Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: nabycie wierzytelności
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
29.06.2004 Podatki

Czy spółka powinna rozpoznawać przychody z tytułu spłat wierzytelności nabytych na podstawie umowy cesji w momencie otrzymywania płatności poszczególnych rat, a koszty uzyskania przychodów będą stanowiły wydatki odpowiadające cenie nabycia poszczególnych rat?

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

Czy nabywanie wierzytelności wymagalnych w ramach umowy usługowego skupu wierzytelności stanowi usługę posrednictwa finansowego zwolnioną z VAT?

Interpretacja
20.04.2005 Podatki

Czy nabycie wierzytelności od banku zagranicznego powoduje obowiązek rozliczenia tej transakcji jako importu usług?

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

Czy wierzytelność zakupiona przez Spółkę nie stanowiąca należnego przychodu może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w chwili nabycia?

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

Wniosek dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności przeniesienia na Spółkę weksla w drodze indosu oraz ustalenia podstawy opodatkowania tym podatkiem dla niniejszej czynności.

Interpretacja
10.10.2005 Podatki

Czy usługi polegajace na zakupie wierzytelności na własny rachunek, w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem lub windykacji podlegają opodatkowaniu stawką 22% VAT czy są zwolnione?

Interpretacja
13.10.2005 Podatki

Czy w związku z transakcjami wykupu wierzytelności gminnych Spółka jest zwolniona z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 w zw. z poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
21.10.2005 Podatki

Pytanie dotyczy kwestii dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności skupu wierzytelności kredytowych Banku w celu ich windykacji we własnym imieniu i na własną rzecz lub ich ewentualnej dalszej odsprzedaży.

Interpretacja
21.10.2005 Podatki

Pytanie dotyczy kwestii dotyczącej określenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług w przypadku wykonywania czynności skupu wierzytelności kredytowych Banku w celu ich windykacji (we własnym imieniu i na własną rzecz) lub ich ewentualnej dalszej odsprzedaży.

Interpretacja
08.11.2005 Podatki

Pytanie podatnika dotyczy momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu nabycia od innego podmiotu wierzytelności.

Interpretacja
14.11.2005 Podatki

Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej opodatkowania czynności bankowych związanych z wykupem wierzytelności leasingowych.

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

Czy właściwe jest działanie podatnika polegające na zaliczaniu do przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych wartości wierzytelności nabywanych przez sp. z o.o. z tytułu opłat za przejazdy bez ważnego biletu komunikacji w zakresie obejmującym wartość opłaty dodatkowej z chwilą jej wyegzekwowania na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o pdop?

Interpretacja
25.01.2006 Podatki

Dotyczy możliwości zaliczenia wydatków na nabycie wierzytelności oraz innych związanych z tą transakcją wydatków do ceny nabycia przedsiębiorstwa.

Interpretacja
27.01.2006 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona nabywa przysługujące jej klientom od ich dłużników wierzytelności pieniężne, wynikające z zawartych przez nich umów ( sprzedaży, o świadczenie usług itp.) zarówno bez prawa do regresu, jak i z prawem do regresu. Z tego tytułu pobiera wynagrodzenie w formie prowizji, stanowiącej ustalony procent nominalnej wartości nabywanej wierzytelności

Interpretacja
20.02.2006 Podatki

Zaliczenie nabytych i zapłaconych wierzytelności w poczet kosztów uzyskania przychodów osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą.

Interpretacja
28.04.2006 Podatki

Czy przedmiotem transakcji kupna budynku centrum handlowego i związanego z nim wieczystego użytkowania gruntu, środków trwałych i wyposażenia jest nabycie budynku ze środkami trwałymi, połączone z przeniesieniem praw i obowiązków wynikających z umów najmu w rozumieniu art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odróżnieniu od nabycia przedsiębiorstwa/zorganizowanej części przedsiębiorstwa

Interpretacja
09.10.2006 Podatki

Jaka jest stawka podatku na czynności polegające na nabyciu wierzytelności w celu ich odsprzedaży lub windykacji?

Interpretacja
25.10.2006 Podatki

Pytanie dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerw celowych tworzonych na ekspozycje związane z emisją bonów korporacyjnych, nabywanych "wtórnie", tj. od innych inwestorów.

Interpretacja
31.01.2007 Podatki

120259, 80216, 9549 1. Czy zapłacone odsetki od pożyczki (w części wykorzystanej na nabycie wierzytelności) powinny być zaliczone przez Spółkę bezpośrednio do kosztu uzyskania przychodu, 2. Czy zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zapłaconych przez Spółkę przed datą rozliczenia wierzytelności (osiągnięcia przychodu przez Spółkę) powinno nastąpić w dacie osiągnięcia tego przychodu

Interpretacja
14.02.2007 Podatki

Czy wydatki jakie poniosła Spółka z o.o. na zakup wierzytelności, np. cesji definitywnej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w przypadku, gdy samodzielna windykacja nie przyniosła efektów i stała się bezskuteczna lub gdy nie doszło do dalszej odsprzedaży wierzytelności?

Interpretacja
16.02.2007 Podatki

Wątpliwości Podatnika budzi, czy w momencie otrzymania na konto wpłaty, która przewyższa wartość zakupu wierzytelności Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotą wydatkowaną na zakup wierzytelności.

Poprzednia Następna