Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: postępowanie sądowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
31.12.2003 Podatki

Czy wynagrodzenie wypłacone przez sąd powszechny za wykonane czynności obrońcy z urzędu stanowi przychód z działalności gospodarczej czy wykonywanej osobiście ?

Interpretacja
07.05.2004 Podatki

Czy wydatki Spółdzielni Mieszkaniowej poniesione na ochronę prawną członków Rady Nadzorczej, pozwanych jako indywidualne strony sporu stanowią dla poszczególnych członków Rady Nadzorczej przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Porada
13.03.2005 Podatki

Na podstawie wyroku sądowego wypłaciliśmy pracownikom przejętym zaległe wynagrodzenia, tzw. trzynastki. Czy koszty porady prawnej w tej sprawie, udzielonej przed wyrokiem, oraz koszty zastępstwa procesowego są kosztem uzyskania przychodu? Czytaliśmy wcześniej, że wszystkie wydatki związane z pracownikami są kosztem podatkowym. Nie wiemy jednak, czy dotyczy to też kosztów prawnika w przegranej sprawie

Interpretacja
16.03.2005 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu suma pieniężna wypłacona skarżącemu od Skarbu Państwa w związku z naruszeniem prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki?

Interpretacja
01.06.2006 Podatki

dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnej wierzytelności od przedsiębiorcy ukraińskiego

Interpretacja
06.08.2007 Podatki

Jak rozliczyć koszty pomocy prawnej z urzędu w przypadku, gdy nie wypłaca ich Sąd, ale zasądza je na rzecz pełnomocnika od strony przegrywającej proces ?

Interpretacja
03.03.2008 Podatki

dot. 1. zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów części wierzytelności niedochodzonej na drodze sądowej w dniu wydania postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego, 2. zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty na rzecz kancelarii prawniczej z tytułu prowadzenia sprawy sądowej oraz przygotowania wniosku do komornika na podstawie wystawionej przez kancelarię faktury, 3. zaliczenia do

Interpretacja
29.05.2008 Podatki

Czy wartość umorzonych odsetek od wierzytelności zasądzonej nakazem zapłaty, a następnie objętej ugodą zawartą z dłużnikiem stanowi dla dłużnika przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a wierzyciel Oddział Banku jest obowiązany sporządzić informację o przychodach z innych źródeł, tj. PIT-8C i przekazać go dłużnikowi oraz do urzędu skarbowego, właściwego dla adresu jego miejsca

Interpretacja
27.04.2009 Podatki

Wnioskodawcy przysługiwało oraz przysługiwać będzie prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług adwokackich mających związek z toczącym się postępowaniem sądowym w sprawie utrzymania prawa wieczystego użytkowania przedmiotowej nieruchomości.

Interpretacja
29.01.2010 Podatki

Czy wydatki związane z obsługą prawną związane z wytoczonym powództwem przeciwko Spółce służące obronie stanowiska w zakresie prawidłowości Walnych Zgromadzeń i usiłowania przejęcia przez inną firmę udziałów Spółki (co zdaniem Wnioskodawcy jest niezgodne z prawem) są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
09.06.2010 Podatki

Należy stwierdzić, iż suma pieniężna wypłacona skarżącemu od Skarbu Państwa w związku z naruszeniem prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki, stanowi podlegający opodatkowaniu przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy i nie korzysta ze zwolnienia od tegoż podatku.

Interpretacja
23.07.2010 Podatki

1. Czy w opisanej sytuacji naliczone ( nieujęte w kosztach podatkowych) odsetki nie są po ich umorzeniu przychodem podatkowym ? 2. Czy zwolnienie dłużnika z obowiązku zwrotu kosztów postępowania sądowego nie jest traktowane jako umorzenie zobowiązania?

Interpretacja
16.11.2010 Podatki

Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu planowanej sprzedaży wierzytelności.

Interpretacja
23.12.2010 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty postępowania sądowego od zwróconej części dotacji do Agencji?

Interpretacja
14.01.2011 Podatki

Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości nastąpi po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym miało miejsce jej nabycie, zatem przychód uzyskany ze sprzedaży tej nieruchomości nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy, czyli nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
18.01.2011 Podatki

Należy stwierdzić, iż w przypadku wypłaty zachowku Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku od spadków i darowizn, ponieważ może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych w tym przepisie warunków.

Interpretacja
21.02.2011 Podatki

Czy koszty wynagrodzeń kancelarii prawnych prowadzących sprawy Spółki stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki?

Interpretacja
31.03.2011 Podatki

Czy wydatki w postaci kosztów sądowych: wpis, koszty wynagrodzenia biegłego, koszty zastępstwa procesowego powoda i pozwanego w I i II instancji, poniesione przez Wnioskodawcę, jak i zwrócone wierzycielowi w wyniku zasądzenia ich przez sąd, dotyczące wnioskowanej sprawy, mogą zostać uznane przez Wnioskodawcę za koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
31.05.2011 Podatki

Opodatkowanie odszkodowania wypłaconego na podstawie wyroku sądowego oraz kosztów postępowania sądowego i odsetek ustawowych.

Interpretacja
03.06.2011 Podatki

W zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności (dokumentowanie i uprawdopodobnienie).

Interpretacja
18.07.2011 Podatki

1. Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn od otrzymanego zachowku, czy też może skorzystać ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia zawartych w tym przepisie wymogów formalnych oraz zgłoszeniu tego faktu w ciągu 6 miesięcy Naczelnikowi Urzędu Skarbowego? 2. Czy Wnioskodawczyni słusznie

Poprzednia Następna