Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: cła
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
16.04.2004 Podatki

Czy umorzone należności są przychodem Spółki do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? Kiedy Spółka powinna dokonać korekty deklaracji CIT-2 zmniejszającej koszty uzyskania przychodów o kwotę zwróconych, nienależnie zapłaconych należności celnych, czy w miesiącu otrzymania zwrotu, czy w miesiącu ujęcia w koszty powyższych należności?

Interpretacja
07.09.2004 Podatki

Czy zapłacone cło wraz z odsetkami wynikającymi z powyższej decyzji podatnicy mogą zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
17.11.2004 Podatki

Czy w przypadku importu przędzy z Turcji stosujemy kurs z dokumentu SAD do wyliczenia podatku VAT (zdaniem Strony - tak)? Czy wystawiając fakturę korygująca mamy do czynienia z korektą nabycia wewnątrzwspólnotowego czy też z korektą importu i korygujemy wówczas transakcję poprzez korektę dokumentu SAD i otrzymanej decyzji Urzędu (zdaniem Strony - jest to korekta importu poprzez korektę dokumentu SAD

Interpretacja
25.11.2004 Podatki

Czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odsetki od cła oraz od VAT można uznać za koszty podatkowe, czy też będą to wydatki nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

1) Czy można odliczyć podatek naliczony z dokumentu SAD po zakończeniu procedury uszlachetniania czynnego?2) Czy opłacone cło w związku z dopuszczeniem towaru do obrotu można uznać za koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
24.02.2005 Podatki

Strona w roku 2005 odprawia towary sprowadzane z Chin przez przedstawiciela podatkowego w Wolnym Porcie Hamburgu. Przedstawiciel podatkowy poinformował Stronę o konieczności zapłaty za cło. Strona uzyskała też informację, że podatek od importu będzie podlegał naliczeniu i odliczeniu w deklaracji VAT -7 za dany miesiąc bez fizycznej wpłaty na rachunek Izby Celnej. Jednocześnie Strona ustaliła, że powstał

Interpretacja
27.05.2005 Podatki

Czy kwota zapłaconego w 2005 r. cła, określonego w decyzji organu celnego stanowi koszt uzyskania przychodu w 2005 r. ? Kwota tego cła wynikała z błędnego zwolnienia w 2002 r. z cła towaru importowanego.

Interpretacja
28.12.2005 Podatki

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży towarów nieoclonych zakupionych ze składu celnego w Holandii kontrahentowi z Unii Europejskiej,

Interpretacja

Podatnik ma wątpliwości czy należności celne oraz koszty za obsługę należności celnych są kosztem uzyskania przychodów.

Interpretacja
23.01.2007 Podatki

Z przestawionego stanu faktycznego wynika, iż P na dzień wniesienia przedsiębiorstwa do Spółki A posiadała niezakończone sporne sprawy z Urzędem celnym dotyczące cła uiszczonego z tytułu działalności przedsiębiorstwa. W związku z powyższym P zobowiązała się do przekazania na rzecz A kwot uzyskanych z tego tytułu po 1.01.2005 r. ( dniu wniesienia przedsiębiorstwa ) .Zwrot części nadpłaconego cła P otrzymała

Interpretacja
16.01.2008 Podatki

Czy opłaty celne oraz zapłacone odsetki od ich nieterminowej zapłaty Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych?

Interpretacja
26.06.2008 Podatki

W jaki sposób ustalić podstawę naliczenia podatku VAT?Czy opłacone przez Spółkę koszty frachtu morskiego wykazywane w wystawionej na Spółkę fakturze polskiej firmy spedycyjnej opodatkowane podatkiem VAT w wysokości 0%, zwiększają podstawę opodatkowania w wystawionej fakturze wewnętrznej?

Interpretacja
03.10.2008 Podatki

Czy zakup od koreańskiego kontrahenta maszyny, która została dostarczona do Polski z terytorium Holandii od spółki prawa holenderskiego, będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Interpretacja
07.10.2008 Podatki

Czy zakup od koreańskiego kontrahenta towaru, który został dostarczony do Polski po dokonaniu odprawy celnej na terytorium Austrii będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?Czy wszystkie kwoty ujęte na fakturze otrzymanej od austriackiego dostawcy, na które składają się: opłata za transport lotniczy towaru z Korei do Warszawy, należności celne, opłata za odprawę celną, opłata przeładunkowa

Interpretacja
10.02.2009 Podatki

Wnioskodawczyni nabyła w krajach trzecich samochody osobowe nie będące nowymi środkami transportu. Dostawca z kraju trzeciego nie pobiera od Zainteresowanej ani nie nalicza jej żadnych prowizji, kosztów opakowania, transportu czy ubezpieczenia, transport z kraju trzeciego na terytorium Niemiec wykonuje inny podmiot. Po nabyciu samochodów dokonuje ich importu na terytorium Niemiec, gdzie płaci cło i

Interpretacja
18.05.2009 Podatki

Co stanowi podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprzednio zaimportowanych w Hamburgu?

Interpretacja
01.09.2009 Podatki

WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200, obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania, faktura wewnętrzna, informacja podsumowująca.

Interpretacja
27.10.2010 Podatki

W zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z terytoriom Niemiec, po ich uprzednim zaimportowaniu z Chin, na terytorium Polski (moment powstania obowiązku podatkowego, kurs waluty, podstawa opodatkowania, deklaracja VAT-7, informacja podsumowująca).

Interpretacja
17.05.2011 Podatki

obowiązek spełnienia formalności wywozowych (dokonywania zgłoszeń) przy dostawie paliw żeglugowych na statki

Interpretacja
10.08.2011 Podatki

możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu cła antydumpingowego oraz odsetek od tego cła

Interpretacja
18.08.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca może skorygować koszty o kwotę cła, na podstawie decyzji Naczelnika Urzędu Celnego, pod datą wystawienia decyzji, czy też należy korygować koszty roku, w którym powstał dług celny?

Interpretacja

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów długu celnego przez Agencję Celną (przedstawiciel bezpośredni).

Interpretacja
22.11.2011 Podatki

Czy kwota zabezpieczenia podatku VAT na podstawie decyzji organu celnego, stanowiąca różnicę pomiędzy podatkiem VAT obliczonym przy uwzględnieniu i bez uwzględnienia tymczasowego cła antydumpingowego, może zostać odliczona od podatku należnego?

Poprzednia Następna