Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: informacja podsumowująca
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
29.08.2004 Podatki

Jakim rodzajem transakcji (WNT, import) jest transakcja, w której sprzedającym jest firma z siedzibą w kraju UE (np. w Irlandii), nabywcą - kontrahent polski, towar przysyłany jest bezpośrednio z kraju spoza Unii (np. Rosja) i jest odprawiany na granicy według dokumentu SAD? Na dokumencie SAD jako nadawca/eksporter wymieniony jest kontrahent irlandzki, odbiorcą jest firma polska, kod kraju wysyłki/

Interpretacja
08.10.2004 Podatki

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Spółka dokonuje w Słowenii zakupu towarów od szwajcarskiej firmy, posługującej się numerem identyfikacyjnym dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadanym przez Holandię. Transport towaru z terenu Słowenii realizowany jest przez Spółkę.

Interpretacja
27.10.2004 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ?Kiedy należy składać deklaracje podsumowujące VAT-UE, aby informacje tam zawarte były zgodne ze stanem faktycznym ?

Interpretacja
25.11.2004 Podatki

dotyczy obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w terminie 14 dni od wewnątrzwspólnotowego nabycia używanych środków transportu

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy powyższą transakcję winien potraktować jako transakcję wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i rozliczyć ją zgodnie z przepisami art. 31 ust. 1 oraz art. 86 ust. 10 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), zwanej dalej ustawą. Ponadto Podatnik zapytuje czy prawidłowym działaniem było nie rozliczenie przez niego

Interpretacja
04.02.2005 Podatki

Podatnik ma wątpliwości, czy otrzymywane nieodpłatnie próbki, wzory produktów na podstawie rachunku od kontrahenta będącego podatnikiem podatku od wartośći dodanej należy ujmować w kwartalnej informacji podsumowującej. Zdaniem podatnika zdarzenia wymienionego nie należy ujmować w informacji podsumowującej.

Interpretacja
29.03.2005 Podatki

Gdzie występuje obowiązek wystawienia faktury oraz jakie zasady tego dotyczą w przypadku świadczenia usług montażu okien na rzecz podatnika podatku od wartości dodanej zarejestrowanego w Niemczech?

Interpretacja
29.04.2005 Podatki

PODATNIK ZAPYTUJE CZY : 1) ŁĄCZNA KWOTA NABYĆ WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWYCH TOWARÓW ZAWARTA W KWARTALNEJ INFORMCJI PODSUMOWUJĄCEJ ZA DANY KWARTAŁ POWINNA BYĆ ZGODNA Z SUMĄ WARTOŚCI WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWYCH NABYĆ - WYKAZYWANĄ W DEKLARACJACH VAT-7 ZA KOLEJNE TRZY MIESIĄCE ODPOWIEDNIEGO KWARTAŁU ?. 2) JAK PRAWIDŁOWO WYKAZAĆ KWOTĘ NABYĆ WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWCYCH W KWARTALNEJ INFORMACJI PODSUMOWUJĄCEJ ?.

Porada
13.06.2005

Czy do obrotu wewnątrzunijnego wystarczy otrzymany numer, nadany przez urząd skarbowy ze znaczkiem PL? Czy dla nabyć i dostaw należy się rejestrować oddzielnie? Czy jeśli otrzymałem NIP unijny, zakreślając we wniosku tylko nabycia, mogę po uzyskaniu tej decyzji bez przeszkód dokonywać także dostaw wewnątrzwspólnotowych? Czy w takim przypadku mam prawo do stosowania stawki 0% (po spełnieniu oczywiście

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

zwraca się z zapytaniem, czy cyt.: "Faktura z błędnym numerem EURO-NIP powinna zostać zaewidencjonowana w miesiącu marcu, także w marcu naliczony i odliczony zostać powinien VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru, wartość zakupu ujęta zostać powinna także w informacji podsumowującej za I kwartał 2005 r. (..) Korekta faktury oraz faktura nowa zostać ujęta powinna tylko jako informacja dokumentująca

Interpretacja
29.07.2005 Podatki

Czy faktura korygująca dotycząca dostawy za dany kwartał a wystawiona po jego zakończeniu powinna być ujęta w korekcie informacji podsumowującej VAT -UEK za kwartał, w którym wystawiona była faktura korygowana, czy za kwartał, w którym wystawiona jest faktura korygująca?

