Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: odprawa pieniężna
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja

Odprawa pieniężna wypłacana w związku z rozwiązaniem stosunku pracy a podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne

Porada aktualna
13.04.2023 Ubezpieczenia

Nasza firma rozstała się z pracownikiem i zawarła z nim porozumienie, na mocy którego wypłaciła mu kwotę 10 000 zł tytułem rekompensaty. Pracownik zrzekł się wszelkich roszczeń z tytułu zatrudnienia, tj. zaległego wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Czy taka rekompensata będzie oskładkowana, jeśli nie ma bezpośredniego związku z ustaniem zatrudnienia?

Artykuł aktualny
07.10.2022 Kadry i płace

Nauczyciele zatrudnieni w oświatowych placówkach publicznych i niepublicznych mają prawo do następujących odpraw: ekonomicznej, emerytalno-rentowej i wojskowej. Przyczyny rozwiązania stosunku pracy mogą spowodować, że są uprawnieni do odprawy pieniężnej, bez względu na to, czy pracują etatowo w placówce publicznej czy niepublicznej. Jednak typ placówki decyduje o trybie nabycia tego świadczenia, jego

Interpretacja
03.10.2022 Podatki

Wypłata pracownikowi dodatkowego świadczenia pieniężnego w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.

Interpretacja
06.09.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.

Interpretacja
21.07.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.

Interpretacja
06.07.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w zakresie opodatkowania świadczenia zasądzonego wyrokiem sądu.

Interpretacja
05.05.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi dla pracujących seniorów.

Artykuł
22.04.2020 Kadry i płace

Pracownicy samorządowi mogą być przenoszeni czasowo do pracy w jednostkach pomocy społecznej. Osoby zatrudnione w administracji rządowej na etatach mogą mieć natomiast czasowo gorsze warunki zatrudnienia lub w ogóle stracić pracę. To rozwiązania zawarte w tzw. tarczy antykryzysowej 2.0, której większość przepisów zaczęła obowiązywać 18 kwietnia 2020 r.

Poprzednia Następna