Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: pełnomocnictwo
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
05.12.2003 Podatki

Czy mam obowiązek złożyć deklarację podatkową PIT-5 i rozliczenie roczne w sytuacji, gdy udzielone przez siostrę pełnomocnictwo do dokonywania powyższych rozliczeń z tytułu najmu lokalu utraciło ważność w związku z jej śmiercią?

Interpretacja
13.04.2004 Podatki

Czy osoba prowadząca biuro rachunkowe na podstawie wystawionego przez Ministerstwo Finansów świadectwa kwalifikacyjnego może podpisywać sporządzane na podstawie prowadzonych ksiąg deklaracje podatkowe w tym również PIT-5 swoich klientów?

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Czy pracownik spółki jest upoważniony do wskazania swoich danych i podpisania się na de-klaracjach sporządzanych dla zleceniodawców w następujących pozycjach:. na deklaracji CIT-2 w pozycjach: 52, 53 i 54,. na informacji PIT-11 w pozycji 75,. na deklaracji PIT-4 w pozycji 82?

Interpretacja
21.10.2004 Podatki

Czy udzielone pełnomocnictwo ogólne w trybie i na zasadach określonym w przepisie art. 136 ustawy Ordynacja podatkowa, przez osobę fizyczną, złożone w oryginale w Urzędzie Skarbowym, wyczerpuje wymogi przepisu art. 281a Ustawy Ordynacja Podatkowa.

Interpretacja
05.11.2004 Podatki

Czy podatnik jest zobowiązany każdorazowo do wyznaczania osoby do reprezentowania go w czasie kontroli, czy wystarczy pełnomocnictwo udzielone właścicielowi biura rachunkowego prowadzącego księgi podatnika?

Porada
13.01.2005

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Urodziłam dziecko i obecnie pobieram zasiłek macierzyński. W obawie przed utratą klientów chciałabym, aby mąż kontaktował się z niektórymi z nich. Czy wystarczy w tym celu udzielić mu pełnomocnictwa bez potrzeby zgłaszania go jako osoby współpracującej? Poradzono mi zgłoszenie męża do ubezpieczeń jako zleceniobiorcy, co zrobiłam. Czy mogę wycofać objęcie

Interpretacja
27.06.2005 Podatki

dotyczy ustalania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w sytuacji, gdy spółka, działając w specjalnej strefie ekonomicznej, osiąga dochód z działalności gospodarczej określonej w zezwoleniu (podlegający zwolnieniu z podatku dochodowego) oraz dochód z działalności nieobjętej zezwoleniem (podlegający opodatkowaniu)

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Czy doradca podatkowy prowadzący jednocześnie biuro rachunkowe może podpisywać zgłoszenia identyfikacyjne NIP-1, NIP-2, NIP-3 podatnika - klienta jeśli posiada odpowiednie pełnomocnictwo podpisane przez klienta?

Interpretacja
21.07.2005 Podatki

Czy w przypadku złożenia w Urzędzie Skarbowym pełnomocnictwa zarządu wspólnoty mieszkaniowej dla Biura Obsługi Budynków do występowania w imieniu wspólnoty przed organami skarbowymi oraz do podpisywania dokumentów w Urzędzie Skarbowym, na rocznym sprawozdaniu finansowym i zeznaniu rocznym CIT-8 nie będzie wymagany podpis zarządu wspólnoty?

Interpretacja
02.08.2005 Podatki

Dotyczy możliwości podpisywania zgłoszeń aktualizacyjnych NIP 2 przez podmiot, któremu udzielono do dokonania powyższych czynności pełnomocnictwa szczególnego w oparciu o przepisy Kodeksu cywilnego i ustawy Ordynacja podatkowa.

Interpretacja
21.09.2005 Podatki

dotyczy zasad udzielania interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego

Porada
13.11.2005 Kadry i płace

Nieznana mi osoba przyniosła spisane na kartce upoważnienie do odbioru świadectwa pracy pracownika. Czy jestem zobowiązany jej wydać to świadectwo? Jaką formę powinno mieć takie upoważnienie? Wydaje mi się, że przedstawione pismo to trochę za mało. Właściwie nie mogę być pewny, że pochodzi ono od pracownika.

Interpretacja
14.11.2005 Podatki

dotyczy zwolnienia z opodatkowania od podatku od towarów i usług, na podstawie pkt 4 pozycji nr 3 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług, usług likwidacji szkód dla towarzystw ubezpieczeniowych, sklasyfikowanych do grupowań PKWiU: 67.20.20 - 00.30 i 67.20.10 - 00.90, jak również zleconych przez podmiot, nie będący zakładem ubezpieczeń, lecz będący zleceniobiorcą, w tym zakresie, zakładu

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

Podatnik udzielił pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji VAT-7 i VAT-7K osobie fizycznej na podstawie art. 96 Kodeksu Cywilnego. Czy można udzielić osobie trzeciej pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji podatkowych VAT-7 i VAT-7K w imieniu podatnika bądź osoby reprezentującej osobę prawną będącą podatnikiem?

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

czy istnieje możliwość udzielenia osobie trzeciej pełnomocnictwa do podpisywania zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2, VAT-R, VAT-Z w imieniu podatnika

Interpretacja
05.01.2006 Podatki

Czy deklaracje dotyczące rozliczeń w podatku dochodowym prowadzonej przez wnioskodawcę działalności gospodarczej mogą być podpisane przez pełnomocnika?

Interpretacja
11.01.2006 Podatki

Czy są możliwości udzielania przez prokurenta osobom fizycznym pełnomocnictw do podpisywania deklaracji podatkowych CIT-2 w imieniu podatnika

Interpretacja
20.01.2006 Podatki

Na podstawie art. 14a ustawy - Ordynacja podatkowa zwracam się z zapytaniem czy Biuro Rachunkowe lub upoważniony pracownik Biura Rachunkowego prowadzącego moją księgowość na podstawie właściwej umowy i wystawionego przeze mnie, szczególnego pełnomocnictwa do do podpisywania miesięcznych deklaracji podatkowych PIT-5 będzie mógł w moim imieniu podpisywać w/w deklaracje. Moim zdaniem: pełnomocnictwo,

Interpretacja
25.01.2006 Podatki

Czy możliwe jest podpisanie w imieniu podatnika, przez pełnomocnika /osobę fizyczną/ deklaracji podatkowych, o których mowa powyżej?

Interpretacja
26.01.2006 Podatki

Czy na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, pełnomocnik może podpisywać deklaracje o wysokości osiągniętego przychodu ( poniesionej straty) CIT-2 ?

Interpretacja
02.02.2006 Podatki

Czy doradca podatkowy mający pełnomocnictwo do składania deklaracji podatkowych w imieniu podatnika i na jego rzecz, ma prawo do składania deklaracji PIT-5, podpisywanych wyłącznie przez siebie?

Poprzednia Następna