Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kantor wymiany walut
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
26.07.2004 Podatki

Pytanie Spółki dotyczy właściwego rozpoznania kosztu i przychodu w sytuacjach, gdy regulowanie zobowiązań następuje walutą zakupioną poza bankiem lub waluta pochodząca z wpływów z tytułu eksportu jest zbywana na podstawie umowy sprzedaży zawieranej z podmiotem nie będącym bankiem (np: firmą brokerską, kantorem).

Interpretacja
31.08.2004 Podatki

Z treści zapytania wynika, że podatnik na podstawie zezwolenia dewizowego prowadzi działalność kantorową i uzyskuje przychody ze sprzedaży walut wymienialnych. Spółka jest obowiązana do rejestracji sprzedaży zwolnionej i do wykazania jej w deklaracjach VAT-7. Spółka ma wątpliwości dotyczące wysokości kwoty, jaką należy wykazać jako sprzedaż zwolnioną z tytułu działalności kantorowej.

Interpretacja
20.12.2005 Podatki

Czy obowiązkowi podatkowemu podlegają różnice kursowe od waluty zakupionej w kantorze w celu uregulowania zobowiązań wobec kontrahentów zagranicznych za zakupiony towar oraz różnice kursowe od własnych środków wypłacanych z rachunku walutowego w celu uregulowania zobowiązań wobec dostawców?

Interpretacja
17.03.2006 Podatki

Obowiązek obliczania różnic kursowych z tytułu wymiany gotówki w walucie obcej otrzymanej od kontrahenta zagranicznego, która następnie zostaje wymieniona w kantorze na PLN.

Interpretacja
19.05.2006 Podatki

Dotyczy możliwości zaliczenia do przychodów podatkowych różnic kursowych powstałych w wyniku zamiany w kantorze walut na złote kwot euro uzyskanych od kontrahentów jako zapłata za towary sprzedawane przez Spółkę.

Interpretacja
29.05.2006 Podatki

CZY UJEMNE RÓŻNICE KURSOWE OD WALUTY SPRZEDANEJ W KANTORZE ,STANOWIĄ KOSZT UZYSKANIA PRZYCHODÓW?

Interpretacja
31.05.2007 Podatki

Czy wykonywane przez niego usługi, skup i sprzedaż walut oraz złota dewizowego, są zwolnione z podatku VAT.

Interpretacja
06.01.2009 Podatki

Czy różnice kursowe (dodatnie lub ujemne) powstające przy sprzedaży EURO w kantorach wymiany walut pobranych uprzednio z rachunku bankowego spółki jawnej, którą to walutę spółka uzyskała ze sprzedaży towarów w ramach dostaw wewnątrzwspólnotowych, spółka zobowiązana jest ewidencjonować w roku podatkowym 2008 w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, skutkiem czego stanowić one będą odpowiednio przychód

Artykuł
17.12.2010 Podatki

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych w art. 10 określa katalog źródeł przychodów. Źródła określone w pkt 1-8 tego artykułu należą do źródeł nazwanych, np. pozarolnicza działalność gospodarcza. Wszystkie przychody, których nie można zaliczyć do źródeł nazwanych, należy zaliczyć do przychodów z innych źródeł (art. 10 ust. 1 pkt 9 updof).

Interpretacja
28.02.2011 Podatki

Co jest obrotem przy prowadzeniu działalności kantorowej polegającej wyłącznie na pośrednictwie sprzedaży i skupie walut?

Interpretacja
21.09.2011 Podatki

W jaki sposób należy ustalić przychód (dochód) w sytuacji opisanej w stanie faktycznym, t.j. w obrocie walutami obcymi we własnym imieniu i na własny rachunek oraz pośrednictwie przy transakcjach sprzedaży walut obcych?

Porada
15.04.2012 Podatki

Czy do wyliczenia proporcji sprzedaży dolicza się obroty kantorów, które są zwolnione z VAT?

Artykuł

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce budżetowej z tytułu podróży służbowej wskazuje w § 11 i 20, że pracownikowi przysługuje zaliczka w walucie polskiej lub zagranicznej na niezbędne koszty podróży służbowej. W przypadku delegacji zagranicznej rozporządzenie zezwala

Interpretacja
31.08.2016 Podatki

w zakresie uznania usług pośrednictwa za usługi zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy

Interpretacja
19.12.2016 Podatki

w zakresie sposobu ewidencjonowania obrotu dewizami w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

Interpretacja
01.09.2017 Podatki

Czy Wnioskodawca może stratę środków obrotowych (tj. towaru handlowego w działalności kantorowej) uznać na mocy art. 22 ust. 1 jako koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
15.09.2017 Podatki

Jednostki Bitcoin lub inne wirtualne waluty, które Wnioskodawca w ramach własnej działalności gospodarczej zamierza sprzedawać zarówno za pośrednictwem wirtualnej giełdy walut wirtualnych jak i na podstawie umów kupna sprzedaży pomiędzy stronami będą wpisywać się w formę prawnego środka płatniczego (dla celów VAT). Jednostki Bitcoin poprzez akceptację stron transakcji jako alternatywnego środka płatniczego

Artykuł
05.03.2018 Podatki

Przychody uzyskiwane z dokonanej w ramach prowadzonej działalności sprzedaży bądź wymiany wirtualnej waluty bitcoin stanowią przychody z tej działalności. Podlegają one opodatkowaniu zgodnie z wybraną przez podatnika formą opodatkowania prowadzonej działalności. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.

Poprzednia Następna