Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: ekwiwalent
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
29.12.2003 Kadry i płace

2 stycznia 2004 r. zwolniliśmy pracownicę z powodu likwidacji miejsca pracy z zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia (art. 361 k.p.). Pracownica otrzymała miesięczny okres wypowiedzenia (do 29 lutego) plus odszkodowanie za dwa miesiące. Czy ekwiwalent za urlop powinniśmy naliczać do 29 lutego czy do 30 kwietnia? Jaką datę ustania stosunku pracy należy wpisać w świadectwie pracy?

Interpretacja
07.01.2004 Podatki

Czy od wypłaconego byłemu pracownikowi ekwiwalentu za urlop ustalonego na podstawie ugody sądowej pracodawca jest zobowiązany potrącić składki ZUS i podatek, czy też ma przekazać całą kwotę zgodnie z ugodą, a pracownik sam się rozliczy ze składek ZUS i podatku?

Interpretacja
16.01.2004 Podatki

W związku ze specyfiką działalności, przy wykonywaniu pracy kierownicy budów używają swoich prywatnych samochodów osobowych do sprawowania nadzoru nad prowadzonymi pracami budowlano-montażowymi mieszczącymi się w różnych, oddalonych od siebie miejscach. Czy wypłacany pracownikom ekwiwalent pieniężny za używanie przy wykonywaniu pracy sprzętu - samochodu osobowego - stanowiącego ich własność jest zwolniony

Interpretacja
17.02.2004 Podatki

Kto zapłaci za zobowiązanie podatkowe w przypadku wypłacenia przez byłego pracodawcę wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, dodatek za pracę w godzinach nocnych, pranie odzieży, dodatek za pracę przy komputerze, wyrównanie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy, wyrównanie zasiłku chorobowego, na mocy zawartej ugody sądowej?

Interpretacja
06.04.2004 Podatki

Czy od wypłaconego byłemu pracownikowi ekwiwalentu za urlop pracodawca obowiązany jest potrącić podatek?

Interpretacja
06.04.2004 Podatki

Jak należy opodatkować należności przysługujące żołnierzowi w związku ze zwolnieniem ze służby tj. odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Porada
13.06.2004 Kadry i płace

Czy pracownikowi, który pozostaje w stosunku pracy, w kwietniu można wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?

Interpretacja
31.01.2005 Podatki

Ekwiwalent za urlop, wynagrodzenie i wynagrodzenie chorobowe wypłacone żonie po śmierci pracownika. Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty w/w świadczeń.

Interpretacja
14.02.2005 Podatki

Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane w 2005 r. pracownikom za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego, a także za pranie odzieży roboczej są zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art.21 ust.1 pkt 11 i 11a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
17.02.2005 Podatki

Czy wartość rzeczowych świadczeń (oraz ekwiwalenty w zamian tych świadczeń) w formie bezpłatnych posiłków i napojów, przysługujących żołnierzom zawodowym i służby nadterminowej ze względu na szczególne warunki i charakter pełnionej służby, jest zwolniona z podatku dochodowego?

Interpretacja
24.02.2005 Podatki

Czy otrzymanie przez żołnierza zawodowego ekwiwalentu za rezygnację z kwatery podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Interpretacja
25.02.2005 Podatki

Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że zakład pracy jako płatnik zaliczek na podatek dochodowy wypłaca pracownikom ekwiwalenty za używanie odzieży roboczej oraz ekwiwalenty pieniężne za pranie odzieży roboczej.W/w ekwiwalenty są wypłacane na podstawie przepisów Kodeksu Pracy oraz obowiązującego w zakładzie Regulaminu Pracy. Pytanie: czy wypłacane pracownikom w/w ekwiwalenty są objęte

Interpretacja
11.03.2005 Podatki

Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane pracownikom za używanie prywatnego samochodu jako narzędzia pracy, są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

Zwracamy się z wnioskiem w sprawie stosowania przepisów art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przedmiocie opodatkowania wypłaconych pracownikom ekwiwalentów za pranie odzieży roboczej. Do końca 2004 roku ekwiwalent za pranie odzieży roboczej był wprost wymieniony w art. 21 ustawy jako zolniony od podatku. Od 1 stycznia 2005r. brzmienie tego przepisu zostało zmienione

Porada
13.04.2005 Podatki

Zgodnie z regulaminem zakładowym prezesowi oraz wiceprezesom naszej spółki przysługuje odzież ochronna, gdyż wykonują także na bieżąco zadania kontrolne w kotłowniach oraz pomieszczeniach wymiennikowni ciepła bądź w wykopach sieci cieplnej. Czy ekwiwalent wypłacony za używanie przez zarząd spółki własnej odzieży oraz obuwia będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
29.04.2005 Podatki

Płatnik prosi o interpretację zmiany w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczacej ekwiwalentów pieniężnych za pranie odzieży roboczej oraz za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego. Płatnik uważa, że świadczenia te, przekazane pracownikom zgodnie z normami prawa pracy i bhp, mieszczą sie w nowym zakresie zwolnienia dla " świdczeń rzeczowych i ekwiwalentów

Interpretacja
20.05.2005 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym świadczenie stanowiące ulgę w odpłatnościach za zużytą energię elektryczną, otrzymane przez rencistę - byłego pracownika elektrowni?

Interpretacja
09.06.2005 Podatki

Czy wypłacony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej równoważnik emerytom i rencistom będzie do kwoty 2.280,00 zł wolny od podatku dochodowego?

Interpretacja
17.06.2005 Podatki

Czy od należności z tytułu wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypłaconych w listopadzie i grudniu tj. po ustaniu stosunku pracy należy zastosować koszty uzyskania przychodu oraz jaki okres zatrudnienia należy wpisać w deklaracji PIT - 11 ?

Interpretacja
26.08.2005 Podatki

Czy nabycie prawa do ekwiwalentu za tzw. mienie zabużańskie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn

Interpretacja
23.11.2005 Podatki

Czy wypłacone przez pracodawcę kwoty z tyt. odszkodowania za nieuzasadnione rozwiązanie umowy o pracę oraz ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wraz z odsetkami, które zasądzone zostały wyrokiem Sądu Pracy, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w myśl art. 21 ust. 1 pkt. 3 i pkt. 95 ustawy o p.d.o.f.

Interpretacja
30.11.2005 Podatki

Czy wypłacone żonie zmarłego świadczenia: odprawa pośmiertna, ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, przyznana nagroda roczna za 2004 r. i 2005 r., zryczałtowany równoważnik pieniężny za niewykorzystany w 2005 roku przejazd, wchodzą w skład masy spadkowej i podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Poprzednia Następna