Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: następstwo prawne
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
04.06.2003 Podatki

1. Jakie są prawa i obowiązki następców prawnych w przypadku przekształcenia firmy na imię obojga małżonków w spółkę cywilną małżeńską? 2. Czy po przekształceniu firmy na imię obojga małżonków w spółkę cywilną małżeńską, spółka może kontynuować odpisy amortyzacyjne oraz ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów?

Interpretacja
26.01.2004 Podatki

Czy spółka przejmująca cztery spółki jako sukcesor spółek przejętych, na podstawie art. 93 ustawy Ordynacja podatkowa ma prawo odliczyć od kwoty obliczonego podatu w delaracji rcznej CIT-8 za rok 2004, nieodliczony od podatu przez jedną ze spółek przejętych podatek od otrzymanych przez tą spółkę dywidend?

Interpretacja
03.02.2004 Podatki

Czy w takiej sytuacji podatnik - jako osoba prowadząca działalność gospodarcza winien:1. na dzień śmierci żony sporządzić spis z natury, ale nie ujmować go w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych,2. do kwot wynikających z podatkowej księgi przychodów i rozchodów, dodać dane wynikające z PIT-5 za m-c sierpień 2003 zmarłej żony,3. uzyskane w ten sposób przychody, koszty oraz dochód potraktować

Interpretacja
27.07.2004 Podatki

W sprawie odliczenia podatku VAT, wynikającego z faktur otrzymanych w maju 2004r. wystawionych dla Przedsiębiorstwa ... w ... .

Interpretacja
20.08.2004 Podatki

Dnia 31 sierpnia 1995 r. utworzono jednostkę budżetową pod nazwą "X", którą następnie uchwałą zlikwidowano z dniem 31 marca 2004 r. Mienie tej jednostki wniesiono w postaci aportu do utworzonej Spółki z o. o. w organizacji. Spółka zapytuje czy jest następcą prawnym jednostki budżetowej w związku z tym, że przejęła cały jej majątek?

Interpretacja
23.08.2004 Podatki

Czy w sytuacji gdy korzystający nie mogąc wykonać postanowień umowy leasingowej zostaje zastąpiony przez inny podmiot który wstępuje wówczas we wszystkie prawa i obowiązki wynikające z tej samej umowy leasingowej, kontynuując jednocześnie użytkowanie przedmiotu leasingu ulegnie zmianie podstawowy okres umowy leasingu?

Interpretacja
28.09.2004 Podatki

Podatnik zwrócił się zapytaniem, czy zobowiązania podatkowe spółki akcyjnej nadal ciążą na spółce przekształconej a deklaracje podatkowe sporządzane są z zachowaniem zasady ciągłości istnienia podmiotu.

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

Czy dla pracowników byłej spółki XXX powinny być wystawione informacje o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy za okres od 01.01.2004r do dnia przejęcia tj.30.09.2004r. czy nowa spółka jest zobowiązana do wystawienia informacji PIT za okres całego roku. Spółka X S.A. została przejęta przez spółkę Y SA. dni 01.10.2004r.

Interpretacja
08.11.2004 Podatki

Podatnika przekształcił się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną z pierwszym dniem miesiąca. Podatnik pyta czy deklarację podatkową za miesiąc poprzedzający przekształcenie powinna rozliczyć spółka z ograniczoną odepowiedzialnością.

Interpretacja
16.11.2004 Podatki

Zapytanie podatnika dotyczy kwestii, czy:- w świetle przepisów prawnych, w szczególności ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zyski spółki niewypłacone akcjonariuszom lecz przeniesione na kapitał zapasowy utworzony w celu wypłaty dywidendy, nie są traktowane jak wypłata dywidendy i w momencie przekształcenia nie podlegają opodatkowaniu podatkiem

Interpretacja
24.12.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, na podstawie których obrotów należy ustalić proporcję w celu dokonania korekty kwoty podatku naliczonego odliczonego zgodnie z art. 90 ust. 2-9 ustawy dla zakończonego roku podatkowego 2004r., a także korekty podatku naliczonego przy nabyciu lub wytworzeniu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.Przedmiotem zapytania jest również sposób ustalenia

Interpretacja
27.12.2004 Podatki

Czy jako spadkobierca jestem zobowiązana do zapłaty podatku od towarów i usług od wartości zinwentaryzowanego majątku po śmierci współmałżonka w niżej opisane sytuacji: mąż prowadził działalność gospodarczą w zakresie kamieniarstwa, był podatnikiem podatku od towarów i usług , zmarł w listopadzie 2004 r.?

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

Czy powstanie obowiązek podatkowy po stronie spółki lub akcjonariusza w przypadku przekształcenia spółki akcyjnej w spółkę jawną ?

Interpretacja
03.02.2005 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych na spółkę, której Podatnik jest następcą prawnym.

Interpretacja
09.03.2005 Podatki

Czy zobowiązania, rezerwy na zobowiązania wobec pracowników, pozostałe rezerwy oraz rozliczenia międzyokresowe przejęte przy wniesieniu do spółki przedsiębiorstwa państwowego powinny być uwzględnione przy ustalaniu wartości firmy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
25.03.2005 Podatki

Pytanie dotyczy formularzy VAT-7, VAT-R, VAT-R/UE, VAT-Z składanych przez spółki: przejmowaną i przejmującą w przypadku połączenia przez przejęcie.

Interpretacja
18.04.2005 Podatki

Czy spółka z o.o., do której osoba fizyczna wniosła w formie aportu wkład w postaci swojego przedsiębiorstwa na pokrycie udziałów, na mocy art. 91 ust. 9 ustawy o VAT traktowana jest jako następca prawny wniesionego aportem przedsiebiorstwa osoby fizycznej, a zatem wstępuje we wszelkie przewidziane przepisami prawa podatkowego prawa i obowiazki osoby fizycznej wnoszącej wkład?

Interpretacja
04.05.2005 Podatki

Czy spółka powstała w wyniku połączenia przez zawiązanie nowej spółki będzie sukcesorem zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej uzyskanego przez spółkę łączącą się przez przejęcie, a w konsekwencji zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
27.06.2005 Podatki

Czy należy nadać nowy NIP dla podmiotu czy sukcesji NIP po dotychczasowym Gospodarstwie Pomocniczym?

Interpretacja
19.07.2005 Podatki

Czy podatnik będący nastepcą prawnym ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych przez niego lecz dotyczących zobowiązań podmiotu przekształcanego z tytułu należnych składek na ubezpieczenie społeczne oraz faktur kosztowych?

Interpretacja
18.08.2005 Podatki

Czy mamy ma prawo do wystawienia noty korygującej w przypadku, gdy kontrahent nie zgadza się ze stanem faktycznym i prawnym będącym podstawą do wystawienia noty korygującej?

Poprzednia Następna