Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: nabycie wewnątrzwspólnotowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
14.12.2002 Podatki

Czy przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, można przyjąć inny moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, niż wynikający z przepisu art. 20 ust. 5 - 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
05.01.2004 Podatki

Podatnik pyta jak prawidłowo wykazać w deklaracji VAT-7 transakcję wewnatrzwspólnotowego nabycia towarów ?

Interpretacja
11.05.2004 Podatki

Dotyczy obowiązku rejestracji dla potrzeb transakcji zakupu towarów w krajach Wspólnoty Europejskiej w celu uzyskania numeru NIP poprzedzonego kodem PL w sytuacji, gdy nabywcą jest podatnik zwolniony podmiotowo z podatku VAT na terenie kraju.

Interpretacja
03.06.2004 Podatki

Czy do wyliczenia podatku VAT za zakupiony towar powinien dodać wartość transportu, jeśli tak to czy w wartości netto czy brutto czy też uznać, że jeżeli usługa była opodatkowana stawką VAT to nie powinien doliczyć jej do podstawy opodatkowania.

Interpretacja
15.06.2004 Podatki

Czy po wejściu do Unii będzie miał zastosowanie art. 67 ust. 1 pkt 9 rozp. Min. Fin. z dnia 22 grudnia 1999 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym z późn. zm. Jak należy wyliczyć wartość zakupu: wg średniego kursu EUR z dnia zakupu, czy z dnia przekroczenia granicy? Jak dokumentować przekroczenie granicy?

Interpretacja
17.06.2004 Podatki

1. Czy możliwym jest odliczenie podatku z faktury wydanej przed dostarczeniem towaru ?2. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towaru ?3. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towaru ?

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Sprawa numerów identyfikacji podatkowej kontrahenta zagranicznego w przypadku dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Interpretacja
25.06.2004 Podatki

Czy ma naliczyć VAT i potraktować ten podatek jednocześnie jak podatek należny i podatek naliczony do odliczenia w tym samym miesiącu oraz na podstawie jakiego dokumentu winna ten podatek wpłacić.

Porada
28.06.2004 Podatki

Jakie dokumenty należy złożyć przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu, aby otrzymać zaświadczenie o uregulowanym VAT w celu rejestracji ciągnika w wydziale komunikacji?

Interpretacja
30.06.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w wyżej przedstawionym stanie faktycznym powinien wliczyć w podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów koszty transportu morskiego. W opinii podatnika w przedstawionym wyżej stanie faktycznym przepis art. 31 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (DZ. U. Nr 54, poz. 535), zwanej dalej ustawą, zobowiązuje do ujęcia

Interpretacja
30.06.2004 Podatki

Podatnik VAT UE w maju 2004 wpłacił zaliczkę na nabycie wewnątrzwspólnotowe środka trwałego. Dostawa nastąpi w czerwcu 2004 r. W jakim okresie rozliczeniowym podatnik ma prawo odliczyć podatek naliczony i w jakim terminie nastąpi zwrot różnicy podatku.

Interpretacja
01.07.2004 Podatki

W jakich przypadkach przy nabyciu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej samochodu używanego wystąpi obowiązek naliczenia i zapłaty podatku, a także jakie skutki w tym zakresie spowoduje wystawienie przez dostawcę z państw Unii Europejskiej faktury bez wyodrębnienia kwoty podatku z podaniem na tej fakturze par. 25a UstG, w myśl którego zastosowano zwolnienie, a jakie jeżeli na fakturze dostawca

Interpretacja
02.07.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z prośbą o dokonanie interpretacji art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). W szczególności podatnik zapytuje czy w fakturze wewnętrznej za podstawę opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów należy przyjąć kwotę pomniejszoną o upust czy też nie.Zdaniem podatnika faktura VAT wewnętrzna powinna zawierać kwotę

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

Czy makuch rzepakowy należy opodatkować wg stawki obniżonej tj. 7% czy też według stawki VAT 22%.

Interpretacja
16.07.2004 Podatki

Czy przemieszczenie towarów należących do tego samego przedsiębiorstwa z Polski do innego państwa Wspólnoty Europejskiej stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów?

Interpretacja
16.07.2004 Podatki

Jaki moment uznać za właściwy dla powstania obowiązku podatkowego, kwiecień tj. miesiąc wystawienia faktury czy maj - miesiąc w którym nastąpiło nabycie towarów?Czy można stosować przepisy nowej ustawy z 2004 roku o podatku VAT dla transakcji, w stosunku do których faktura VAT została wystawiona przed dniem wejścia Polski do Unii Europejskiej, skoro przed tym dniem nie funkcjonowało na gruncie polskiego

Interpretacja
16.07.2004 Podatki

Czy kwotę podatku naliczonego stanowić będzie podatek należny z tytułu wewnatrzwspólnotowego nabycia towarów od firmy włoskiej ?

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Czy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie handlu samochodami używanymi, nabywając od kontrahenta niemieckiego samochody używane celem dalszej odsprzedaży, ma obowiązek odprowadzenia podatku od towarów i usług z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, jeżeli sprzedaż została potwierdzona fakturą VAT (bez wyszczególnienia podatku od towarów i usług)?

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Podatnik zwrócił się z zapytaniem czy w przypadku transakcji zakupu bananów od firmy niemieckiej, która sprowadza towar z krajów poza unijnych i reguluje należności celne wynikające z dokumentu SAD( jako odbiorca), a firma polska płaci podatek VAT wynikający z tego dokumentu SAD do urzędu celnego, może potraktować tę transakcje jako import towaru czy jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru i czy ma

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Czy podmiot prowadzący działalność w zakresie handlu używanymi samochodami, który nabył w Niemczech od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej używany samochód osobowy w celu dalszej odsprzedaży, ma obowiązek zapłaty podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów?

Interpretacja
02.08.2004 Podatki

Zgodnie z przedstawionym we wniosku stanem faktycznym Spółka zajmuje się sprzedażą prenumeraty prasy zagranicznej. Prenumerata jest przesyłana przez wydawców do Podatnika lub do bezpośrednich odbiorców. Według informacji przedstawionych przez Spółkę, wydawca zagraniczny jest podatnikiem podatku VAT i obciąża fakturą za zamówienie bezpośrednio firmę EuroPress.

Poprzednia Następna