Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: aktualizacja wyceny
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
03.11.2023 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że stosując rachunkową metodę ustalania różnic kursowych dla celów podatku dochodowego, określoną w art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, różnice kursowe powstające przy wycenie należności, w tym odpisu aktualizującego utworzonego na te należności, ustalone zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka powinna rozpoznawać jako koszty uzyskania przychodów/przychody

Interpretacja
02.12.2022 Podatki

Czy Spółka powinna dokonać aktualizacji wyceny środków trwałych (zaktualizować w oparciu o wycenę wartości składników aktywów wynikające z ksiąg rachunkowych)

Interpretacja
24.04.2020 Podatki

w zakresie braku rozpoznania w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychodów zagranicznej spółki kontrolowanej w związku z wykazaniem przez spółkę cypryjską Przychodów z aktualizacji wyceny oraz Przychodów z obniżenia share premium

Interpretacja
13.11.2017 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z planowanym przekształceniem Spółki zależnej w Spółkę osobową, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na dzień przekształcenia wartości kapitału podstawowego (zakładowego) Spółki zależnej, kapitału rezerwowego utworzonego z dopłat wniesionych zgodnie z przepisami Kodeksu Spółek

Interpretacja
07.07.2015 Podatki

Zasada ustalania wartości kapitału własnego, o którym mowa w ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy.

Artykuł
17.01.2015 Rachunkowość firm

Jedną z podstawowych zasad rachunkowości jest zasada ostrożnej wyceny (art. 7 ust. 1 uor). Nakazuje ona wyceniać aktywa ostrożnie, a jednocześnie obiektywnie. Oznacza to konieczność uwzględniania przy wycenie bilansowej aktywów także zmniejszeń wartości użytkowej lub wartości handlowej składników aktywów (należności, zapasów, środków trwałych). Utworzone w ten sposób odpisy aktualizujące zmniejszają

Interpretacja
02.12.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania niepodzielonych zysków.

Interpretacja
17.07.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji podatkowej nieruchomości, których spółka kapitałowa stała się właścicielem w wyniku przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

Interpretacja
26.04.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.

Interpretacja
10.10.2011 Podatki

Czy powstanie obowiązek podatkowy w sytuacji, gdy nadwyżka powstała z wyceny majątku zostanie przekazana na kapitał zapasowy?

Interpretacja
30.06.2011 Podatki

W zakresie skutków podatkowych przeszacowania wartości gruntu w spółdzielni mieszkaniowej na tle art. 17 ust. 1 pkt 44.

Interpretacja
03.08.2007 Podatki

Spółka zwróciła się o potwierdzenie, iż w przypadku sprzedaży nieruchomości, za koszty uzyskania przychodów można uznać wydatki na jej nabycie powiększone również o ich aktualizację na podstawie art. 28 ust. l pkt la ustawy o rachunkowości.

Interpretacja
21.06.2006 Podatki

W którym momencie aktualizacja wartości jednostek uczestnictwa w Funduszu Inwestycyjnym staje się przychodem lub kosztem podatkowym?

Interpretacja
07.04.2006 Podatki

Czy stan remontu początkowego, który zostanie wpisany do książki przychodów i rozchodów należy skorygować po stwierdzeniu nierzetelności przeprowadzonego spisu?

Interpretacja
17.12.2004 Podatki

Co jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży towarów handlowych, których wartość została uprzednio przeszacowana - w związku z wyceną bilansową dokonaną na dzień otwarcia likwidacji Spółki: wartość towarów wg cen sprzedaży netto, czy wartość towarów wg cen zakupu netto?