Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
15.10.2003 Podatki

Czy wydatki poniesione przez zakład w związku z organizacją dla swoich pracowników imprezy sportowo-rekreacyjnej, w ramach której, stosownie do zapisów regulaminu normującego zasady tworzenia i wydatkowania zakładowego funduszu socjalnego, koszty wyżywienia są pokrywane ze środków funduszu socjalnego należy uznać za świadczenia na rzecz pracowników stanowiące ich przychód podlegający opodatkowaniu?

Porada
13.11.2003 Podatki Kadry i płace

Zwracamy się z prośbą o zajęcie stanowiska, czy wydatki poniesione na spotkanie integracyjne dla pracowników stanowią koszty uzyskania przychodów spółki akcyjnej? Czy tego typu wydatek mieściłby się w definicji świadczeń na rzecz pracowników? Czy też impreza ta może być sfinansowana z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

Porada
13.11.2003 Kadry i płace

Czy w przypadku zawarcia umowy o wspólnej działalności socjalnej każda ze stron takiej umowy obowiązana jest odprowadzać na wspólną działalność socjalną odpis podstawowy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w pełnej wysokości, czy też możliwe jest rozwiązanie, zgodnie z którym jedna ze stron umowy będzie odprowadzać na wspólną działalność socjalną np. 90% odpisu podstawowego na ZFŚS, zaś druga

Artykuł
13.12.2003 Podatki

Zakłady pracy często wspierają swoich pracowników nieodpłatnymi świadczeniami. Wśród różnych form pozapłacowych świadczeń, z których korzystają pracownicy, oprócz typowych świadczeń pieniężnych można wymienić np. służbowe samochody i telefony komórkowe, nagrody rzeczowe, wyjazdy integracyjne itp. W okresie świątecznym bardzo popularne jest wynagradzanie pracowników bonami towarowymi, paczkami świątecznymi

Artykuł
13.01.2004 Kadry i płace

Podczas ostatniej dużej nowelizacji Kodeksu pracy zmieniono część przepisów ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Nowe przepisy obowiązują od 1 stycznia 2004 r.

Porada
29.01.2004 Podatki

Nasza spółka opłaca pracownikom prywatne leczenie zdrowotne. Czy to prawda, że nie możemy zaliczyć ponoszonych wydatków do kosztów uzyskania przychodu? Czy możemy wobec tego sfinansować te świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Czy wartość opłaconych świadczeń stanowi przychód pracowników? Proszę o wytłumaczenie, w jaki sposób należy rozliczyć opłacane usługi medyczne.

Interpretacja
23.02.2004 Podatki

Wyrażenie opini w sprawie opodatkowania bonów towarowych uprawniających do wymiany na towar, otrzymywanych przez emerytów, ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Porada
27.02.2004 Kadry i płace

Komisja socjalna oraz zarząd spółki zdecydowały wypłacić ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla wszystkich pracowników spełniających warunki (przebywanie na dwutygodniowym urlopie) tzw. świadczenie urlopowe w kwocie 200 zł. Zapis taki ujęto w aneksie do regulaminu funduszu. Czy taka dobrowolna wypłata, dokonana ze względu na fakt posiadania wolnych środków na koncie funduszu, jest

Interpretacja
19.03.2004 Podatki

Czy należy opodatkować wykupione z ZFŚS zakładu pracy zakwaterowanie jako dofinansowanie krajowego wypoczynku pracowników?

Porada
29.03.2004 Kadry i płace

Jeden z moich pracowników doznał poważnego wypadku (nie był to wypadek przy pracy) i musi poddać się kosztownemu leczeniu. Czy mogę go wspomóc z zakładowego funduszu socjalnego? Czy taka pomoc jest opodatkowana? Jak wygląda sprawa darowizny na jego rzecz - czy objęta będzie składkami na ubezpieczenia społeczne i podatkiem?

Porada
29.03.2004 Kadry i płace

Zatrudniam 70 pracowników. Do tej pory tworzyłem zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, ale teraz chciałbym zamiast tego wypłacać świadczenie urlopowe. Czy jest to możliwe w trakcie roku? Czy będę mógł potem zrezygnować z tego świadczenia?

Interpretacja
02.04.2004 Podatki

Czy korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowym od osób fizycznych wartość świadczeń (napoje i posiłki) przekazanych pracownikom, sfinansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

Interpretacja
02.04.2004 Podatki

Czy wartość świadczeń rzeczowych otrzymanych w 2004r. przez prawcownika sfinansowanych w całości ze środków ZFŚS podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Artykuł
13.04.2004 Kadry i płace

Orzecznictwo Sądu Najwyższego dotyczące zakładowego funduszu świadczeń socjalnych koncentruje się na takich problemach, jak: regulamin funduszu, zwrot przez pracowników środków uzyskanych z tego źródła, dostępność tych środków dla poszczególnych grup osób uprawnionych.

Interpretacja
14.04.2004 Podatki

Czy świadczenia rzeczowe takie jak: bilety do kina, teatru, karnety na basen, siłownie itp. są zwolnione od podatku dochodowego?

Interpretacja
15.04.2004 Podatki

Spółka w roku 2003 naliczyła w koszty uzyskania przychodu odpis podstawowy na ZFŚS. Środki pieniężne z naliczenia zostały przekazane na rachunek bankowy ZFŚS w obowiązujących terminach (maj i wrzesień). Z uwagi na trudności finansowe z realizacją zobowiązań z tytułu dostaw materiałów i usług a także wypłatą wynagrodzeń pracownikom, Spółka w miesiącu listopadzie 2003 r. dokonała przelewu z rachunku

Interpretacja
15.04.2004 Podatki

dotyczy zasad opodatkowania świadczeń rzeczowych wypłacanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych stanowiących nagrody za wyniki sportowe

Poprzednia Następna