Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zajęcie wierzytelności
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
04.07.2018 Podatki

Brak możliwości wystawienia faktury przez Komornika Sądowego w imieniu dłużnika w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi wynajmu nieruchomości oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ww. sytuacji.

Interpretacja
23.04.2013 Podatki

Ponieważ wystawiona Spółce faktura VAT dokumentuje czynności, które faktycznie nie zostały dokonane, zgodnie z art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. a ustawy o VAT, faktura ta nie stanowi podstawy do odliczenia podatku naliczonego przez Spółkę.

Interpretacja
28.02.2013 Podatki

Wskazanie podmiotu zobowiązanego do odprowadzania podatku VAT z tytułu świadczonych usług dzierżawy pomieszczeń oraz gruntów.

Interpretacja
25.05.2012 Podatki

Czy płacąc za drób nie na rachunek bankowy rolnika ryczałtowego, który jest dostawcą drobiu i na którego jest wystawiana faktura RR, ale na rachunek bankowy podmiotu, z którym rolnik zawarł umowę o przelewie wierzytelności Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia podatku naliczonego z takiej faktury RR?

Interpretacja
23.02.2012 Podatki

Przekazując pieniądze na konto bankowe wskazane przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, na podstawie zajęcia wierzytelności, Wnioskodawca ma prawo odliczyć podatek VAT zawarty w fakturach VAT-RR, pomimo faktu, iż nie dokona on zapłaty bezpośrednio na rachunek bankowy rolnika ryczałtowego.

Interpretacja
13.06.2006 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą kwestii czy wstępując w prawa wierzyciela z tytułu zajęcia wierzytelności Spółka może w imieniu dłużnika wystawić fakturę VAT na kwotę wierzytelności za wykonane przez niego na rzecz kontrahenta roboty budowlane.

Interpretacja
23.12.2004 Podatki

Czy ustanowienie zarządcy przymusowego na nieruchomości powoduje, że jej właściciel nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dzierżawy nieruchomości, na której ustanowiono zarząd przymusowy, a także nie uwzględnienia on kwoty osiągniętego przychodu z dzierżawy nieruchomości jako przychodu do opodatkowania pdop?