Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: dyrektywy Unii Europejskiej
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł
17.08.2020 Kadry i płace

Rozszerzenie definicji pracodawcy delegującego pracownika, wydłużenie okresu delegowania do 18 miesięcy na podstawie umotywowanego powiadomienia PIP, sumowanie okresów delegowania przy wykonywaniu tego samego zadania w tym samym miejscu oraz obowiązek zapewnienia wynagrodzenia nie tylko w minimalnej wysokości - takie zmiany wprowadziła do ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług

Interpretacja
28.11.2012 Podatki

Należy stwierdzić, iż podwyższenie kapitału zakładowego Spółki stanowiło zgodnie z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych zmianę umowy spółki i podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. A zatem notariusz właściwie pobrał podatek od czynności cywilnoprawnych. W związku z tym, nie powstała nadpłata w podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
31.01.2012 Podatki

uregulowania związane z zakupem i sprzedażą samochodów używanych poza terytorium Polski

Interpretacja
14.12.2010 Podatki

Skutki podatkowe uzyskania zwrotu nadpłaty podatku VAT na skutek dokonania korekty podatku naliczonego.

Interpretacja
27.04.2010 Podatki

Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami na cele reprezentacji i reklamy, w części przekraczającej limit w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 updop - w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2006 r. oraz w odniesieniu do wydatków na reprezentację, poniesionych po 01.01.2007 r.?

Interpretacja
19.11.2009 Podatki

Czy w związku z tym, że przepis art. 88 ust.1 pkt 2 ustawy o VAT nie stanowi prawidłowej implementacji zasad określonych w VI Dyrektywie, Wnioskodawca nie uwzględniając tego przepisu i kierując się bezpośrednio regułami Dyrektywy 2006/112 zachowuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach VAT dokumentujących wydatki nie stanowiące kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów

Interpretacja
28.09.2009 Podatki

Zastosowania zwolnienia od podatku do usług świadczonych na rzecz urzędu gminy.

Interpretacja
29.07.2009 Podatki

W przedmiotowej sprawie zostały spełnione wszystkie trzy powyższe warunki, zatem Spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony wynikający z faktur wystawionych przez ajenta gastronomii, o ile w sprawie nie miały zastosowania inne ograniczenia tego prawa wynikające z przepisów szczególnych.

Interpretacja
22.01.2009 Podatki

Wnioskodawca może wybrać sposób w jakim będzie wystawiał, przesyłał oraz przechowywał przedmiotowe faktury, ważne aby był on zgodny z normami i zasadami ustawy o podpisie elektronicznym lub umową w sprawie europejskiego modelu EDI.

Interpretacja
14.10.2008 Podatki

Czy wobec zaistniałej sprzeczności polskich przepisów z prawem wspólnotowym, mając na uwadze prymat prawa wspólnotowego nad prawem krajowym, można obniżać podatek należy VAT o podatek naliczony z tytułu poniesionych wydatków na reprezentację (w ramach prowadzonej działalności gospodarczej), w oparciu o przepisy VI Dyrektywy?

Interpretacja
10.10.2008 Podatki

Czy możliwe jest wystawienie faktury korekty w formie papierowej do faktur pierwotnie wystawionych i przesłanych w formie elektronicznej, w przypadku braku możliwości wygenerowania przez system informatyczny faktur korygujących?Czy Spółka może wybrać dowolnie sposób przechowywania faktur elektronicznych?Jakie elementy musi zawierać treść e-faktury?

Interpretacja
03.06.2008 Podatki

Czy opisany proces wymiany i archiwizowania e-faktur spełnia wymogi, o których mowa w § 4 pkt 2, w związku z § 6 ust. 5 rozporządzenia w sprawie e-faktur?

Interpretacja
05.03.2008 Podatki

Czy w związku ze zmianą okoliczności faktycznych, w powyżej opisanej sytuacji Spółka może wystawiać faktury korygujące w formie papierowej podczas, gdy faktura pierwotna jest wystawiana i przesyłana w systemie E..., zaś wystawienie faktur korygujących w formie papierowej nie jest związane z awarią systemu lecz z brakiem odpowiedniej funkcjonalności rozwiązania przyjętego przez Grupę Y?

Interpretacja
15.01.2008 Podatki

Czy możliwe jest, aby w skorygowanej, pierwszej po rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług deklaracji VAT-7 lub kolejnych, wpisać w rubrykach 46 i 47 deklaracji VAT-7 wartość nabycia towarów i usług pozostałych oraz podatku naliczonego w celu odliczenia go od podatku należnego od sprzedaży?

Interpretacja
01.02.2006 Podatki

Czy dywidenda wypłacona 100% akcjonariuszowi (osobie prawnej z siedzibą na terenie Konfederacji Szwajcarskiej) korzysta ze zwolnienia zawartego w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
18.01.2006 Podatki

Czy wartość upustu cenowego przy zakupie sprzętu i aparatury medycznej od Urzędu Miasta oraz czy wartość upustu z tytułu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości po zlikwidowanym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

Podatnik jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, wynajmuje nieruchomość na cele niemieszkalne, wartość otrzymywanego wynagrodzenia z tytułu dzierżawy nieruchomości w ciągu roku przekracza kwotę 10.000 EURO. Podatnik chciałby korzystać ze zwolnienia od tego podatku na zasadzie prawa wyboru przewidzianego w art. 13 ust. C Szóstej Dyrektywy Rady

Interpretacja
22.11.2005 Podatki

Czy dywidenda wypłacana spółce szwajcarskiej korzysta ze zwolnienia na podstawie umowy pomiędzy Wspólnotą Europejską a Konfederacją Szwajcarską w sprawie opodatkowania dochodów z oszczędności w formie wypłacanych odsetek?

Interpretacja
20.10.2005 Podatki

Czy dochód na podstawie umowy o dzieło z firmą, któar realizuje projekt finansowany ze środków pomocowych Unii Europejskiej - Phare - jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych na podst. art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym?

Interpretacja
31.08.2005 Podatki

Czy wypłata dywidendy na rzecz Skarbu Państwa w postaci aktywnych składników majątku przesyłowego w wyniku realizacji obowiązków nałożonych przepisami dyrektywy UE oraz Prawa energetycznego, dokonana w formie przeniesienia tych składników do Spółki Przesyłowej w wykonaniu przekazu, będzie podlegała opodatkowaniu VAT?

Interpretacja
14.06.2005 Podatki

Podatnik na podstawie umowy zawartej z kontrahentem zagranicznym (firma z siedzibą w Szwajcarii) świadczy usługi promocji i "merchandisingu" wyrobów produkowanych przez siebie w wybranych punktach sprzedaży na terenie wolnych obszarów celnych, liniach lotniczych, promach, statkach itp.1.Czy ww. czynności stanowią usługi reklamy (ww. usługi mieszczą się w PKWiU pod symbolem 52.1)?2. Czy miejsce świadczenia

Poprzednia Następna