Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: budownictwo społeczne
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
23.02.2004 Podatki

Czy kwoty otrzymane przez towarzystwo budownictwa społecznego od pracodawców i innych osób trzecich z tytułu partycypacji w kosztach budowy budynków (art. 29 ustawy z 26.10.95 r.) powinny być zaliczane do przychodów podatkowych towarzystwa od momentu oddania budynku do używania, równolegle do dokonywanych odpisów amortyzacyjnych (tj. zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy o rachunkowości).

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

1. Jaka stawka podatku jest właściwa dla w/w czynności ? 2. Podatnik prosi o sprecyzowanie pojęcia "budownictwa społecznego" dla którego stosuje się 7 % stawkę podatku VAT w oparciu o przepis art. 41 ust. 2 i poz. 161 załącznika Nr 3 do ustawy o VAT.

Interpretacja
27.10.2004 Podatki

Prowadzę zakład usługowy stolarki budowlanej, świadczę usługi w zakresie budownictwa mieszkaniowego i chciałbym wiedzieć przy zastosowaniu jakiej stawki VAT (22% czy 7%) należy opodatkować usługę polegającą na wykonaniu i montowaniu u klienta, osoby fizycznej, drzwi i okien, których jestem producentem. Moim zdaniem, zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy o VAT, usługa ta podlega opodatkowaniu stawką

Interpretacja
26.11.2004 Podatki

Od 1999 r. jestem posiadaczem książeczki mieszkaniowej w Kasie Mieszkaniowej Banku PEKAO S.A. W chwili obecnej chciałbym zrealizować zgromadzone na niej środki pieniężne na zabezpieczenie własnych celów mieszkaniowych. W związku z powyższym zwracam się z pytaniem, czy środki zgromadzone na moim rachunku oszczędnościowym mogę przeznaczyć na inwestycję w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (partycypacja

Interpretacja
31.12.2004 Podatki

Podatnik zapytuje, czy otrzymane na podstawie podpisanej umowy partycypacje wlicza się do obrotu uzyskanego z czynności, w stosunku do których nie przysługuje podatnikowi prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, zgodnie z art. 90 ust 7 ustawy o podatku od towarów i usług. Czy partycypacja zwrotna powoduje jej całkowite wyłączenie spod ustawy o VAT.Czy kwotę umorzenia kredytu zaciągniętego na inwestycję

Interpretacja
17.03.2005 Podatki

Czy istnieje możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej z tytułu partycypacji w kosztach budowy mieszkania realizowanej przez TBS, oraz odliczenie odsetek od kredytu zaciągniętego na ten cel?

Interpretacja
04.04.2005 Podatki

Czy wpłaty partycypacyjne na budowę lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem dokonane na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o. o., podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
29.04.2005 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT partycypacja w kosztach budowy mieszkań przeznaczonych na wynajem na rzecz osób trzecich?

Interpretacja
13.07.2005 Podatki

Podatnik prowadzi zakład usługowy stolarki budowlanej, świadczy usługi w zakresie budownictwa mieszkaniowego i chciałby wiedzieć przy zastosowaniu jakiej stawki VAT (22% czy 7%) należy opodatkować usługę polegającą na wykonaniu i montowaniu u klienta, osoby fizycznej, drzwi i okien, których jest producentem. Zdaniem podatnika, zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy o VAT, usługa ta podlega opodatkowaniu

Interpretacja
21.07.2005 Podatki

1. Czy kwota umorzenia zaciągniętego kredytu z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego jest przychodem podatkowym? Jeśli tak, to jaką kwotę należy zaliczyć do przychodów podatkowych i w jaki sposób (jednorazowo czy w kwocie odpisu amortyzacyjnego)? Jaka jest data powstania przychodu?2. Czy kwoty partycypacji w kosztach budowy, określone w art. 29 i 29a ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego

Interpretacja
24.08.2005 Podatki

1. Czy otrzymane wpłaty z tytułu umów o partycypację w kosztach budowy budynków mieszkalnych stanowią przychód TBS-u podlegający od 1 stycznia 2005r. opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy wartość umorzonego kredytu otrzymanego na finansowanie budowy budynków mieszkalnych będzie stanowiła od 1 stycznia 2005r. przychód TBS-u jednorazowo w momencie umorzenia czy proporcjonalnie do

Interpretacja
12.12.2005 Podatki

Czypodmiot, którego przychody na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podlegają zwolnieniu przedmiotowemu w zakresie podatku dochodowego, zobowiazany jest do uiszczenia w/w podatku w przypadku poniesienia wydatków nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów, o których mowa a treści art. 16 w/w ustawy.

