez inną spółkę powiązaną w trybie art. 519 kodeksu cywilnego. Przejęcie miało charakter odpłatny - przejmujący ma wobec Spółki roszczenie o zwrot zapłaconych za nią kwot

Interpretacja
12.09.2007 Podatki

Czy w przypadku cesji umowy leasingu wskutek przejęcia długu i cesji wierzytelności Spółka powinna traktować tą umowę w dalszym ciągu jak umowę leasingu?

Interpretacja
22.01.2008 Podatki

Czy darowizna przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną na rzecz syna podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
14.04.2008 Podatki

W jaki sposób należy rozliczyć transakcję przejęcia długu na gruncie podatku VAT?

Interpretacja
28.07.2008 Podatki

Czy odsetki od kredytu bankowego, do którego Podatnik przystąpił na podstawie umowy przejęcia długu z dnia 5 marca 2008 r. będą stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 11ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), a nie w momencie zbycia udziałów w X (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8) nabytych przez Podatnika jako wynagrodzenie za przejęcie zobowiązania

Poprzednia Następna