Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: pełnomocnik
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
29.12.2004 Ubezpieczenia

Przy prowadzonej przeze mnie działalności zatrudniam 3 pracowników. Niedługo mam wyznaczony termin operacji, więc przez jakiś czas będę przebywał na zwolnieniu lekarskim. Kto w tym czasie może pełnić w moim zastępstwie obowiązki związane z ZUS? Jakie dokumenty muszą być złożone w związku z moją chorobą?

Porada
29.12.2004 Obrót gospodarczy

Andrzej K. jedyny udziałowiec spółki z o.o. jednocześnie pełni funkcję jedynego członka zarządu. Dodatkowo prowadzi on na własne nazwisko odrębną od spółki z o.o. działalność gospodarczą o innym profilu. Jako Andrzej K. dokonuje sprzedaży towaru spółce z o.o. W spółce podjęto uchwałę ustanawiającą pełnomocnika, który ma ją reprezentować w transakcjach z Andrzejem K. Czy spółka jest zwolniona z obowiązku

Porada
13.02.2005 Obrót gospodarczy

Prowadzę sprawy kadrowe w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym. W naszym zakładzie funkcjonuje organizacja związkowa. Mamy zamiar wprowadzić zmiany w obowiązującym regulaminie pracy i musimy je uzgodnić z tą organizacją. Organizacja związkowa zaprosiła na rozmowy w sprawie zmian regulaminu prawnika i ekonomistę ze swoich zewnętrznych struktur. Spotkanie odbyło się z udziałem ekspertów związkowych i

Artykuł
02.03.2006 Podatki

Oświadczenie składane przez podatnika w zeznaniu podatkowym to oświadczenie wiedzy, a nie woli, co wyklucza złożenie tego oświadczenia przez pełnomocnika. Żaden przepis ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie dopuszcza złożenia - a zatem i podpisania - zeznania przez inną osobę niż podatnik - wyrok WSA w Gdańsku (sygn. akt I SA/Gd 489/04).

Artykuł

W relacjach z organami podatkowymi podatnicy i inne podmioty mogą działać osobiście albo za pośrednictwem pełnomocnika. Znaczenie pełnomocnika w sprawach podatkowych stale wzrasta. Podatnik często nie radzi sobie samodzielnie z fiskalizmem organów podatkowych, nieprecyzyjnymi przepisami prawa podatkowego oraz często sprzecznymi ze sobą interpretacjami tych przepisów.

Porada

Pracodawca prowadzi działalność gospodarczą. W ramach ustnego pełnomocnictwa upoważnił członka swojej rodziny, aby zatrudnił dwóch pracowników. Miały to być umowy na czas określony z wynagrodzeniem X. Po pewnym czasie pełnomocnik poinformował pracodawcę, że zawarł w jego imieniu umowy o pracę z dwoma pracownikami, ale na czas nieokreślony z wynagrodzeniem Y. Czy w tym przypadku udzielone ustnie pełnomocnictwo

Artykuł
02.07.2016 Podatki

Od 1 lipca 2016 r. pełnomocnictwo ogólne może upoważniać terminowo albo bezterminowo do działania pełnomocnika na rzecz mocodawcy we wszystkich sprawach podatkowych oraz w innych sprawach należących do właściwości organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej. Nie trzeba już dołączać oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu pełnomocnictwa do akt każdej sprawy.

Artykuł
02.11.2016 Podatki

W każdej procedurze prawnej przewidziane są sankcje wymierzane uczestnikom postępowania, którzy nie spełnili nałożonego na nich obowiązku procesowego. Ich celem jest zapewnienie sprawnego przebiegu postępowania. Przykład najprostszy to nałożenie kary na świadka, który nie stawił się na wezwanie organu prowadzącego postępowanie. Nie są to sankcje ostateczne, nakładane w orzeczeniu kończącym postępowanie

Artykuł
02.12.2016 Podatki

Podatnik, jak też każda inna osoba, którą czeka kontakt z organem podatkowym, może działać w ramach prowadzonych procedur podatkowych osobiście albo przez wybranego przez siebie pełnomocnika. Opcja ta stosowana jest najczęściej wtedy, gdy podatnik chce, aby o jego interesy zadbał profesjonalista. W artykule przedstawiamy: kto może być pełnomocnikiem, do czego można go upoważnić, jak należy go powołać

Interpretacja
17.01.2017 Podatki

W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca jako wykonawca testamentu z tytułu powołania go na wykonawcę testamentu do chwili zakończenia wykonywania przez niego funkcji wykonawcy testamentu z tytułu wykonywanych czynności jest podatnikiem podatku od towarów i usług i czy z tytułu sprzedaży działek niezabudowanych oraz zabudowanych należących do majątku spadkowego winien odprowadzać VAT i w związku z tym

Artykuł
17.01.2017 Podatki

Z początkiem roku ustawodawca wprowadził zmiany do naszego systemu podatkowego. W publikacji przedstawiamy przegląd wybranych zmian w przepisach podatkowych wraz z oceną nowych regulacji.

Interpretacja
07.07.2017 Podatki

Czy przychód z tytułu otrzymanych odsetek ustawowych może być pomniejszony o koszty poniesione na honorarium dla firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu świadczeń odszkodowawczych w wysokości przypadającej na uzyskane odsetki?

Interpretacja
26.02.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości potwierdzenia odbioru faktury VAT RR przez upoważnionego pracownika wystawcy faktury oraz w zakresie prawa do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR, które będą podpisane i odebrane w imieniu rolnika przez osobę przez niego upoważnioną.

Interpretacja
28.08.2018 Podatki

Czy oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji podatkowej, o którym mowa w art. 9a ust. 7 ustawy o CIT, może zostać złożone przez pełnomocnika.

Interpretacja
09.11.2018 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży działki oraz rejestracja podatnika w urzędzie skarbowym i wystawienia faktury VAT lub uznania transakcji sprzedaży działki jako sprzedaży zwolnionej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
25.03.2019 Podatki

Ustalenie, czy w związku z ustanowieniem Przedstawiciela, dojdzie do powstania w Polsce zakładu Wnioskodawcy jako przedsiębiorstwa zagranicznego, a na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek podatkowy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu prowadzonej działalności obejmującej urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.

Interpretacja
24.05.2019 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników.

Interpretacja
03.06.2019 Podatki

Wydatki na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników, poniesione w celu wyegzekwowania realizacji umowy przyrzeczonej (umowy kupna-sprzedaży akcji) są kosztami odpłatnego zbycia akcji. Nie stanowią natomiast kosztów uzyskania przychodów ze zbycia akcji.

Interpretacja
03.06.2019 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników.

Interpretacja
04.06.2019 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników.

Interpretacja
04.06.2019 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników.

Interpretacja
05.06.2019 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników.

Poprzednia Następna