Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: przedstawiciel
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
24.11.2004 Podatki

Pytanie Spółki dotyczy zasad sporządzania informacji CIT-ST - Informacja podatnika do ustalenia należnych jednostkom samorządu terytorialnego dochodów z tytułu udziału we wpłatach z podatku dochodowego od osób prawnych, w szczególności Spółka prosi o wyjaśnienie sposobu uwzględniania w tej informacji przedstawicieli handlowych.

Interpretacja
23.01.2006 Podatki

Czy zakup usług przez Przedstawicielstwo zagraniczne, o których mowa w art.27 ust.4 ustawy o VAT rodzi po stronie Spółki obowiązek rozliczania z tego tytułu importu usług?

Interpretacja
31.05.2006 Podatki

Czy przekazanie sprzętu (samochodu, kasy fiskalnej, komputera itp.) nie jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
14.06.2006 Podatki

Czy są kosztem uzyskania przychodów wydatki na nagrody dla najlepszych sprzedawców w punktach agencyjnych (samodzielnych podmiotów współpracujących ze Spółką), w punktach własnych, w których zatrudnione są osoby na podstawie umowy zlecenia, a także dla pracowników-przedstawicieli terenowych za osiągnięcia np. największy obrót? Czy są to koszty reklamy limitowanej czy nielimitowanej?

Interpretacja
18.04.2007 Podatki

Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług - usług badania rynku i opinii publicznej.

Interpretacja
18.04.2007 Podatki

Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług - usług pośrednictwa związanego z dostawą towarów na teren Czech, Słowacji, Polski

Interpretacja
31.03.2008 Podatki

Czy Spółka może świadczyć usługi przedstawiciela podatkowego na rzecz klienta (podatnika), z którym umowa została zawarta po dniu 21 sierpnia 2007 r., a który został zarejestrowany dla celów VAT przez właściwy organ podatkowy, jako podatnik reprezentowany przez Spółkę?W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy utrata przez Spółkę statusu przedstawiciela podatkowego tych klientów (podatników

Interpretacja
25.06.2008 Podatki

Czy zakupy dokonane przez Przedstawicielstwo na terenie L, Ł i E zawierające VAT l ł lub estoński stanowią import usług dla F?

Interpretacja
29.06.2009 Podatki

Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym dochodzi w Polsce do powstania zakładu Spółki?

Interpretacja
17.02.2010 Podatki

Czy wypłacone świadczenia (w tym ze środków przekazanych przez spółkę A na konto Spółki) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
19.02.2010 Podatki

Czy francuski oddział Spółki spełnia definicję zakładu" określonego w Umowie między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Francuskiej w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku, oraz art. 4a pkt 11 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z powyższym w którym kraju będzie opodatkowywał zysk

Interpretacja
17.03.2010 Podatki

Czy zwrot kosztów poniesionych przez handlowca przy wykonywaniu zadań służbowych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
08.09.2010 Podatki

Biorąc pod uwagę opisane we wniosku zdarzenie oraz treść przywołanych przepisów, stwierdzić należy, że Wnioskodawcy, w oparciu o art. 86 ust. 1 oraz art. 86 ust. 8 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego ze zgłoszeń celnych importowych, pomimo, iż Spółka nie będzie właścicielem importowanych

Interpretacja
15.10.2010 Podatki

Czy przypadku kupna i sprzedaży towarów na terenie Polski od i dla podmiotów polskich, nie zaistnieje dla Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku dochodowego (CIT) w Polsce ?

Interpretacja
04.11.2010 Podatki

CIT - w zakresie art. 5 i 7 Konwencji z dnia 2 września 1991 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Konfederacją Szwajcarską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku

Interpretacja
04.02.2011 Podatki

Należy stwierdzić, iż skoro Wnioskodawca reprezentowany przez przedstawiciela ustawowego zgłosił właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w ustawowym terminie, tj. w ciągu 6 m-cy zgłoszenie SD-Z2 z tytułu nabycia praw do spadku po zmarłym ojcu, miał prawo skorzystać ze zwolnienia zawartego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja
07.02.2011 Podatki

Przychód uzyskany przez małoletniego syna Wnioskodawczyni z odpłatnego zbycia udziału w odziedziczonych nieruchomościach wydatkowany na zakup lokalu mieszkalnego korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1,2 przy spełnieniu wszystkich pozostałych przesłanek warunkujących omawiane zwolnienie. Natomiast sprzedaż rzeczy

Interpretacja
19.08.2011 Podatki

Obowiązki płatnika w sytuacji zwrotu przez pracodawcę wydatków związanych z wykonywaniem pracy przez przedstawicieli medycznych i kierownika działu przedstawicieli regionalnych.

Interpretacja
19.08.2011 Podatki

Obowiązki płatnika w sytuacji zwrotu przez pracodawcę wydatków związanych z wykonywaniem pracy przez przedstawicieli medycznych i kierownika działu przedstawicieli regionalnych.

Interpretacja

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów długu celnego przez Agencję Celną (przedstawiciel bezpośredni).

Interpretacja
10.02.2012 Podatki

1. Czy komisant (GmBH) z siedzibą na terytorium Niemiec będzie dla Sp. z o.o. S.K.A., niezależnym przedstawicielem, o którym mowa w art. 5 ust. 6 umowy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku? 2. Zakładając, że komisant (GmbH) z siedzibą na terytorium Niemiec będzie dla Sp. z o.o. S.K.A. niezależnym

Poprzednia Następna