Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: ekwiwalent pieniężny
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
21.05.2003 Podatki

Czy podlega zwolnieniu od podatku dochodowego wypłata bieżącego i zaległego równoważnika za brak lokalu przyznana emerytom i rencistom w związku z łączącym ich poprzednio z pracodawcą stosunkiem pracy ?

Interpretacja
27.10.2003 Podatki

Czy wypłata świadczeń pieniężnych z tytułu braku kwatery dla strażaków podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

Porada
29.12.2003 Kadry i płace

Wypowiedziałam pracownikowi umowę o pracę i wobec zbliżającego się terminu rozwiązania umowy naliczyłam i wypłaciłam ekwiwalent za nie wykorzystany urlop wypoczynkowy. Po wypłacie, a przed rozwiązaniem umowy, zawarliśmy w sądzie ugodę, na podstawie której wypowiedzenie za zgodą pracownika zostało cofnięte i pracownik powrócił do pracy. Czy w tej sytuacji pracownik, skoro otrzymał już ekwiwalent, nie

Porada
13.01.2004 Kadry i płace

12 listopada zmarł pracownik, który był w okresie wypowiedzenia. Regulamin wynagradzania w mojej firmie przewiduje wypłacenie rodzinie odprawy pośmiertnej. Czy na tej samej zasadzie wypłacam wynagrodzenie za przepracowane w tym miesiącu dni? Co z ekwiwalentem za urlop? Razem z wynagrodzeniem za listopad wydawałam pracownikom bony towarowe ze względu na zbliżające się święta. Czy one również należą

Interpretacja
15.01.2004 Podatki

Czy samochód osobowy można zaliczyć do narzędzi czy sprzętu za używanie, których pracownikowi należy się zwolniony z podatku ustalony indywidualnie dla pracownika ekwiwalent.

Porada
29.01.2004 Kadry i płace

Pracownicy zatrudnieni byli przy budowie (zleconej mojej firmie). Odebrałem od nich pracę, jednak później inwestor stwierdził, że prace zostały wykonane wadliwie, co też potwierdził biegły. Czy mogę obniżyć pracownikom wynagrodzenie ze względu na wadliwe wykonanie?

Interpretacja
09.02.2004 Podatki

Czy kurtki z "logo" firmowym, które otrzymali dyrektorzy firmy "X", zakupione w celu używania ich w drodze do pracy i w czasie podróży służbowych o wartości 770 zł stanowią przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
27.02.2004 Podatki

Czy wypłacony pracownikowi, będącemu równocześnie członkiem rady nadzorczej, ekwiwalent pieniężny za używanie przez niego na potrzeby podatnika samochodu należącego do innego podmiotu gospodarczego będzie stanowił dla pracownika przychód podlegający opodatkowaniu?

Porada
12.03.2004 Podatki

Czy jako pracodawca mogę wypłacać ekwiwalent pieniężny za pranie odzieży roboczej, za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego pracownikom warsztatowym? Czy powyższy ekwiwalent wypłacam na podstawie umowy z pracownikiem, czy pokwitowanie odbioru pieniędzy przez pracownika stanowi dla mnie koszt uzyskania przychodu i czy powyższe świadczenie nie jest ozusowane?

Interpretacja
23.03.2004 Podatki

Czy wypłacany pracownikom, zatrudnionym na stanowiskach listonoszy, ekwiwalent pieniężny za używanie przy wykonywaniu pracy własnych pojazdów dla potrzeb zakładu pracy jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
14.04.2004 Podatki

Podatnik wnosi zapytanie: czy wypłacony pracownikom ekwiwalent za używanie własnej odzieży i obuwia roboczego stanowi koszt uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
04.05.2004 Podatki

Czy pracodawca słusznie postępuje nie odprowadzając podatku dochodowego od przychodów pracownika z tytułu wypłaty ekwiwalentu za używanie własnej odzieży i obuwia roboczego wypłaconego na podstawie zarządzenia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej, które określa normy przydziału odzieży i obuwia roboczego?

