Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: produkty rolne
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
07.06.2004 Podatki

Czy opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlega dochód osiągnięty ze sprzedaży kwiatów, drzewek iglastych oraz owoców z drzew i krzewów pochodzących z upraw prowadzonych we własnym ogrodzie?

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

Czy makuch rzepakowy należy opodatkować wg stawki obniżonej tj. 7% czy też według stawki VAT 22%.

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Czy słusznie stosujemy stawkę podatku w wysokości 3% do sprzedawanego przez nas grochu łuszczonego - jest to ziarno grochu konsumpcyjnego poddane procesowi obróbki przez usunięcie łuski otaczającej ziarno?

Interpretacja
09.09.2004 Podatki

Jaką stawkę podatku VAT stosować do grochu konsumpcyjnego obłuskanego całego i połówek ?

Interpretacja
28.09.2004 Podatki

Spółka zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, który podmiot powinien stosować stawkę 3% podatku od towarów i usług wg załącznika Nr 6 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.Zdaniem podatnika, stawka 5% podatku obowiązująca na produkty rolne zgodnie z art. 115 pkt 2 należy się rolnikowi - rolnikowi RR, któremu przysługuje zryczałtowany zwrot podatku. Rolnicy, którzy natomiast zrezygnowali

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy nabywcy produktów rolnych przysługuje prawo zwiększenia kwoty podatku naliczonego od towarów i usług o zryczałtowany zwrot podatku w sytuacji, gdy zapłata należności za produkty rolne nastąpiła na rachunek bankowy i została pominiejszona o kwotę: należności za towary i usługi świadczone rolnikowi ryczałtowemu, składek na rzecz Związku, sum podlegających egzekucji komorniczej, składek ubzepieczeniowych

Interpretacja
06.10.2004 Podatki

Czy zryczałtowany zwrot podatku zwiększa u nabywcy produktów rolnych kwotę podatku naliczonego w rozliczeniu za miesiąc, w którym dokonano zapłaty w przypadku, gdy nabywca ma zawartą z rolnikiem umowę ustalającą termin płatności dłuższy niż 14 dni oraz gdy płatność nastąpiła po terminie wyznaczonym w umowie?

Interpretacja
23.10.2004 Podatki

Zgodnie z klasyfikacją PKWiU wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z 18.03.1997r. (Dz.U. Nr 42 poz.264 ze zm.) nie występuje pozycja "owoce schłodzone" o temperaturze do 0 C, a jedynie "owoce świeże" (PKWiU 01.13.23-00) i "owoce mrożone" (PKWiU 15.33.21-00).W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o ustosunkowanie się co do wysokości podatku VAT od sprzedawanych "owoców schładzanych" Według

Interpretacja
26.10.2004 Podatki

Czy Podatnik może: 1) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów nasiona, którymi obsiewa ziemię, środki chemiczne wykorzystywane przy uprawie oraz urządzenia pomocne przy uprawie, 2) zebrane rośliny sam wycenić bez naliczenia podatku VAT i wprowadzić dowodem wewnętrznym do podatkowej księgi przychodów i rozchodów jako towar handlowy do dalszej sprzedaży.

Interpretacja
29.11.2004 Podatki

Czy podatnik ma możliwość odzyskania podatku VAT z poniesionych kosztów na inwestycję współfinansowaną ze środków SAPARD,- umowa z ARiMR zawarta została przed 1 maja 2004 r.,- podatnik jest rolnikiem ryczałtowym dokonującym dostaw pochodzących z własnej działalności rolniczej lub świadczy usługi wyłącznie podmiotom nie będącym podatnikami VAT ?

Interpretacja
07.12.2004 Podatki

Czy jako rolnik produkujący materiał kwalifikowany siewny sprzedający go do dalszej uprawy zobowiązany jestem do płacenia z tego tytułu specjalnych podatków od tego rodzaju produkcji?

Interpretacja
11.02.2005 Podatki

Podatnik zwrócił się do tut.organu w kwestii udzielenia interpretacji co do sposobu fakturowania dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej.

Interpretacja
22.04.2005 Podatki

Czy właściwy jest stosowany przez Podatnika sposób dokumentowania zakupów dokonywanych u rolnika sprzedającego własne produkty a nie posiadającego konta bankowego poprzez wystawianie faktury VAT RR, naliczanie 5% podatku ryczałtowego bez możliwości odliczenia go jako podatku naliczonego oraz czy w takiej sytuacji nie odliczony podatek ryczałtowy jest kosztem uzyskania przychodu Spółki z o.o.?

Interpretacja
27.07.2005 Podatki

Czy podatek VAT z faktur dokumentujących zakupy rolnika ryczałtowego, refundowane przez ARiMR w ramach programu SAPARD, może stanowić koszt kwalifikowany oraz czy mam możliwość i od kogo odzyskania tego podatku ?

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

Czy mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w związku z prezentacjami urządzeń zakupione artykuły spożywcze?

Interpretacja
10.08.2005 Podatki

Czy kosztem uzyskania przychodów jest zakup produktów roślinnych bezpośrednio od producentów krajowych udokumentowany dowodem wewnętrznym zgodnie z § 14 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. Nr 152, poz. 1475 ze zm.), w sytuacji gdy rolnicy nie chcą podać swoich danych identyfikacyjnych niezbędnych do

Interpretacja
25.08.2005 Podatki

Czy rolnik ryczałtowy zajmujący się hodowlą trzody chlewnej, dokonując zakupu prosiąt w krajach Unii Europejskiej dla celów własnej hodowli oraz odsprzedaży ich nadwyżki innym rolnikom wystawiając im faktury VAT, powinien zarejestrować się jako podatnik podatku od towarów i usług?

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Czy ze względu na nieduże jednorazowe wartości zakupu, gdzie płatność dokonana jest gotówką, musi podatnik wystawiać kontrahentom faktury VAT - RR?

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

Czy zawarta umowa z rolnikiem ryczałtowym określająca dłuższy termin płatności niż 14 dni, spełnia wymogi określone w art. 116 ust. 6 pkt 2 ustawy VAT i czy Spółka jako nabywca produktów rolnych nie traci prawa do odliczenia naliczonego podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących nabycie tych produktów ?

Interpretacja
03.01.2006 Podatki

Pytania podatnika dotyczą następujących kwestii: 1. Czy Spółka X ma prawo do zwiększenia o zryczałtowany podatek VAT, wynikający z faktur VAT RR, naliczonego podatku VAT, które jako zobowiązania, stanowiące element zorganizowanej części przedsiębiorstwa, są wnoszone aportem do Spółki XY. i są płacone przez XY w terminach ich wymagalności?2. Czy po stronie X jako spółki wnoszącej aport, występuje konieczność

Interpretacja
05.01.2006 Podatki

Czy wobec zaistniałego stanu faktycznego Spółdzielnia ma prawo odliczyć podatek VAT z faktur VAT RR, jeżeli wierzytelności przekazywane nie na rachunek rolnika ryczałtowego lecz na konto komornika, Urzędu Skarbowego lub Agencji Rynku Rolnego?

Interpretacja
13.01.2006 Podatki

Czy podlega odliczeniu podatek od towarów i usług wykazany w fakturze VAT-RR w części odpowiadającej kwocie zapłaconej przelewem na rachunek bankowy rolnika ryczałtowego?

Poprzednia Następna