Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: opłata dodatkowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
19.03.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy opisana w stanie faktycznym opłata dodatkowa stanowi wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 Ustawy CIT i podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.

Interpretacja
29.01.2024 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT i obowiązek ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej opłat o charakterze kar i odszkodowań.

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

Ustalenie czy przychód z tytułu otrzymanych Opłat dodatkowych powinien być rozpoznawany przez Wnioskodawcę w momencie zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym, tj. w dniu otrzymania zapłaty.

Interpretacja
20.11.2023 Podatki

Opłata dodatkowa, pobierana w przypadku braku ważnego biletu na parkingu płatnym, a więc za brak uiszczonej opłaty parkingowej, stanowi wynagrodzenie za świadczenie usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy i w konsekwencji podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy.

Interpretacja
14.11.2023 Podatki

Dotyczy opodatkowania opłat dodatkowych za zagubienie kluczy itp. w związku z korzystaniem z pływalni lub sali fitness.

Interpretacja
25.08.2023 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu, opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu, w przypadku gdy nie można ustalić danych podmiotu korzystającego z miejsca parkingowego, moment powstania obowiązku podatkowego przy opłacie dodatkowej,

Interpretacja
21.08.2023 Podatki

Ustalenie podstawy opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.

Interpretacja
03.07.2023 Podatki

Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.

Interpretacja
31.05.2023 Podatki

W zakresie: - uznania otrzymywanego czynszu za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usługi najmu, - zwolnienia od podatku otrzymywanego czynszu, - zwolnienia od podatku dostawa lokalu po upływie dwóch lat od zawarcia umowy, - uznania otrzymywanej wpłaty początkowej jako zaliczki na poczet dostawy towarów i rozpoznania obowiązku podatkowego w momencie jej otrzymania, - zwolnienia od podatku VAT wpłaty

Interpretacja
25.05.2023 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej nakładanej w przypadku stwierdzenia parkowania pojazdu innego rodzaju niż dopuszczony na terenie danego parkingu, niezamieszczenia ważnego biletu parkingowego na podszybiu pojazdu, parkowania poza miejscami wyznaczonymi, palenia lub używania otwartego ognia, lub też zanieczyszczania parkingu.

Interpretacja
28.04.2023 Podatki

Dotyczy uznania, że do Opłaty dodatkowej pobieranej od Najemców można zastosować zwolnienie z VAT przewidziane w § 3 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.

Interpretacja
20.04.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy opisany wydatek jaki Spółka poniesie na rzecz kooperanta stanowi koszt uzyskania przychodu; - w którym okresie rozliczeniowym Spółka powinna ująć ten wydatek w kosztach uzyskania przychodu.

Interpretacja
27.01.2023 Podatki

W zakresie ustalenia czy dodatkowa opłata stanowi koszt uzyskania przychodów potrącalny w dacie jej poniesienia, czyli ujęcia w księgach rachunkowych.

Interpretacja
17.01.2023 Podatki

Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.

Interpretacja
18.11.2022 Podatki

Czy Spółka będzie mogła zaliczyć składkę dodatkową (kapitałową) wpłacaną przez nią nieobowiązkowo na subkonto składek dodatkowych w ramach umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartych na rzecz pracowników Wnioskodawcy do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
10.09.2021 Podatki

Czy otrzymane środki pieniężne (dobrowolne opłaty) stanowią przychód podlegający opodatkowaniu w dniu wpłacenia do kasy Wnioskodawcy?

Interpretacja
15.04.2021 Podatki

Brak obowiązku wliczenia do podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług poniesionych kosztów opłat do urzędów, GSSE, GIW, które obciążają zleceniodawcę oraz zastosowania stawki podatku 0% dla usług świadczonych w porcie związanych z obsługą ładunków będących przedmiotem transportu międzynarodowego.

Interpretacja
14.12.2020

w zakresie: - powstania przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy w sytuacji gdy Sprzedawca będzie obowiązany do zapłaty na rzecz Spółki określonej Opłaty dodatkowej i opłata ta zostanie rozliczona: poprzez pomniejszenie należności Sprzedawcy przysługującej mu od Spółki z tytułu Kontraktu Indywidualnego (Rozliczenie Opłaty dodatkowej należnej Spółce poprzez potrącenie), w formie pieniężnej, - momentu

Interpretacja
23.11.2020 Podatki

ustalenie czy w przypadku dokonania przez Pożyczkobiorcę całkowitej lub częściowej spłaty zadłużenia wynikającego z zawartej umowy pożyczki przed upływem pierwotnie ustalonego terminu spłaty i związanego z tym zwrotu pobranych z góry opłat za usługi dodatkowe, należnych i naliczonych w oparciu o przyjęty pierwotnie okres finansowania, które wcześniej zostały uprzednio zidentyfikowane jako przychód

Interpretacja
16.11.2020

w zakresie ustalenia, czy Opłaty dodatkowe, które Spółka, w przypadkach wskazanych w Kontrakcie Indywidualnym, obowiązana jest uiścić na rzecz Kontrahenta, stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów

Interpretacja
16.11.2020

w zakresie określenia momentu, w którym Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Opłaty dodatkowe, które, w przypadkach wskazanych w Kontrakcie Indywidualnym, obowiązana jest uiścić na rzecz Kontrahenta

Interpretacja
19.10.2020 Podatki

Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.

Interpretacja
13.10.2020 Podatki

Koszty wynikające z dematerializacji akcji, związane z obsługą wypłaty dywidendy nie powinny stanowić kosztów uzyskania przychodów. Natomiast pozostałe koszty wskazane w opisie sprawy związane z założeniem rejestru, opłatą roczną lub miesięczną za prowadzenie rejestru, udostępnieniem przez podmiot prowadzący rejestru historii zmian w rejestrze akcjonariuszy, wynikające z znowelizowanych przepisów ksh

Interpretacja
15.05.2020 Podatki

opodatkowanie wynajmu powierzchni w budynku, prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki w związku z zapłatą czynszu najmu, brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT opłat dodatkowych oraz dokumentowania czynności wynikających z Umowy Najmu i rozliczenia podatku przez Kupującego/Sprzedającego.

Poprzednia Następna