Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kontynuacja działalności
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
11.05.2004 Podatki

1. Jaki jest moment powstania obowiązku rozpoczęcia prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących dla podatnika świadczącego usługi wymienione w poz. 1 - 46 załącznika nr 1 do rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących?2. Czy rozszerzenie przedmiotu działalności o handel detaliczny, w przypadku, gdy w poprzednich latach prowadzono działalność zwolnioną z obowiązku ewidencjonowania za pomocą

Interpretacja
17.06.2004 Podatki

Z dniem 31.12.2003 r. zlikwidowałem prowadzoną działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego. Pomimo tego ubezpieczyciel w 2004 r. wypłaca mi jeszcze należności z tytułu prowizji od umów przeze mnie zawartych do końca 2003 r., w tym także od umów, które dopiero w 2004 r. stały się porawomocne i mogą stanowić tytuł do tych wypłat. Prowizja ta wypłacana jest już na podstawie rachunków

Interpretacja
15.11.2004 Podatki

czy po dokonaniu odrębnych wpisów przez małżonków prowadzących wspólnie działalność gospodarczą bez zawierania spółki cywilnej oraz uzyskanie przez każdego z nich oddzielnego numeru REGON z zaznaczeniem w dokumentach rejestrowych, że jest to kontynuacja zarejestrowanej wcześniej działalności gospodarczej możliwa będzie kontynuacja takiej działalności z punktu widzenia przepisów prawa podatkowego

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

Wnoszący zapytanie przedstawili stan faktyczny, z którego wynika, że prowadzą działalność gospodarczą na imię obojga małżonków na podstawie jednego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Numer NIP firmy stanowi NIP męża. Do końca roku 2005 podatnicy muszą dokonać wpisu do rejestru przedsiębiorców i zdecydować w jakiej formie będą prowadzić działalność gospodarczą. Państwo X zdecydowali się prowadzić

Interpretacja
10.12.2004 Podatki

Podatnicy prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną na imię obojga małżonków. Od stycznia 2005 roku działalność będzie prowadzona przez jednego z nich - kontynuacja dotychczasowej działalności. Pytanie podatników brzmi: czy środki trwałe (ciągniki siodłowe z naczepami, samochody osobowe) zarejestrowane na oboje małżonków, stanowiące wspólną własność, mogą być wniesione do ewidencji środków trwałych

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Czy jako matce jedynego spadkobiercy - osoby małoletniej - przysługuje prawo do sukcesji podatkowej w przypadku kontynuacji działalności gospodarczej zmarłego męża?

Interpretacja
11.03.2005 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Pan X prowadzi działalność gospodarczą wspólnie z żoną Panią Y na imię i nazwisko obojga małżonków. W związku z wykonaniem obowiązków nałożonych na przedsiębiorców ustawą z dnia 2 lipca 2004r. Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej /Dz.U. Nr 173, poz.1808/ - poprzez zmianę wpisów w ewidencji działalności gospodarczej

Interpretacja
15.03.2005 Podatki

Czy jest możliwe kontynuowanie wspólnej działalności małżonków po dokonaniu zmiany wpisu w ewidencji działalności gospodarczej zgodnie z ustawą z dnia 02.07.2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej bez zawierania umowy spółki cywilnej i zmianami wynikającymi z faktu zawarcia spółki?

Interpretacja
30.03.2005 Podatki

Czy i jakie skutki podatkowe spowoduje zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej tj. kontynuacja dotychczasowej działalności na nazwisko męża ?

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Czy po dokonaniu zmiany we wpisie ewidencji działalności gospodarczej , w zwiazku z ustawą o sowbodzie działalności gospodarczej , podatnicy zachowają prawo do uzyskanych ulg inwestycyjnych w sytuacji , gdy dotychczasowe przedsiębiorstwo prowadził będzie ten z małżonków , który , który pozostał na starym wpisie, a drugi -w dotychczasowym przedsiębiorstwie będzie osobą współpracującą , jednocześnie

Interpretacja
10.05.2005 Podatki

Postępowanie w sytuacji dokonania odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej przez małżonków prowadzących działalność gospodarczą na imię obojga małżonków.

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?

Interpretacja
07.07.2005 Podatki

Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług kwoty wynikającej z remanentu likwidacyjnego spółki cywilnej w przypadku kontynuacji działalności spółki przez jednego ze wspólników jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Interpretacja
18.07.2005 Podatki

Czy po dokonaniu zmiany w ewidencji działalności gospodarczej (wyodrębnieniu z dotychczasowego wpisu żony) i do planowanego momentu rozpoczęcia działalności w formie spółki cywilnej, małżonkowie prowadzą nadal działalność jako jeden podmiot gospodarczy, rozliczając podatek VAT na dotychczasowych zasadach, tj. na nazwisko męża?

Interpretacja
17.08.2005 Podatki

Jakie będą konsekwencje w podatku dochodowym, gdy wszystkie towary, wyposażenie i środki trwałe jako wkład zostaną wniesione przez małżonków do spółki cywilnej, którą zamierzają zawrzeć?

Interpretacja
04.10.2005 Podatki

CZy w przypadku przekształcenia firmy prowadzonej na imię obojga małżonków w spółkę cywilną i wniesienia do niej aportem środków trwałych zostanie zachowana dalsza ich amortyzacja?

Interpretacja
23.12.2005 Podatki

Czy w przypadku przekształcenia działalności obojga małżonków, prowadzonej na podstawie wspólnego wpisu do ewidencji, na działalność jednego z małżonków istnieje możliwość prowadzenia przez niego działalności przy wykorzystaniu środków trwałych, wyposażenia oraz towarów handlowych nabytych w trakcie prowadzenia działalności przez oboje małżonków wspólnie?

Interpretacja
29.12.2005 Podatki

Czy istnieje obowiązek sporządzania remanentu likwidacyjnego w przypadku zmiany formy organizacyjnej - ze wspólnej działalności gospodarczej małżonków na spółkę cywilną?

Interpretacja
01.03.2006 Podatki

Czy przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o. poprzez wniesienie aportem całego przedsiębiorstwa powoduje utratę zwolnienia od podatku od spadków i darowizn z art. 4 ust. 1 pkt 10?

Interpretacja
08.03.2006 Podatki

Czy dziecko w momencie założenia własnej działalności i przyjęcia darowizny będzie zwolnione od podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wymogu prowadzenia zakładu przez okres 5 lat w stanie niepogorszonym?

Interpretacja
17.05.2006 Podatki

Jak należy ustalić wartość sprzedaży uprawniającą do zwolnienia podmiotowego i do powstania obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej w przypadku ponownego podjęcia działalności gospodarczej

Interpretacja
11.07.2006 Podatki

Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?

Interpretacja
14.09.2006 Podatki

Czy po przekształceniu spółki cywilnej w spółkę jawną, NIP pozostaje bez zmian?

Interpretacja
25.05.2007 Podatki

Czy jako następca prawny po zmarłym ojcu, mam prawo do księgowania w koszty uzyskania przychodów faktur, do których wystawiam noty korygujące ?

Poprzednia Następna