Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: opłata wstępna
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
12.01.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).

Interpretacja
05.01.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową ww. samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).

Interpretacja
21.11.2023 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że należności wypłacane przez Spółkę z tytułu Opłaty Wstępnej na rzecz X nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Spółce nie ciążą obowiązki płatnika wskazane w art. 26 ust. 1 i następnych ustawy o CIT?

Interpretacja
17.11.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wynikający z art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o CIT ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych limit 150 000 zł dotyczy wyłącznie opłat związanych z używaniem samochodu osobowego w ramach umowy leasingu operacyjnego (tj. opłaty wstępnej i rat leasingowych - części kapitałowej), natomiast nie dotyczy opłaty końcowej związanej

Porada aktualna

Firma – czynny podatnik VAT – zawarła umowę leasingu operacyjnego samochodu osobowego. W związku z tym wpłaciła tzw. wstępną opłatę leasingową. Czy opłatę taką należy w księgach rachunkowych rozliczyć w czasie? Jeśli tak, czy podatkowo również należy ją rozliczać w czasie? Czy do opłaty tej ma zastosowanie limit podatkowy 150 000 zł dotyczący samochodów osobowych?

Interpretacja
21.04.2023 Podatki

Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku organizacją biegu.

Interpretacja
05.10.2022 Podatki

W zakresie określenia kosztów nabycia samochodu zakupionego na zasadach leasingu konsumenckiego w przypadku jego sprzedaży przed upływem 6 miesięcy od dnia zakupu.

Interpretacja
18.08.2022 Podatki

W sytuacji gdy przysługiwało Panu prawo do odliczenia podatku naliczonego od opłaty wstępnej i rat leasingowych, w okresie w którym użytkował Pan ciągnik siodłowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego i wykorzystywał ten samochód wyłącznie do działalności gospodarczej, to nie będzie Pan zobowiązany do dokonania korekty VAT naliczonego od opłaty wstępnej i rat leasingowych. Tym samym należy się zgodzić

Interpretacja
10.08.2022 Podatki

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej oraz opłaty transferowej w związku z zawartą umową najmu na pojazd elektryczny.

Interpretacja
02.06.2022 Podatki

Opłaty dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta z tytułu usług obejmujących udostępnienie i umożliwienie wykorzystywania zgromadzonych na Platformie bazy danych stanowią koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami potrącalne zgodnie z art. 15 ust. 4d

Interpretacja
04.04.2022 Podatki

Ustalenie, czy wstępną opłatę leasingową (WOL) Spółka może jednorazowo w całości zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia, to jest w dacie ujęcia jej w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury, niezależnie od sposobu ujęcia i rozliczania tej opłaty w księgach rachunkowych dla celów bilansowych.

Interpretacja
25.01.2022 Podatki

W zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej i rat leasingowych.

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Ustalenie konieczności stosowania przez Wnioskodawcę ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do opłaty wstępnej i rat leasingowych oraz ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do opłaty końcowej związanej z wykupem samochodu osobowego z leasingu operacyjnego.

Interpretacja
27.08.2021 Podatki

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i opłaty rocznej za pakiet usług

Interpretacja
28.06.2021 Podatki

kosztów uzyskania przychodów: w części dotyczącej rozliczania opłat leasingowych w pozostałym zakresie

Interpretacja
11.06.2021 Podatki

Opłata stanowi wynagrodzenie za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT (świadczenie usług), a tym samym Wnioskodawca nabywając od zagranicznych Kontrahentów usługi powinien rozpoznać na terytorium Polski import usług, o którym mowa w art. 2 ust. 9 ustawy w zw. z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy i opodatkować nabywane usługi według zasad właściwych dla nabywanych usług na terytorium Polski; -Wnioskodawca

Interpretacja
17.03.2021 Podatki

Zastosowanie zwolnienia z VAT w stosunku do opłat za wstęp na organizowane przez Muzeum spotkania, zajęcia i wydarzenia dla dorosłych, seniorów, rodziców lub rodziców z dziećmi.

Interpretacja
18.02.2021 Podatki

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty rat leasingowych wynikających z umowy leasingu jachtu motorowego oraz kosztów dodatkowych związanych z utrzymaniem i eksploatacją jachtu.

Interpretacja
16.02.2021 Podatki

możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu poniesionej Opłaty Wstępnej dotyczącej przedmiotu leasingu

Interpretacja
09.02.2021 Podatki

kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami opłaty wstępnej za utworzenie i prowadzenie portalu PPK oraz możliwości rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tego tytułu na zasadach, jakie przyjęto dla sprawozdawczości finansowej

Interpretacja
29.01.2021 Podatki

Moment powstania przychodu z tyt. opłaty wstępnej oraz moment rozpoznania kosztów poniesionych w związku z nabyciem /wytworzeniem Zapasów.

Interpretacja
21.12.2020 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od uiszczonej opłaty wstępnej oraz rat leasingowych w związku z nabyciem kruszarki w drodze leasingu zwrotnego.

Interpretacja
26.10.2020 Podatki

czy opłaty wskazane we wniosku, warunkujące zawarcie umowy leasingu mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie ich poniesienia

Poprzednia Następna