Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: komandytariusz
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
13.06.2004 Obrót gospodarczy

Zamierzamy założyć spółkę komandytową. Na jakich zasadach będzie odpowiadał za zobowiązania tej spółki wspólnik mający być komandytariuszem?

Interpretacja
06.06.2008 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne składników majątku związane z działalnością gospodarczą, jeżeli tylko część nieruchomości jest przedmiotem najmu, natomiast pozostała część nieruchomości wykorzystywana była w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą?

Interpretacja
17.06.2008 Podatki

Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek zapłaconych z góry w okresie realizacji inwestycji, ale obejmujących okres od zakończenia inwestycji do dnia spłaty pożyczki?

Interpretacja
18.09.2008 Podatki

Czy osoba fizyczna będąca wspólnikiem (komandytariuszem) spółki komandytowej może opodatkować dochód z udziału w spółce komandytowej zgodnie z przepisem art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
22.09.2008 Podatki

Czy wartość usług księgowych wynikająca z faktur VAT, wystawionych przez osobę fizyczną będącą komandytariuszem w spółce komandytowej na spółkę komandytową, stanowi koszt uzyskania przychodu komandytariusza w spółce komandytowej?

Interpretacja
02.01.2009 Podatki

Czy dochody Wnioskodawcy udziałowca Spółki z o.o., który wcześniej był jej pracownikiem, a po przekształceniu w spółkę komandytową stanie się jej komandytariuszem, mogą zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych być opodatkowane według liniowej stawki 19%, od dnia przekształcenia tj. od dnia wpisu do rejestru spółki komandytowej?

Interpretacja
16.02.2009 Podatki

1. Czy zysk wypracowany za cały rok 2008 w X Sp. z o.o. Spółkakomandytowa będzie dzielony pomiędzy wspólników z podziałem na zysk wypracowany do dnia 31 lipca 2008 r. oraz zysk wypracowany od dnia 1 sierpnia 2008 r. do dnia 31 grudnia 2008 r.? 2. Czy nowy wspólnik (kupujący) będzie uprawniony do wypracowanegozysku od dnia 1 sierpnia 2008 r.?

Interpretacja
11.03.2009 Podatki

CIT z uwzględnieniem Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisanej w Berlinie dnia 14 maja 2003 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 12 poz. 90; dalej umowa polsko niemiecka:

Interpretacja
26.03.2009 Podatki

Należy uznać, iż w przypadku ewentualnego udzielenia przez spółkę komandytową istniejącą pożyczki spółce komandytowej nowej, odsetki od tej pożyczki wypłacane wnioskodawcy będą stanowiły dla niego przychód w części przypadającej na udział wnioskodawcy w zysku spółki komandytowej istniejącej.

Interpretacja
10.04.2009 Podatki

Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym oraz w świetle art. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy przypisać komplementariuszowi (Wnioskodawcy) przychody podatkowe i koszty podatkowe w wysokości 1% niezależnie od tego czy wystąpi wynik finansowy dodatni (zysk) czy ujemny (strata)?

Interpretacja
29.04.2009 Podatki

Czy Spółka ma prawo rozpoznawać ponoszone wydatki z tytułu czynszu najmu na rzecz SPK jako koszty uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy updop (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?

Interpretacja
07.05.2009 Podatki

Czy na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w opisanym stanie faktycznym, prawidłowe będzie określenie przez Spółkę przychodów z tytułu udziału w spółce komandytowej (oraz odpowiednio rozliczanie kosztów uzyskania przychodów, strat oraz ulg) proporcjonalnie do udziału w zysku spółki komandytowej, wynikającego z postanowień umowy spółki komandytowej?

Interpretacja
08.05.2009 Podatki

W jaki sposób należy rozliczyć dla celów podatkowych zyski wspólników z tytułu udziału w spółce komandytowej, biorąc pod uwagę przepisy prawa podatkowego oraz zapisy umowne w zakresie udziału w zysku tej spółki?

Interpretacja
15.10.2009 Podatki

Czy odsetki od pożyczki udzielonej przez Wnioskodawcę Spółce komandytowej 1 w części odpowiadającej udziałowi Wnioskodawcy w zysku Spółki komandytowej 1 nie będą stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ani też kosztu uzyskania przychodu? Czy odsetki od pożyczki udzielonej przez Wnioskodawcę Spółce komandytowej 1 w części odpowiadającej

Interpretacja
15.10.2009 Podatki

Czy odsetki od pożyczki udzielonej przez Spółkę komandytową 1 Spółce komandytowej 2 w części odpowiadającej udziałowi Spółki komandytowej 1 w zysku Spółki komandytowej 2 nie będą stanowić dla wspólników Spółki komandytowej 1 przychodów podatkowych ani też kosztów uzyskania przychodu? Czy odsetki od pożyczki udzielonej przez Spółkę komandytową 1 Spółce komandytowej 2 w części odpowiadającej udziałowi

Interpretacja
20.10.2009 Podatki

Czy wypłacone odsetki od pożyczki będą stanowiły koszt uzyskania przychodu dla każdego ze wspólników proporcjonalnie do posiadanego udziału w zyskach?

Interpretacja
09.12.2009 Podatki

Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości gruntowej zabudowanej, która nie była wykorzystywana w działalności gospodarczej tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będzie skutkowało dla Spółki powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Jak należy ustalić wartość początkową nieruchomości (wniesionych jako aport) dla potrzeb ewidencji środków trwałych

Interpretacja
25.02.2010 Podatki

W jaki sposób opodatkowane będą osiągane przez spółkę ewentualne zyski z jej udziału w dochodzie spółki komandytowej mającej siedzibę na terenie Polski? Czy zgodnie z art. 10 pkt 1 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisanej z Cyprem, czy też zgodnie z art. 7 tejże umowy w związku z art. 10 pkt 7?

Interpretacja
11.05.2010 Podatki

Czy w świetle umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatku od dochodu i majątku Spółka Komandytowa powinna pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od wypłaconych komandytariuszowi niemieckiemu odsetek od udzielonej tej Spółce pożyczki?

Interpretacja
28.05.2010 Podatki

Czy w związku z utworzeniem nowej spółki komandytowej i wniesieniem do niej przedsiębiorstw spółek x oraz y dla Wnioskodawcy, będącego komandytariuszem spółki x, będącej z kolei komandytariuszem spółki y, powstanie przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
30.07.2010 Podatki

1. Czy dochód Wnioskodawcy (akcjonariusza spółki SKA) podlega opodatkowaniu w momencie otrzymania dywidendy wypłaconej Wnioskodawcy na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia SKA o podziale zysków? 2. Czy Wnioskodawca, jako akcjonariusz obliczając miesięczne zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych powinien uwzględniać część przychodów i kosztów SKA przypadających na posiadane w trakcie roku obrachunkowego

Poprzednia Następna