Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: identyfikacja podatkowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
14.04.2005 Podatki

dotyczy umieszczania w fakturach sprzedaży bądź zakupu niezbędnych danych identyfikujących podatnika, będącego osobą fizyczną.

Interpretacja
26.04.2005 Podatki

Czy posługiwanie się kodem PL przed numerem NIP w transakcjach krajowych jest błędem dyskwalifikujacym fakturę dla stron transakcji ?

Interpretacja
20.06.2005 Podatki

Czy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej prowadzony przez spółkę powinien mieć nadany inny NIP niż ten, który został nadany spółce?

Interpretacja
13.07.2005 Podatki

Czy podatnik ma obowiązek zgłaszać dla potrzeb ewidencji NIP wszystkie punkty gier na automatach o niskich wygranych oraz zmiany ich lokalizacji.

Interpretacja
12.12.2005 Podatki

Czy dla celów rozliczeń z tytułu podatku VAT Spółka powinna korzystać z numeru NIP, przyznanego wcześniej Oddziałowi (po dokonaniu aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego ze względu na zmianę adresu) oraz jaki organ podatkowy będzie właściwy XXX AG - Spółki prawa niemieckiego.

Interpretacja
30.07.2009 Podatki

wskazanie komu powinien być nadany numer identyfikacji podatkowej: Gminie, która ma osobowość prawną, czy Urzędowi Gminy, który obsługuje Gminę

Interpretacja
15.04.2010 Podatki

Określając właściwość organu podatkowego w przedmiotowej sytuacji zastosowanie znajdzie art. 3 ust. 1 ustawy, zgodnie z którym właściwym organem podatkowym jest naczelnik urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce wykonywania czynności, czyli w tym przypadku miejsce położenia nieruchomości, z której Wnioskodawca czerpie dochody z tytułu najmu. Organ ten również będzie właściwy dla przyjęcia

Artykuł
02.09.2011 Podatki

Przed nowelizacją ustawy o NIP podatnicy i płatnicy byli obowiązani do posługiwania się numerem identyfikacji podatkowej i numerem PESEL. Zmiana prowadzi do sytuacji, w której podatnik będący osobą fizyczną objętą rejestrem PESEL do celów podatkowych będzie posługiwać się jednym identyfikatorem, tj. numerem PESEL.

Artykuł
22.09.2011 Podatki

Od 1 września 2011 r. zmieniły się zasady podawania danych osób ubezpieczonych we wszystkich dokumentach związanych z ubezpieczeniami społecznymi i ubezpieczeniem zdrowotnym. Obecnie nie należy podawać numeru NIP ubezpieczonego. Ponadto podatnicy będący osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej lub niebędący zarejestrowanymi podatnikami VAT będą posługiwać się tylko numerem PESEL

Interpretacja
06.10.2011 Podatki

Wnioskodawca jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, podlega obowiązkowi ewidencyjnemu, a co za tym idzie zobowiązany jest do złożenia zgłoszenia ewidencyjnego i posiadania numeru NIP w rozumieniu art. 2 ust. 1 w zw. z art. 2 ust. 2 ustawy.

Porada
29.12.2011 Podatki

Od 1 stycznia 2012 r. zaczynają w pełni obowiązywać nowe reguły identyfikowania podatników, które są konsekwencją wprowadzenia Centralnego Rejestru Podatników KEP.

Interpretacja
21.02.2012 Podatki

Czy przychody ze sprzedaży papierów wartościowych weksli stanowią przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych?

Interpretacja
24.02.2012 Podatki

Fundusz jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, podlega obowiązkowi ewidencyjnemu, a co za tym idzie zobowiązany jest do złożenia zgłoszenia ewidencyjnego i posiadania numeru NIP w rozumieniu art. 2 ust. 1 w zw. z art. 2 ust. 2 ustawy.

Porada
12.03.2012 Podatki

Od 1 stycznia 2012 r. jedynym identyfikatorem podatkowym przedsiębiorcy jest NIP, a jedynym identyfikatorem osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej jest PESEL. Wprowadzenie dwóch identyfikatorów podatkowych spowodowało jednak pewne zamieszanie. Wątpliwości podatników budzi np. sytuacja, gdy przedsiębiorca składa wniosek (deklarację, informację podatkową) w sprawie prywatnej. Czy powinien się

Porada
28.04.2012 Podatki

Z informacji przekazywanych przez Ministerstwo Finansów można było wnioskować, że: ● osoby, które w 2012 r. nie prowadzą działalności gospodarczej, a które przed tą datą były przedsiębiorcami w sprawach "bieżących", posługują się numerem PESEL, a w sprawach dotyczących korekt deklaracji z lat ubiegłych posługują się numerem NIP, ● te same osoby, zakładając działalność gospodarczą po 31 grudnia 2011

Porada
28.04.2012 Podatki

Zakład, składając aktualizację NIP-2, podał swoją niepełną nazwę. Czy ma to wpływ na VAT?

Interpretacja
14.09.2012 Podatki

Czy Gmina będzie miała prawo do złożenia korekty VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd i odliczenia kwoty podatku naliczonego z faktury VAT wystawionej przez wykonawcę z danymi Gminy z okresu kiedy czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT był Urząd?

Interpretacja
14.09.2012 Podatki

Odnośnie wydatków dotyczących towarów i usług w związku z budową kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków poniesionych przed podjęciem decyzji o zmianie przeznaczenia ww. inwestycji, tj. przed dniem 30 stycznia 2012 r., korekty podatku naliczonego należy dokonać w całości, jednorazowo w deklaracji składanej za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia zakupionych towarów

Interpretacja
14.09.2012 Podatki

1.Czy Gmina będzie miała prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT był tylko Urząd ? 1.1Czy Gmina będzie miała prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy jako podatnika VAT) odpowiedniej

Porada
28.11.2012 Podatki

Identyfikatorem podatkowym większości naszych pracowników jest PESEL. Czy osoby te powinny potwierdzić to na piśmie? Jeśli okaże się, że identyfikatorem podatkowym niektórych pracowników będzie NIP, a dotychczas podawali PESEL, to kto w tej sytuacji poniesie odpowiedzialność - my jako pracodawca czy pracownik?

Interpretacja
30.11.2012 Podatki

Czy w każdym przypadku możliwym jest wpisywanie w poz. 20 informacji PIT-11 wystawianym przez Sąd adwokatom, radcom prawnym, tłumaczom przysięgłym i biegłym sądowym wyłącznie numeru PESEL?

Porada
12.03.2013 Podatki

Do końca kwietnia br. osoby fizyczne są zobowiązane złożyć zeznanie roczne za 2012 r. W zeznaniu tym należy wskazać, między innymi, identyfikator podatkowy PESEL lub NIP. Wybór właściwego identyfikatora może przysporzyć podatnikom problemów. W związku z tym prezentujemy odpowiedzi na najczęściej spotykane pytania dotyczące tej kwestii.

Poprzednia Następna