Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: odmowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł aktualny
09.01.2023 Podatki

Odmowa złożenia zeznań będąca prawem osoby bliskiej nie daje podstaw do wyciągania z niej negatywnych konsekwencji, w tym w zakresie oceny materiału dowodowego. Jeśli więc organ podatkowy nie może w sposób zgodny z procedurą podatkową uzyskać dowodu z zeznań świadka, powinien dokonać oceny pozostałego materiału dowodowego z całkowitym pominięciem tego dowodu - wyrok NSA z 9 czerwca 2022 r., sygn. akt

Interpretacja
16.07.2021 Podatki

Ustalenie, zakup drewna za gotówkę za kwotę powyżej 15.000 zł umożliwi zaliczenie tego wydatku do kosztów uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Artykuł aktualny
14.06.2021

Niezdolność do pracy z powodu choroby stwierdza zaświadczenie lekarskie lub wpis na PUE ZUS o objęciu obowiązkową izolacją domową lub kwarantanną. Nie zawsze jednak na podstawie wskazanych dokumentów i informacji ubezpieczonym będzie przysługiwać świadczenie chorobowe. Okolicznościami, które mogą pozbawić prawa do zasiłku chorobowego, są m.in. nabycie za czas choroby wynagrodzenia za pracę, kontynuacja

Artykuł
16.01.2018 Podatki

MF udostępniło wykazy podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT, tzw. czarną listę podatników VAT. Możliwość wyszukania informacji na temat takich podmiotów ma pomóc podatnikom w weryfikacji rzetelności aktualnych i potencjalnych kontrahentów. Dostęp do tych informacji ma również zminimalizować ryzyko nieświadomego udziału w karuzelach VAT.

Interpretacja
25.05.2015 Podatki

Czy otrzymane przez Wnioskodawcę odszkodowanie, zasądzone wyrokiem Sądu, na podstawie art. 471 Kodeksu cywilnego w związku z art. 300 Kodeksu pracy za wyrządzoną przez byłego pracodawcę szkodę w wyniku nieuzasadnionej odmowy zatrudnienia po rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia i nie stanowiącą realnego przysporzenia majątkowego dla Wnioskodawcy jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym

Interpretacja
13.05.2013 Podatki

Czy możliwe jest wydanie skutecznej prawnie interpretacji indywidualnej w sytuacji, gdy Wnioskodawca otrzymał wcześniej decyzję organu podatkowego w takiej samej sprawie?

Interpretacja
30.03.2012 Podatki

Z zaistniałego stanu faktycznego wynika, że roszczenie Wnioskodawcy powstało w konsekwencji odmowy zwrotu wywłaszczonej na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości, która stała się zbędna na cel wywłaszczenia (jako szkody rzeczywistej), wobec czego wypłacone z tego tytułu odszkodowanie podlega zwolnieniu określonemu w art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
27.03.2012 Podatki

Czy odszkodowanie zasądzone wyrokiem Sądu Okręgowego z dnia 25 marca 2011 roku na rzecz Wnioskodawcy w kwocie 86.372,83 zł jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?

Porada
29.12.2011 Kadry i płace

W regulaminie pracy ustaliliśmy, że pracownicy nie mogą korzystać z urlopów wypoczynkowych w grudniu danego roku, poza przypadkami udzielenia urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopach rodzicielskich (macierzyńskim, ojcowskim itp.) na wniosek pracownika. Co roku w tym miesiącu mamy bowiem duże spiętrzenie prac w firmie. Czy taki zapis w regulaminie pracy jest dopuszczalny? Pracownicy uważają takie

Interpretacja
25.01.2011 Podatki

prawo do uzyskania interpretacji indywidualnej w zakresie stanu faktycznego objętego wydanym postanowieniem w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
19.06.2007 Podatki

dotyczy dokumentowania dowodem wewnętrznym kosztów uzyskania przychodów z tytułu nabycia produktów rolnych (owoców) od rolników ryczałtowych w sytuacji gdy rolnik odmawia podania swoich danych oraz podpisania oświadczenia, o którym mowa w art. 116 ust.3 ustawy o VAT, a ponadto nie zgadza się na transakcję bezgotówkową (nie posiada rachunku bankowego)

Interpretacja
28.12.2005 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona w styczniu 2005 r. otrzymała od kontrahenta fakturę VAT za usługi świadczone w grudniu 2004 r. Zdaniem Strony wartość tej faktury była zawyżona. W związku z tym Strona zwracała się kilkakrotnie do wystawcy faktury o wystawienie faktury korygującej. Kontrahent odmówił jej wystawienia twierdząc, iż Strona może rozliczyć tylko tę część faktury

Interpretacja
13.10.2005 Podatki

Czy sprzedawca (wystawca faktury) może odmówić wystawienia duplikatu faktury w sytuacji, gdy nabywca wystąpił z takim wnioskiem?

Interpretacja
11.10.2005 Podatki

1. Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynności zbycia udziałów w użytkowaniu wieczystym gruntu oraz we współwłasności przedmiotowego budynku?2.Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury VAT dokumentującej powyższą transakcję w sytuacji, gdy zastosowano w odniesieniu do niej stawkę podatku w wysokości 22%.

Interpretacja
09.08.2005 Podatki

Jakie są zasady postępowania z samochodem ciężarowym, nabytym w dniu 3.02.2004 r. i rozliczonym w deklaracji VAT-7 za miesiac luty 2004 r. przez Podatnika, który zmarł w dniu 2.05.2005 r.?

Interpretacja
26.04.2004 Podatki

Czy do usług projektowych, świadczonych pomiędzy jednostkami budżetowymi i zakładami budżetowymi i realizowanych w systemie zamówień publicznych można stosować zwolnienie z podatku od towarów i usług?

Interpretacja
31.12.2003 Podatki

Czy można udzielić informacji w indywidualnej sprawie co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sytuacji, gdy w tej sprawie toczy się postępowanie podatkowe?