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

Czy wolne od podatku dochodowego są otrzymywane przez emerytów i rencistów zapomogi nielosowe oraz dofinansowania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do wczasów, wycieczek oraz obozów i turnusów rehabilitacyjnych dla młodzieży powyżej 18 lat?

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

"Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ekwiwalent pieniężny wypłacony za używane przez pracowników przy wykonywaniu pracy, stanowiące ich własność narzędzia, materiały lub sprzęt, tj. między innymi samochód osobowy"

Interpretacja
26.05.2004 Podatki

Powiatowy Zespół ds. Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja Podatkowa art. 14a § 1 zwraca się z prośbą o interpretację art. 21 pkt. 28 z rozdziału 3 - zwolnienia przedmiotowe "świadczenia rzeczowe lub ekwiwalenty pieniężne w zamian tych świadczeń otrzymane przez emerytów i rencistów w związku z łączącym ich poprzednio z zakładami pracy stosunkiem

Interpretacja
26.05.2004 Podatki

Spółka z o.o. wypłaca ekwiwalenty pieniężne zwolnionemu pracownikowi za nie wydane w naturze świadczenia rzeczowe: środki czystości (typu: mydło, krem do rąk, pasta bhp), oraz zimne i gorące napoje. Za powyższe świadczenia ustalono kwotę w wysokości 370 zł. Zwrócili się Państwo z zapytaniem czy ekwiwalenty za świadczenia rzeczowe są wolne od podatku ?

Interpretacja
04.06.2004 Podatki

Zarządzenie Ministra Łączności w sprawie umundurowania pracowników "Poczty Polskiej"określa stanowiska pracy na których pracownicy są obowiązani do noszenia umundurowania. Czy w świetle prepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy potraktować ekwiwalent za pranie ubioru służbowego jako zwolniony z podatkowania?

Interpretacja
09.06.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym ekwiwalent pieniężny przeznaczony na wykup pakietów internetowych, wypłacany pracownikom korzystającym z internetu dla celów służbowych poprzez prywatny telefon stacjonarny?

Interpretacja
18.06.2004 Podatki

Czy wystarczającym dowodem, z punktu widzenia pracodawcy, do wypłaty ekwiwalentów pieniężnych za używane przez pracownika przy wykonywaniu pracy narzędzia, materiały lub sprzęt stanowiące jego własność, jest stosowany zapis w umowie o pracę określający kwotowo wartość tego ekwiwalentu wraz ze specyfikacją użytkowania rzeczy będących własnością pracownika przy wykonywaniu pracy?

Porada
28.06.2004 Kadry i płace

Jestem właścicielem małego zakładu. Zajmuję się produkcją mebli. Czy mam obowiązek wydawać każdemu pracownikowi odzież i obuwie robocze? Jakiego rodzaju dokumentację muszę w tym zakresie prowadzić? Czy wystarczy, jeżeli będę przechowywał faktury potwierdzające zakup odzieży i obuwia?

Porada
13.08.2004 Kadry i płace

Jestem pracownikiem kadr w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej, w którym zatrudnionych jest kilkudziesięciu pracowników służb medycznych. Mam problem z obliczeniem ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy lekarza. Jego norma dobowa wynosi 7 godzin i 35 minut. Czy przy wyliczaniu urlopu 1 dzień odpowiada 8 godzinom, czy może jest równy 7 godzinom i 35 minutom?

Interpretacja
23.11.2004 Podatki

Czy w/w świadczenia wypłacane żołnierzom zawodowym w związku z ich zwolnieniem ze służby podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych czy wg 20% - stawki tj. zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Interpretacja
25.11.2004 Podatki

Czy wypłaty z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych ekwiwalentów pieniężnych przysługującymi w zamian świadczeń rzeczowych na rzecz emerytów i rencistów z tytułu łączącego ich uprzednio z płatnikiem stosunku pracy korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
03.12.2004 Podatki

Ad.1 Podatnik zapytuje czy wydanie deputatu opałowego pracownikom podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zdaniem Podatnika, wydanie deputatu opałowego pracownikom nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w związku z art. 15 ust. 3 ustawy VAT. Podatnik podkreśla, że na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14 z późn. zm

Poprzednia Następna