Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: przewoźnicy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
27.10.2004 Podatki

Zapytanie Spółki dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego zleceniodawcy odszkodowania oraz dodatkowo poniesionych kosztów związanych z koniecznością uprzątnięcia miejsca wypadku oraz przechowania towaru.

Interpretacja
08.12.2004 Podatki

W jaki sposób należy obciążyć zlecającego przewóz towarów za okres postoju z towarem, np. w przypadku braku możliwości rozładowania samochodu?

Interpretacja
16.05.2005 Podatki

Działając w określonym statucie, Zrzeszenie na mocy upoważnienia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej Firma wydaje zezwolenia zagraniczne na jednorazowe przewozy rzeczy, krajowym przedsiębiorcom wykonującym międzynarodowy transport drogowy oraz wydaje karty opłat i pobiera opłaty na warunkach określonych w ustawie o transporcie drogowym. W porozumieniu określone zostały niżej wymienione sady:dystrybucji

Interpretacja
15.07.2005 Podatki

Czy poniesione przez firmę transportową wydatki na zapłatę not obciążeniowych wystawionych przez podwykonawców stanowią koszt uzyskania przychodu? Czy uzyskane przez firmę przychody z własnych not obciążeniowych wystawianych podwykonawcom są przychodami w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym?

Interpretacja
16.11.2005 Podatki

Czy można dokonać korekty deklaracji VAT o kwotę podatku VAT wynikającego z zagubionej faktury i przesyłki towaru na podstawie faktury korygującej nie podpisanej przez odbiorcę?

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Czy w świetle postanowień art. 42 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3-4 i ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług, warunkiem wystarczającym do zastosowania stawki podatku 0 % dla opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, poza innymi warunkami wynikającymi z w/w przepisów, jest uzyskanie przez dostawcę przed dniem złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy dokumentu przewozowego

Interpretacja
19.01.2006 Podatki

Czy wydatek związany z wypłatą odszkodowania w związku z niewykonaniem usługi przewozu spowodowanym innymi niż kradzieże czy zaginięcia towaru może być kwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
11.07.2007 Podatki

Czy wydatek poniesiony przed rozpoczęciem działalności gospodarczej związany z egzaminem potwierdzającym uzyskanie certyfikatu kompetencji przewoźników udokumentowany dowodem wpłaty (KP) wystawionym na jednego ze wspólników może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
19.12.2007 Podatki

Czy w świetle art. 5b ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych działalność polegająca na kierowaniu pojazdami przewoźnika stanowi działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z przesłankami określonymi w tym przepisie ?

Interpretacja
25.09.2008 Podatki

Z jaką stawką podatku należy prawidłowo wystawić fakturę na rzecz polskiego spedytora za wykonaną przez Spółkę usługę transportową na trasie B. K.?

Interpretacja
24.02.2009 Podatki

W którym roku podatkowym w 2007, czy 2008 Spółka powinna ująć korektę przychodów związanych ze zwrotem otrzymanych wcześniej dopłat (dotacji) do biletów ulgowych?

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

Wobec faktu, że podlegająca zwrotowi na rzecz MZK nadpłata podatku VAT została pierwotnie sfinansowana z dotacji otrzymanej od Gmin może być ona przez Zakład wydatkowana na dowolne bieżące koszty działalności. Czy wobec tego źródła finansowania będą to koszty uznane jako stanowiące czy też nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
12.06.2009 Podatki

możliwości uznania otrzymanych od podwykonawcy środków z tytułu odszkodowania jako zwróconych innych wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
12.06.2009 Podatki

Dotyczącej braku możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej odszkodowania uiszczonego tytułem wadliwie wykonanej usługi

Interpretacja
18.01.2010 Podatki

0% stawka podatku dla usług transportowych stanowiących część usług transportu międzynarodowego.

Interpretacja
06.07.2010 Podatki

1) Czy w przypadku, gdy Spółka nie posiada certyfikatu rezydencji przewoźnika nieposiadającego siedziby w Polsce, a sprzedaż biletów lotniczych odbywa się w ramach modelu pierwszego (gdzie Spółka pełni rolę agenta), Spółka powinna zostać uznana w świetle art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za płatnika i powinna pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów, o których

Interpretacja
14.07.2010 Podatki

Czy w przypadku, gdy Spółka nie posiada certyfikatu rezydencji przewoźnika nieposiadającego siedziby w Polsce, a sprzedaż biletów lotniczych odbywa się w ramach modelu drugiego (gdzie Spółka nie zawarła z takim przewoźnikiem umowy agencyjnej, a jednocześnie reprezentuje pasażera), Spółka powinna zostać uznana w świetle art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za płatnika i powinna

Interpretacja
14.07.2010 Podatki

Czy w przypadku, gdy Spółka posiada certyfikat rezydencji przewoźnika nieposiadającego siedziby w Polsce, a sprzedaż biletów lotniczych odbywa się według modelu pierwszego lub według modelu drugiego, Spółka powinna zostać uznana w świetle art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za płatnika i powinna pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów, o których mowa w art. 21 ust

Interpretacja
20.04.2011 Podatki

Czy dofinansowanie Spółki do dojazdów pracowników do pracy uregulowane w Układzie Zbiorowym Pracy można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
03.10.2011 Podatki

Czy koszty dowozu do i z pracy pracowników można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
13.10.2011 Podatki

Czy w przypadku zajęcia stanowiska przez tutejszy Organ, iż przedmiotowa opłata ma charakter cywilnoprawny, podlega ona opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeśli tak to z jakiego tytułu oraz według jakiej stawki podatkowej?

Interpretacja
21.11.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i stawki podatku VAT dla opłat za korzystanie z dworca autobusowego i przystanków komunikacyjnych oraz w zakresie obowiązku podatkowego.

Interpretacja
12.01.2012 Podatki

Należy stwierdzić, że w sytuacji gdy Wnioskodawca na dowód świadczenia usług transportu towarów wykonywanego w całości na terytorium kraju i stanowiącego część usługi transportu międzynarodowego towarów importowanych, posiada wszystkie niezbędne dokumenty, o których mowa w art. 83 ust. 5 pkt 1 i pkt 2 ustawy, wówczas jest uprawniony do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla przedmiotowej

Poprzednia Następna