Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kredyt dewizowy
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
13.01.2004 Podatki

Planuję zaciągnąć obrotowy kredyt walutowy. Obecnie na rynku walutowym w Polsce i za granicą zachodzą duże zmiany kursów walut, zwłaszcza dolara i euro. Jak zmiany wartości euro (rok temu kurs euro oscylował wokół 4 zł za euro, dziś jest to 4,65 zł) wpływają na wartość kosztów uzyskania przychodów powstałych przy spłacaniu kolejnych rat kredytowych?

Interpretacja
27.01.2004 Podatki

Czy powstałe różnice kursowe w związku z przewalutowaniem kredytu dewizowego są kosztem uzyskania przychodu?

Interpretacja
12.02.2004 Podatki

Uznawanie za koszt uzyskania przychodu różnic kursowych w przypadku przewalutowania kredytu bankowego.

Interpretacja
20.02.2004 Podatki

Jakie skutki podatkowe wiążą się z przewalutowaniem kredytu pobranego w USD na PLN?

Interpretacja
09.03.2004 Podatki

Czy ujemne różnice kursowe związane z faktycznie zapłaconymi odsetkami i spłatami rat kapitałowych stanowią koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
05.05.2004 Podatki

W którym momencie różnice kursowe powstałe przy spłacie kredytu dewizowego mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów różnic kursowych powstałych w przypadku przewalutowania na polskie złote pozostałej do spłaty kwoty kredytu zaciągniętego w euro

Interpretacja
05.11.2004 Podatki

Zapytanie Spółki dotyczy sposobu zaliczania do kosztów wydatków ponoszonych przez Spółkę i przychodów osiąganych w związku z transakcjami pochodnymi zabezpieczającymi przepływy pieniężne z tytułu odsetek od kredytu w okresie realizacji inwestycji i po jej zakończeniu.

Interpretacja
16.12.2004 Podatki

Wnioskodawca w dniu 10.09.2002r. zawarł umowę kredytową w formie odnawialnej linii kredytowej. Kredyt został udzielony z przeznaczeniem na sfinansowanie płatności zagranicznych związanych z importem. Spłaty kredytu następują częściowo, po otrzymaniu wpływów w złotych od krajowego nabywcy towarów po przeliczeniu po kursie sprzedaży Banku Gospodarstwa Krajowego i podwyższają saldo wolne do wykorzystania

Interpretacja
14.02.2005 Podatki

Jeżeli Spółka mająca zaciągnięty kredyt inwestycyjny chciałaby go przewalutować i w związku z tym powstaną dodatnie różnice kursowe czy będzie to przychód Spółki?

Interpretacja
25.02.2005 Podatki

Dotyczy sposobu rozpoznawania dla celów podatkowych ponoszonych kosztów i osiąganych przychodów związanych z transakcją zabezpieczającą stopę procentową kredytu zaciągniętego na finansowanie inwestycji w okresie realizacji inwestycji i po jej zakończeniu.

Interpretacja
01.08.2005 Podatki

Czy powstałe w momencie przewalutowania kredytu niezrealizowane różnice kursowe stanowią przychód spółki z o.o.?

Interpretacja
01.08.2005 Podatki

Czy do momentu przewalutowania różnice kursowe naliczone w momencie spłaty rat kapitałowych kredytu dewizowego mają wpływ na koszty uzyskania przychodu dla spółki z o.o.?

Interpretacja
07.10.2005 Podatki

Czy przewalutowanie pożyczki rodzi skutki podatkowe na dzień dokonania przewalutowania oraz w trakcie spłaty pożyczki, tzn. czy różnica pomiędzy wartością pożyczki przeliczoną na dzień przewalutowania na złote, a wartością pożyczki przeliczoną na złote według kursu z dnia jej zaciągnięcia (tzw. kursu historycznego), a także różnica pomiędzy wartością spłacanej w złotych pożyczki, a wartością spłacanej

Interpretacja
03.11.2005 Podatki

Czy różnice kursowe powstałe przy spłacie kredytu pożyczką zaciągniętą od podmiotu trzeciego stanowią koszty uzyskania przychodu.

Interpretacja
09.01.2006 Podatki

Czy w przypadku przewalutowania środków uruchomionych w ramach kredytu z EURO na PLN poza granicami Polski Spółka mogłaby rozliczać zrealizowane różnice kursowe do celów wyliczenia podatku dochodowego od osób prawnych ? PD3-4231-13/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
23.01.2006 Podatki

Czy Bank w związku z zawartym porozumieniem osiągnął przychód z tytułu umorzonych zobowiązań , w wysokości kwoty przedstawionego przez Kredytobiorcę roszczenia wobec Banku lub też różnicy pomiędzy roszczeniem Kredytobiorcy a należnością Banku?

Interpretacja
28.02.2006 Podatki

Czy w świetle obowiązujących przepisów na skutek operacji "przewalutowania" kredytu u podatnika powstanie przychód z tytułu tzw. dodatnich różnic kursowych ?

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Czy wskutek transakcji, w której Spółka nie przelewa środków z tytułu zwrotu pożyczki na konto Wierzyciela, lecz zleca wykonanie takiego przekazu Kredytodawcy, realizują się podatkowo różnice kursowe powstałe w związku z odmiennym kursem waluty w dniu zaciągnięcia pożyczki od Wierzyciela (na zakup środka trwałego) i dniu przelewu środków na jego rachunek?

Interpretacja
28.03.2006 Podatki

Czy w przypadku przewalutowania środków uruchomionych w ramach kredytu z EURO na PLN poza granicami Polski Spółka mogłaby rozliczać zrealizowane różnice kursowe do celów wyliczenia podatku dochodowego od osób prawnych ? OG-005/171/PDI-423/20/2005, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
18.04.2006 Podatki

Jak wobec zaistniałego stanu faktycznego oraz z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy ustalić różnice kursowe powstające w momencie spłat rat pożyczki wyrażonej w EUR?

Interpretacja
09.10.2006 Podatki

Czy Spółka przejmująca po połączeniu jest uprawniona do rozliczania zrealizowanych różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego w walucie EUR w banku w przypadku, gdy kredyt ten został zaciągnięty łącznie przez Spółkę oraz spółki przejmowane (każda ze spółek wykorzystała pewną część globalnej kwoty udzielonego kredytu) ?

Interpretacja
17.11.2006 Podatki

Czy naliczenie różnic kursowych w wyniku przewalutowania kredytu z USD na PLN stanowi przychód Spółki w momencie dokonania operacji przewalutowania lub późniejszej spłaty kredytu w walucie polskiej? Spółka jest właścicielem nieruchomości, w której wynajmuje powierzchnie biurowe i handlowe przedsiębiorcom. Zakup i wybudowanie Nieruchomości jest finansowane za pomocą kredytu bankowego zaciągniętego przez

Poprzednia Następna