Interpretacja
06.09.2005 Podatki

Podatnik w złożonym wniosku zapytuje czy prawidłowo nie wykaże faktury w Informacji podsumowującej o dokonanych wewnatrzwspólnotowych dostawach w przypadku posiadania dokumentu SAD, pomimo iż na fakturze sprzedaży figuruje klient unijny oraz zastosowano numery NIP właściwe dla transakcji wewnątrzwspólnotowych- zarówno dla kupującego jak i sprzedawcy.

Interpretacja
24.10.2005 Podatki

Podatnik zapytuje o obowiązek wykazywania w informacji podsumowującej VAT-UE dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.

Interpretacja
30.11.2005 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w świetle art. 100 ustawy o VAT prawidłowe jest wykazywanie przez Spółkę w informacji podsumowującej za określony kwartał wszystkich transakcji WDT w rozumieniu art. 13 ustawy o VAT, w stosunku do których obowiązek podatkowy powstał w danym kwartale, niezależnie od zastosowanej do tej transakcji stawki podatku VAT?

Interpretacja
29.12.2005 Podatki

Podatnik zapytuje czy dostawa towarów wykonanych w części z materiałów powierzonych przez kontrahenta szwedzkiego należy kwalifikować jako usługi na ruchomym majątku rzeczowym.

Interpretacja
23.01.2006 Podatki

Czy Spółka przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów będącym następstwem dokonanej przez przedstawiciela fiskalnego na terenie Niemiec ostatecznej odprawy celnej ma obowiązek zarejestrować to zdarzenie w Polsce w INTRASTAT i wykazać w informacji podsumowującej?

Interpretacja
24.01.2006 Podatki

Wniosek dotyczy sposobu ewidencjonowania oraz wykazywania w deklaracji VAT-7 i w informacji podsumowującej VAT-UE wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w sytuacji, gdy Spółka jest drugim w kolejności podatnikiem.

Interpretacja
27.01.2006 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Strona sprowadza do Polski towary z Korei, przy czym ich ostatecznej odprawy celnej dokonuje w Hamburgu. Strona nie jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech. Odprawy celnej dokonuje w Jej imieniu przedstawiciel fiskalny (podatkowy), będący płatnikiem należności celnych, którymi następnie obciąża Stronę. Po dokonaniu

Interpretacja
02.03.2006 Podatki

1.Stan faktyczny podany we wniosku jest następujący: X Sp. z o.o. dokonała zakupu chwytaka do papieru w firmie Y z siedzibą w Holandii, zarejestrowanej dla potrzeb NIP w Holandii, o numerze NL 0000000000 Zgodnie z informacjami otrzymanymi od dostawcy powyższy chwytak został przywieziony do Polski w lipcu 2004r. w celach prezentacji Jak winna być zadeklarowana transakcja nabycia chwytaka dla potrzeb

Interpretacja
21.03.2006 Podatki

W jaki sposób ująć należy przedmiotową transakcję w deklaracji VAT - UE, w sytuacji gdy odbiorcami są osoby fizyczne, nie będąca podatnikami podatku od towarów i usług, zamieszkałe na terenie Unii Europejskiej?

Interpretacja
04.04.2006 Podatki

Spółka dokonuje wewnątrzwpólnotowej dostawy towarów i jest zarejestrowana jako podatnik VAT UE w Polsce. Dla takiej transakcji klient podaje swój numer VAT UE (jest to numer VAT UE innego niż Polska kraju Unii Europejskiej). Na fakturze dokumentującej dokonanie wewnątrzwpólnotowej dostawy towarów zawarte są również koszty transportu. Pytanie podatnika: Spółka wnosi o rozstrzygnięcie poprawności stosowanego

Interpretacja
21.04.2006 Podatki

Czy przywóz do Polski towarów uprzednio zaimportowanych przez Spółkę i dopuszczonych do obrotu na terytorium innego Państwa Członkowskiego UE (w Niemczech) stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów ?

Poprzednia Następna