Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: świadczenie zdrowotne
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
13.10.2004 Ubezpieczenia

Nasz pracownik zwrócił się o to, by jego żonę pobierającą zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny. Zgłoszenie miałoby dotyczyć również dzieci, które dotychczas podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członkowie rodziny ubezpieczonej - żony pracownika. Czy w tym okresie nie podlega ona temu ubezpieczeniu z tytułu pobierania zasiłku?

Interpretacja
16.03.2006 Podatki

Czy wydatki na wskazane we wniosku świadczenia medyczne, z których korzystają pracownicy Spółki stanowią koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
14.04.2006 Podatki

Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na usługę szczepienia pracowników?

Interpretacja
04.10.2006 Podatki

Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki ponoszone przez Spółkę na podstawie umowy o udzielanie pracownikom świadczeń zdrowotnych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 65 ustawy? Spółka otrzymuje od firmy M fakturę za obowiązkową i profilaktyczną opiekę zdrowotną medyczną i za tzw. ubezpieczenie rodzinne.

Interpretacja
22.02.2007 Podatki

Czy na podstawie art. 15 ust.1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych stanowi koszt uzyskania przychodu wartość świadczeń zdrowotnych wykonywanych na rzecz pracowników naszej firmy?

Interpretacja
27.03.2007 Podatki

Czy kwota ryczałtu za świadczenia maedyczne po odjęciu kosztów obowiązkowej medycyny pracy (badań wstępnych, okresowych, po 30 dniach nieobecności w pracy) powinna być dodawana do przychodu każdego pracownika i opodatkowana?

Interpretacja
11.09.2007 Podatki

Czy opłacany przez Spółkę ryczałt za usługi zdrowotne medycyny pracy jest przychodem pracownika podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
14.09.2007 Podatki

Czy wartość świadczeń medycznych opisanych w niniejszym wniosku, wynikających z dwóch umów zawartej z Centrum Medycznym, zapewnionych pracownikom Spółki oraz innym upoważnionym osobom, stanowi przychód dla tych osób, a tym samym, czy Spółka ma obowiązek uwzględnić te świadczenia w podstawie obliczenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
18.12.2007 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Spółkę na zakup dodatkowych świadczeń medycznych (abonamentów medycznych) na rzecz pracowników będą kosztem uzyskania przychodów Spółki?Czy wydatki poniesione przez Spółkę na zakup polisy ubezpieczeniowej na rzecz pracowników będą kosztem uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
10.01.2008 Podatki

Czy koszt polisy ubezpieczeniowej opłacanej na rzecz pracowników przez pracodawcę w formie ryczałtu skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych u tych pracowników? Czy koszt usług medycznych (świadczeń medycznych) opłacanych na rzecz pracowników przez pracodawcę w formie ryczałtu skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
07.04.2008 Podatki

Czy jest przychodem pracownika świadczenie opieki profilaktycznej (Kodeks Pracy) określonej w umowie kwotowo na 1 pracownika?

Interpretacja
10.04.2008 Podatki

Czy posiadanie przez pracownika opłaconej przez zakład pracy imiennej karty medycznej upoważniającej go lub członków rodziny do skorzystania z usług medycznych stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy przychodem jest pełna kwota 210 PLN, czy tylko kwota 60 PLN?Jak dla celów podatku

Interpretacja
24.04.2008 Podatki

Czy należy uznać za przychód pracownika kwotę wydatków poniesionych na jego rzecz przez pracodawcę z tytułu:

Interpretacja
05.05.2008 Podatki

Czy wartość ww. świadczeń medycznych stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji, w której nie jest możliwe ustalenie wartości pieniężnej świadczenia przypadającego na danego pracownika?

Interpretacja
21.11.2008 Podatki

opodatkowania świadczeń medycznych opłacanych przez pracodawcę na rzecz pracowników i członków ich rodzin

Interpretacja
18.02.2009 Podatki

Czy oferowanie pracownikom przez Spółkę pakietu medycznego stanowi dla pracownika przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy od wartości pakietu opieki medycznej sfinansowanego pracownikowi przez Spółkę, Spółka jako płatnik powinna odprowadzać za pracownika zaliczkę z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
28.08.2009 Podatki

Czy wydatki ponoszone przez Spółkę z tytułu objęcia pracowników ubezpieczeniem na życie oraz zapewnienia pracownikom i członkom ich rodzinom usług medycznych należy uznać jako przychód pracownika i w związku z tym czy od świadczeń tych należy obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy?

Interpretacja
16.11.2009 Podatki

W odniesieniu do nieodpłatnego świadczenia usług medycznych, przesłanką pozwalającą uznać usługi medyczne wykonywane w ramach abonamentu medycznego za niepodlegające opodatkowaniu na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy jest fakt, iż nie występuje prawo podatnika do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego związanego ze świadczonymi usługami.

Interpretacja
13.01.2010 Podatki

Czy zapewnienie przez Spółkę wyżej opisanych dodatkowych świadczeń medycznych pracownikom i członkom ich rodzin skutkuje powstaniem przychodu po stronie pracowników Spółki, od którego Spółka ma obowiązek pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
27.01.2010 Podatki

Czy przychód z tytułu wykonanych usług medycznych należny po stronie Wnioskodawcy wskutek zawarcia aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia powstaje w miesiącu wykonania tych usług albo w miesiącu podpisania tego aneksu?

Interpretacja
29.06.2010 Podatki

Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca nie będzie w stanie określić dokładnej liczby pracowników i członków ich rodzin, którzy faktycznie korzystać będą ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz nie będzie w stanie określić dokładnej wartości nieobowiązkowych świadczeń medycznych, z których skorzystają pracownicy i/lub członkowie ich rodzin wartość finansowanych przez Wnioskodawcę świadczeń medycznych udostępnianych

Poprzednia Następna