Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: uszlachetnianie czynne
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
18.02.2021 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu towarów, obliczenia i wykazania kwoty podatku należnego, określenia, czy rozliczenie zamknięcia stanowi dokument celny, możliwości rozliczenia podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy, konieczności rozliczania podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy

Interpretacja
16.05.2019 Podatki

w zakresie opodatkowania dostawy gotowych akumulatorów przez Y na rzecz Wnioskodawcy, prawa do odliczenia, eksportu towarów i stawki podatku

Interpretacja
29.04.2019 Podatki

Brak opodatkowania akcyzą zużycia suszu tytoniowego do produkcji tytoniu odtworzonego (folii tytoniowej) i wyrobów nowatorskich (HNB) na terenie składu podatkowego oraz zużycia suszu tytoniowego o statusie celnym unijnym, do produkcji papierosów, tytoniu odtworzonego (folii tytoniowej) i wyrobów nowatorskich (HNB) w procedurze uszlachetniania czynnego, na terenie składu podatkowego.

Interpretacja
16.02.2015 Podatki

Czy w przypadku ewentualnej utraty przez PGK statusu Podatnika PDOP, Wnioskodawca będzie zobowiązany do weryfikacji kosztów i przychodów za okres funkcjonowania PGK (tj. czy wystąpi konieczność dokonania korekt rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy na gruncie ustawy o PDOP za okres funkcjonowania PGK)?

Interpretacja
26.08.2014 Podatki

Odliczenie podatku naliczonego od wydatków na doposażenie i zakup paliwa do samochodów, na których świadczone są usługi uszlachetniania czynnego.

Interpretacja
20.09.2013 Podatki

Prawo do zastosowania stawki 0% do usług uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń.

Interpretacja
12.02.2013 Podatki

możliwość zastosowania 0% stawki podatku dla usług wykonywanych na towarze objętym procedurą uszlachetniania czynnego

Interpretacja
06.02.2013 Podatki

Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.

Interpretacja
17.01.2012 Podatki

Określenia stawki podatku VAT dla otrzymanej przedpłaty za dostawy towarów w ramach uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń.

Interpretacja
21.06.2011 Podatki

Czy odsprzedaż towarów objętych procedurą tranzytu w Polsce pomiędzy polskimi podatnikami podatku od towarowi usług (punkt 2 powyżej) podlegać będzie opodatkowaniu polskim podatkiem VAT?W przypadku, kiedy sprzedaż taka podlega opodatkowaniu w Polsce polskim podatkiem VAT, czy Spółka, występując jako 2 w kolejności podmiot krajowy (pkt 3 powyżej), ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych

Interpretacja
06.05.2008 Podatki

Czy do częściowego wykonania usługi w ramach uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń, uwzględniając fakt wywozu gotowego produktu po kilku miesiącach, należy stosować stawkę podatku 0%? Czy też należy zastosować stawkę podatku 22%, z możliwością dokonania późniejszej korekty po wywiezieniu towarów poza Wspólnotę?

Interpretacja
22.11.2007 Podatki

W związku z opisanym zdarzeniem przyszłym jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować, 22% czy 0%?

Interpretacja
30.10.2007 Podatki

Czy Spółka właściwie stosuje stawkę VAT 0% stosując art. 83 ust. 1 pkt 24 w związku z art. 83 ust. 9 ustawy o VAT?

Interpretacja
29.03.2007 Podatki

Jak w świetle przepisów o podatku od towarów i usług dokumentowac obrót gospodarczy by móc skorzystać ze stawki 0% przy wykonywaniu usług przerobu uszlachetniającego na towarach sprowadzonych spoza Unii Europejskiej ?

Interpretacja
23.11.2006 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tyt. sprzedaży uslug na rzezcz kontrahenta zagranicznego krajów trzecich, objętych procedurą uszlachetnia czynnego w systemie zawieszeń w rozumieniu przepisów celnych?Według jekiego kursu obcej należy wykazać w rejestrze sprzedazy VAT oraz w deklaracji VAT - 7 przychody w walutach obcych dokumentujące sprzedaż usług na rzecz kontrahenta zagranicznego objętych procedurą

Interpretacja
05.10.2005 Podatki

Podatnik zapytuje jaką stawka podatku VAT należy opodatkować usługi izolacyjne wykonywane na jednostce pływjacej.

Interpretacja
04.07.2005 Podatki

Podatnik zapytuje jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługi przetworzenia materiałów stalowych w sekcję okrętową w ramach uszlachetniania czynnego?

Interpretacja
27.05.2005 Podatki

Czy kwota zapłaconego w 2005 r. cła, określonego w decyzji organu celnego stanowi koszt uzyskania przychodu w 2005 r. ? Kwota tego cła wynikała z błędnego zwolnienia w 2002 r. z cła towaru importowanego.

Interpretacja
06.04.2005 Podatki

Jaką stawką podatku należy opodatkować podwykonawstwo przy świadczeniu usług uszlachetniania po dniu 30.04.2004r.?

Interpretacja
28.12.2004 Podatki

Czy usługi polegające na montażu kolejek i wagoników z części składowych otrzymanych z kraju Wspólnoty Eurpejskiej, które sa wywożone z powrotem do tego kraju są usługami uszlachetniania czynnego ?

Interpretacja
01.12.2004 Podatki

Wskazanie właściwej pozycji w aktualnej deklaracji VAT-7 w celu wykazania powyższego eksportu usług (usługa uszlachetniania czynnego na rzecz kontrahenta zagranicznego, mającego siedzibę w USA).

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

1) Czy można odliczyć podatek naliczony z dokumentu SAD po zakończeniu procedury uszlachetniania czynnego?2) Czy opłacone cło w związku z dopuszczeniem towaru do obrotu można uznać za koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
03.11.2004 Podatki

Jak opodatkować sprzedaż (przed 1 maja 2004 r.) towarów na rzecz niemieckiego kontrahenta w przypadku, gdy towary zostały przekazane podmiotowi, który dokonuje ich przerobu, uszlachetnienia lub przetworzenia? Czy będzie miała miejsce wewnątrzwspólnotowa dostawa w przypadku sprzedaży w dniu 31.03.2004 r. towaru niemieckiemu kontrahentowi, gdy towar ten zostanie wywieziony z Polski po około roku od dnia

Interpretacja
27.10.2004 Podatki

Podatnik wykonuje usługi polegające na uszlachetnianiu, przerobie lub przetworzeniu towaru sprowadzonego z terytorium państwa trzeciego na terytorium naszego kraju w procedurze uszlachetniania czynnego. Podatnik posiada pozwolenie na stosowanie procedury uszlachetniania czynnego w systemie ceł zawieszeń. Usługi wykonywane są bezpośrednio na zlecenie kontrahenta kraju trzeciego bez udziału pośredników

Poprzednia Następna