Interpretacja
21.04.2006 Podatki

Czy w sytuacji przekwalifikowania zadania inwestycyjnego dotyczącego budownictwa społecznego dotyczącego budownictwa społecznego na budownictwo developerskie podatnik powinien dokonać korekty podatku naliczonego, jeżeli tak, to w jakim okresie?

Interpretacja
28.04.2006 Podatki

Jaka stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży komórek lokatorskich, garaży i miejsc postojowych dla samochodów wraz z mieszkaniem a jaką gdy sprzedaż będzie następowała osobno?

Interpretacja
28.07.2006 Podatki

Czy podatnikowi przysługuje zwolnienie z opodatkowania, w przypadku spłaty przez niego w czynszu części kredytu inwestycyjnego zaciągniętego przez TBS Sp. z o.o.

Interpretacja
13.03.2008 Podatki

Jaką definicję powierzchni użytkowej należy przyjąć do wyliczenia powierzchni użytkowej sprzedawanych lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych i budynków mieszkalnych jednorodzinnych, tak aby prawidłowo zastosować odpowiednią stawkę podatku VAT od dnia 1 stycznia 2008 r.?Czy od dnia 1 stycznia 2008 r. przy sprzedaży usług budowlano-montażowych dotyczących obiektów budownictwa mieszkaniowego,

Interpretacja
14.03.2008 Podatki

W związku z brakiem dostępnych interpretacji Ministerstwa Finansów Spółka prosi o opinię czy nasze stanowisko przedstawione w poz. 52 jest słuszne? Z Wnioskodawcy interpretacją opartą na artykułach w gazecie X nie zgadza się inwestor, który twierdzi, że nadal dla całego zadania obowiązuje stawka VAT -7 %.

Interpretacja
14.03.2008 Podatki

Czy przy określaniu wskaźnika udziału powierzchni użytkowej kwalifikującej do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym w całkowitej powierzchni użytkowej, stanowiącego zgodnie z art. 41 ust. 12c ustawy o VAT (od dnia 01 stycznia 2008 r.) podstawę stosowania 7% stawki podatku VAT w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym, stosować należy definicję całkowitej powierzchni

Interpretacja
10.04.2008 Podatki

Czy w zakresie wykonywanej przez Wnioskodawcę nadbudowy i rozbudowy, o część hotelowo-sanatoryjną z basenem rehabilitacyjno-rekreacyjnym, istniejącego budynku sanatoryjnego X w Y obowiązuje od dnia 1 stycznia 2008 r. w stosunku do realizacji tego projektu, stawka podatku od towarów i usług w wysokości 7% i czy jest ona ograniczona do konkretnej wielkości powierzchni użytkowej obiektu (art. 41 ust.

Interpretacja
14.04.2008 Podatki

Czy w zakresie wykonywanej przez Wnioskodawcę, jako Generalnego Wykonawcy, nadbudowy i rozbudowy o część hotelowo-sanatoryjną z basenem rehabilitacyjno-rekreacyjnym istniejącego budynku sanatoryjnego, od dnia 1 stycznia 2008 r. obowiązuje w stosunku do realizacji (budowy i nadbudowy) stawka podatku od towarów i usług 7% i czy jest ona ograniczona do konkretnej wielkości powierzchni użytkowej obiektu

Interpretacja
18.04.2008 Podatki

Czy dostawa lokalu mieszkalnego (wraz z pomieszczeniem przynależnym komórką) wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej opodatkowana będzie stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7% w stanie prawnym do dnia 31 grudnia 2007r. i od dnia 1 stycznia 2008r.?

Interpretacja
21.04.2008 Podatki

Czy wykonane przez Spółkę usługi budowy sieci wodociągowych oraz kanalizacyjnych towarzyszące zarówno budownictwu mieszkaniowemu, jak i nie objęte społecznym programem mieszkaniowym, rozpoczęte w 2007 a zakończonych w 2008 roku opodatkowane są 22% czy 7% podatkiem VAT?

Interpretacja
28.04.2008 Podatki

Jaka stawka podatku od towarów i usług będzie właściwa w odniesieniu do robót wykonanych w budynku socjalnym dotyczących instalacji elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania, węzła cieplnego oraz wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Poprzednia Następna