Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: odpisy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
06.06.2003 Podatki

Czy nierozliczone odpisy amortyzacyjne od środków trwałych przeszacowanych na dzień 01.01.1995 r. mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
03.03.2004 Podatki

Czy na zasądzony w latach ubiegłych zwrot kosztów sądowych można obecnie utworzyć odpis aktualizujący należności - stanowiący koszt uzyskania przychodów i zmniejszający podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym za rok bieżący?

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Pytanie Podatnika (spółdzielni mieszkaniowej) dotyczy zakwalifikowania kosztów poniesionych na remont i wymianę instalacji przyzywowych (domofonów) w zasobach Spółdzielni.

Interpretacja
22.01.2007 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych zwiększony do wysokości 75 % przeciętnego wynagrodzenia?

Interpretacja
05.04.2007 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych?.

Interpretacja
17.04.2007 Podatki

114142, 119205 Czy możliwe jest dokonanie odpisu na fundusz remontowy od wynajmowanych lokali użytkowych, odpisu od wynajmowanych lokali mieszkalnych, odpisów od garaży zajmowanych na prawie własnościowym oraz odpisu od lokali zajmowanych na potrzeby własne spółdzielni i czy odpis ten będzie uzasadnionym kosztem o który pomniejsza się przychód a w konsekwencji dochód do opodatkowania podatkiem CIT?

Interpretacja
25.05.2007 Podatki

Jednostka pyta czy przedsięwzięcie dotyczące zakupu i montażu wodomierzy można zakwalifikować do remontów i sfinansować z funduszu remontowego i czy w tej części odpis na fundusz remontowy będzie stanowił koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
02.07.2007 Podatki

Czy odpis na fundusz remontowy na wynajmowanym lokalu użytkowym w zasobach spółdzielni mieszkaniowej jest uzasadnionym kosztem, o który pomniejsza się przychód, a w konsekwencji dochód do opodatkowania podatkiem CIT.

Interpretacja
25.09.2007 Podatki

1.Jak należy zdefiniować pojęcie "zasoby mieszkaniowe" o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2.Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy na fundusz remontowy od wszystkich lokali mieszkalnych i niemieszkalnych naliczane na podstawie przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych?

Interpretacja
25.09.2007 Podatki

Czy utworzona rezerwa na ryzyko ogólne niezależnie od ewentualnego utworzenia, czy też nie utworzenia odpisu z zysku na fundusz ogólnego ryzyka w danym roku obrotowym stanowić będzie koszt uzyskania przychodów.

Interpretacja
12.12.2007 Podatki

W jakim momencie powstaje przychód do opodatkowania u członka Banku będącego osobą fizyczną, tj. w momencie zwiększenia udziału z nadwyżki bilansowej Banku czy w momencie wypłaty udziału w terminie określonym w statucie Banku?Jakie są obowiązki Banku jako płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w momencie powstania przychodu?W jakim momencie powstaje przychód do opodatkowania u członka Banku

Interpretacja
19.12.2007 Podatki

Czy Spółdzielnia może tworzyć fundusz na remonty lokali użytkowych w najmie, lokali użytkowych z własnościowym prawem do lokalu, lokali użytkowych z odrębną własnością, usytuowanych w budynku mieszkalnym i niemieszkalnym?

Interpretacja
26.02.2008 Podatki

Czy w analizowanym stanie faktycznym Spółka ma prawo do uznania za koszty uzyskania przychodów wierzytelności nieściągalnych w roku ich odpisania, tj. w roku 2006, przy założeniu, iż uprawdopodobnienie nieściągalności wierzytelności nastąpiło w latach poprzedzających rok 2006 lub w roku 2006?

Interpretacja
26.05.2008 Podatki

Czy przepisy rozporządzenia Komisji WE Nr 1998/2006 z dnia 15.12.2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 traktatu do pomocy de minimis (Dz. Urz. WE L 379) uniemożliwiają skorzystanie z możliwości stosowania jednorazowej amortyzacji, o której mowa w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przez przedsiębiorców prowadzących działalność zarobkową w zakresie transportu drogowego

Interpretacja
02.12.2008 Podatki

Czy Spółdzielnia ma obowiązek tworzenia funduszu remontowego dla lokali użytkowych i czy stanowią one koszty uzyskania przychodu (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?

Interpretacja
10.03.2009 Podatki

1. Czy wypłata odszkodowań właścicielom (użytkownikom wieczystym) nieruchomości będzie stanowiła dla Spółki koszt uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy ewentualny odpis w koszty, gdyby Spółka zdecydowała o utworzeniu specjalnego funduszu na wypłatę odszkodowań, będzie stanowił dla Spółki koszt uzyskania przychodu w momencie dokonania odpisu?

Interpretacja
09.07.2009 Podatki

Czy należności z tytułu opłat za nielegalny pobór gazu, zaliczone uprzednio do przychodów podatkowych w momencie wystawienia faktury, mogły zostać zaliczone do kosztów podatkowych na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako nieściągalne, odpowiednio udokumentowane wierzytelności?

Interpretacja
04.11.2009 Podatki

1. Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do spółki osobowej (Spółki Komandytowej) będzie skutkowało powstaniem przychodu (dochodu) u Spółki, na dzień wniesienia tego wkładu (w szczególności przychód ze zbycia nieruchomości)?2. Jaką wartość początkową Nieruchomości wniesionych w drodze wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej należy przyjąć dla potrzeb amortyzacji

Interpretacja
12.11.2009 Podatki

Czy Spółka może zaliczać do podatkowych kosztów uzyskania przychodu tworzoną w takim celu rezerwę w kolejnych latach podatkowych przez okres, w którym eksploatuje składowisko?

Interpretacja
03.12.2009 Podatki

1) Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów eksploatacji samochodu (zakup paliwa, ubezpieczenie, naprawy, części zamienne)? 2) Czy możliwe jest uznanie samochodu jako środka trwałego i dokonywanie odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
03.12.2009 Podatki

Czy u drugiego wspólnika występuje przychód związany z bezpłatnym użyczeniem samochodu przez pierwszego wspólnika, powodujący konieczność naliczenia podatku dochodowego. Jeśli tak, to co jest podstawą naliczenia podatku?

Interpretacja
10.12.2009 Podatki

Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z ustawą o PDOP od wartości początkowej poszczególnych Znaków Towarowych wniesionych do Spółki Komandytowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Komandytowej? Niniejsze pytanie dotyczy wyłącznie Znaków Towarowych a nie Innych Składników.

Interpretacja
13.04.2010 Podatki

Czy kwota dokonanych odpisów aktualizujących wartość zapasów jest kosztem uzyskania przychodu w momencie utworzenia odpisu (np. na dzień bilansowy), czy w momencie sprzedaży tego danego składnika zapasów?

Interpretacja
13.04.2010 Podatki

Czy odpis aktualizujący wartość zapasów jest kosztem uzyskania przychodów, czy nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, zgodnie z negatywnym katalogiem zawartym w art. 16 ust. 1 pkt 26a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Poprzednia Następna