Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: budżet państwa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
08.04.2024 Podatki

Opodatkowanie wsparcia finansowego otrzymanego od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Interpretacja
14.02.2024 Podatki

Skutki podatkowe otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Interpretacja
14.02.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.

Interpretacja
14.02.2024 Podatki

Skutki podatkowe otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Interpretacja
14.02.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów „działy specjalne produkcji rolnej”.

Interpretacja
22.01.2024 Podatki

Opodatkowanie wsparcia finansowego od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Interpretacja
11.01.2024 Podatki

Opodatkowanie wsparcia finansowego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Interpretacja
16.06.2023 Podatki

W zakresie ustalenia: 1. Czy otrzymanie przez Spółkę nieodpłatnie urządzeń wodno-kanalizacyjnych od Inwestora będzie skutkować po stronie Spółki powstaniem przychodu podatkowego (tj. przychodu w rozumieniu ustawy CIT), 2. Czy otrzymane nieodpłatnie w następstwie realizacji porozumienia urządzenia wodno-kanalizacyjne będą podlegać amortyzacji w ciężar kosztów uzyskania przychodów, 3. W jaki sposób określić

Interpretacja
10.05.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy przychód z tytułu rekompensat uzyskanych przez Spółkę od Prezesa URE podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 47 u.p.d.o.p., jako dotacja otrzymana z budżetu państwa.

Interpretacja
20.12.2022 Podatki

Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego wartość nieodpłatnego świadczenia wynikająca z zawartej umowy użyczenia podlega wyłączeniu z przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT?

Interpretacja
12.10.2022 Podatki

Czy otrzymywane przez Spółkę z Urzędu Marszałkowskiego dotacje korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na mocy art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy?

Interpretacja
18.06.2021 Podatki

W zakresie skutków podatkowych otrzymania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą środków pochodzących ze wsparcia finansowego udzielonego z Funduszu Wsparcia Kultury.

Interpretacja
02.04.2021 Podatki

w zakresie ustalenia: - czy otrzymane przez Spółkę od Kontrahenta nieodpłatne świadczenia (w tym nakłady modernizacyjne dotyczące istniejących środków trwałych oraz nowe środki trwałe) będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych; - czy odpisy amortyzacyjne od wartości przekazanych nieodpłatnie środków trwałych oraz nakładów modernizacyjnych będą stanowiły

Interpretacja
15.02.2021 Podatki

Czy dotacja celowa z budżetu państwa mająca na celu zrefundowanie kosztów związanych z zapewnianiem służb żeglugi powietrznej w przypadku lotów zwolnionych z opłat nawigacyjnych, o których mowa w art. 130 ust. 6 pkt 1-7 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze powinna podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?

Interpretacja
03.04.2020 Podatki

W zakresie opodatkowania środków pieniężnych z tytułu równowartości zaniżonej dotacji.

Interpretacja
03.07.2019 Podatki

Wyłączenie z przychodów podatkowych wartości otrzymanych nieodpłatnych świadczeń, finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

Interpretacja
04.06.2019 Podatki

1. Czy, zakładając, że Wnioskodawca poprawnie dokonał wyboru ryczałtowego formy rozliczania kosztów pośrednich (zgodnie z wymogami prawnymi ubiegania się o dofinansowanie) przychód (nadwyżka) powstały w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym

Interpretacja
11.04.2019 Podatki

1. Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego rzeczywiście dofinansowania na poniesienie tych kosztów będzie stanowiła dla Spółki przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w sytuacji otrzymania przez Spółkę kwoty dofinansowania na koszty pośrednie projektu rozliczane

Interpretacja
25.05.2018 Podatki

Wnioskodawca ma prawo potrącić wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za okres istnienia zobowiązania, a więc do upływu terminu jego przedawnienia i może ono zostać potrącone wyłącznie od kwoty wpłaty dokonanej w terminie. Zatem, Wnioskodawca może potrącić wynagrodzenie za grudzień 2012 r. oraz za lata 2013 - 2017.

Interpretacja
08.02.2018 Podatki

w zakresie ustalenia, czy nadwyżki powstałe z tytułu poniesienia przez Wnioskodawcę mniejszych niż wynikające z dotacji wydatków na koszty pośrednie i bezpośrednie rozliczane ryczałtowo będą stanowić przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
18.01.2018 Podatki

Czy środki otrzymane na realizację projektu będą dochodami wolnymi od podatku w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
31.10.2017 Podatki

Środki otrzymane z budżetu państwa w związku z realizacją zadań, spełniają definicję przychodu zawartą w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako wartość wchodząca do majątku podatnika, powiększająca jego aktywa, mająca definitywny charakter, którą może on rozporządzać jak własną. Dotacje stanowią zatem przychód w momencie ich faktycznego uzyskania, tj. wpływu na rachunek bankowy

Artykuł
27.09.2017

26 września 2017 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2018. Z projektu wynika, w jaki sposób rząd zamierza zapewnić dochody budżetowe w 2018 r. Na poziom tych dochodów mają mieć wpływ m.in. wprowadzenie mechanizmu split payment, elektroniczne kasy rejestrujące i wprowadzenie opodatkowania na niektóre wyroby akcyzowe. Właściwy poziom dochodów ma być jednak zapewniony przede wszystkim

Poprzednia Następna